Děti a zbraně ve společné domácnosti



pvedral
Příspěvky: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 26. bře 2012, 12:23

Ahoj,

nedá mi to a musím se taky připojit, i když se s většinou z vás shodnu.

Mám doma dva 8mi leté kluky. Probíral jsem to i v obchodě při nákupu zbraně, nakupoval jsem ve firemní prodejně CZUB. Dal jsem na jejich radu. Pistoli jsem klukům ukázal, vysvětlil jim na co jí mám, nechal jsem každého z nich zmáčknout se školním nábojem. Tím jsem zjistil jejich fyzické možnost a vím, že jí ještě nemají sílu natáhnout. Takže když je zbraň venku z trezoru, je bez náboje v hlavni. Tím, že si s ní kluci mohli pohrát, ztratila "atraktivitu neznámého" a nijak se jí už nedožadují. Zbraň je v dostupném trezoru a zároveň nemám strach jí nechat chvíli v dílně na ponku než se po návratu ze střelnice převléknu a pustím se do jejího čištění. Pokud ale nejsem doma, tak jedině trezor.

Co ale považuji za důležité, učit děti, že se o pistoli nikde nemluví, a hlavně ne ve škole. Kupodivu to doržují, je to něco jako společné tajemství s taťkou a nesmí mou důvěru zklamat.

Pavel



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#17 » úte 27. bře 2012, 08:19

Nezbývá než souhlasit, pokud dítě ví co to je a k čemu to je, ztrácí se takový ten pocit zakázaného ovoce.



Pětiprdelní opice
Příspěvky: 1

Příspěvek#18 » stř 11. dub 2012, 12:10

Zdar,
mam doma dvouletýho prďouse a další na cestě a říkám si, kdy přijde čas, aby se děti začaly se zbraní seznamovat... V kolika si myslíte, že by si dítě mělo poprvé vystřelit?

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#19 » stř 11. dub 2012, 12:16

Ten co je na cestě má ještě dost času :lol:
Ne, vážně. Mám doma 5-ti letýho, teď začal zkoušet vzduchovku a sifoňáka a nemyslim, že by měl začínat ještě dřív. I teď má co dělat, aby to alespoň v leže udržel.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#20 » stř 11. dub 2012, 13:27

Já začal ve čtyřech. Nejprve jsem mu dal nábojnice na hraní. pak jsme je spolu začali počítat, no a tak v 5 - 6 letech si vzal do ruky ( samozřejmě za přísného dohledu a samozřejmostí musí být i bezpečné vybití - kontrola prázdné zbraně - jinak výchova ztrácí smyl ) a začalo první seznamování. Dnes mu je 23 a zbroják ještě nemná, protože ví " HOLOMEK JEDEN " že ho na střelnici vezmu kdykoli.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#21 » stř 20. úno 2013, 15:45

Tohle resim taky, jelikoz jsem porad v praci tak jsem zjistil, ze malej uz zacina chodit, naposled jsem ho videl v porodnici :D nasel jsem http://www.trezory.cz/sejfy-nabytkove/trezory-digitec a celkem se me to zamlouva ten zpusob zabezpeceni. Malymu sice vse ukazu, vysvetlim, ale riskovat nic nehodlam. Kdyby mel nekdo zkusenosti s timhle systemem, rad pokecam. Tenhle odkaz byl jen informativni. Chtel bych trezor, schranku i na dlouhou, ale system na biometriku. Porad totiz hledam klice :)



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#22 » stř 20. úno 2013, 19:30

Já osobně bych volil nějaký trezor s atestem na zbraně.



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#23 » stř 20. úno 2013, 20:03

Take mne to zajima, deti jsou jak mali spioni. Klic najdou, kod obkoukaj :-)) Sou na trhu trezory, kde ten otisk je jako doplnkova ochrana - hlavni je klic nebo kod, to mne prijde jako idealni reseni. Jen by mne zajimala spolehlivost pri zpocenych rukou, zamatlani od napr. orechu atd.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#24 » stř 20. úno 2013, 20:13

spolehlivost vysoka. A reaguje to na vic otisku, takze se tam zapisuje treba i druha ruka nebo jiny prsty nez ukazovak



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » stř 20. úno 2013, 21:24

Co jsem se dival tak to ma vetsina trezoru, ze je to i na klic a nebo se pripojuje externi baterie v pripade vypadku hlavnich baterii co jsou uvnitr. Je to prave zajimava vec. A jak napsal Alcatraz tak se da u nekterych ulozit vice prstu jsem videl i 100.

Pro Fisu: Je pravda ze neni trezor jako trezor, za malo penez jsou to spis schranky bezpecnostni. Kdyz vidim v shopu bezpecnostni trezor a vaha 10kg tak se smeju. V praci mame trezor velikostne jak na dlouhy zbrane a vazi pres 100Kg :D



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#26 » čtv 21. úno 2013, 19:46

Nevím jak spolehlivé jsou čtečky na trezorech, ale mám zkušenost se čtečkou na notebooku. Někdy chytne hned na poprvé a jindy ani potřetí. Dost záleží na stavu rukou (zpocené, vysušené, odřené, rozmočené...). Pokud je spolehlivost obdobná (vyšší bych u levných trezorů nečekal), tak bych na biometrický senzor spoléhat nechtěl a chtělo by to i jinou možnost otevření.

Uživatelský avatar
amoníci
Příspěvky: 45

Příspěvek#27 » pon 25. úno 2013, 13:23

Mám dva kluky (4 a 1,5l) a nechal jsem se inspirovat návody na tomto fóru. Když jsem přinesl domů pistoli, dostal ten starší (mladšímu je to šumák ;) ) svojí vlastní plastovou (černou, aby měl stejnou jako já) a domluvili jsme se, že máme každej na hraní svojí. A pokud bude chtít někdy si vzít tu mojí tak se zeptá. Zatím se nikdy (5 měsíců) nezeptal jestli si jí smí půjčit. Maximálně když si jí beru tak se zeptá proč. 8-)
Jinak jí mám v trezoru s numerickým kódem vysoko na stříni, kam zatím nedosáhnou. Nabité zásobníky jsou mimo zbraň a zvlášť v tomtéž trezoru. Je to tak docela pohotové a snad i bezpečné.
Když jí nechávám někde mimo, tak bez zásobníku a dávám na lučík kódový zámek.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#28 » úte 26. úno 2013, 13:05

jednoho se bát nemusíš, ale až to řekne spolužákům a ti řeknou "ukaž", tam padne ten rozum za vlast a přijde naprosto logické zdůvodnění :P



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#29 » úte 26. úno 2013, 13:42

Me ta biometrika prijde schopna ten trezor spolehlive zabezpecit proti zneuziti, ztrate ci odcizeni. To ze by me nekdo leda urizl prst. Je tam sice moznost klice, ale o tom nebude nikdo vedet. Detska jsou potvory a ja osobe jsem opatrnej. A jak tu pise Alcatraz, ve skole, skolce rekne " tata ma doopravdickou pistol".."ale nema kecas" tak jdem k vam a ukazes nam ju. Atd a v tom momente si tu situaci nechci domyslet. Takhle s tim smradi nepohnou, chvilku mladej bude skouset prsty pak i na nohach jen aby se pred kamosama blejsknul, pak s tim budou zapasit ti jeho kamaradi a nakonec do toho kopnou a pujdou ven hrat fotbal. Urcite me to nerekne ze tam byli pac bych ho zmazal. Jsem zvedav jestli v tomhle budu o krok pred nim :D ale jelikoz je to z pulky moje krev tak ja bych to jako detsko takhle udelal :D :D :D

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#30 » úte 26. úno 2013, 13:56

jako prckové jsme chodili koukat na kulovnice ke spolužákovi, jehož taťka byl vášnivý myslivec. Zpětně můžu říct, že dělal přesně to, co měl od taťky dovoleno - ukázat, nešahat, patrony byly tabu. Nestal se žádný malér.

Horší to bylo s flusbroky, ten šel koupit za kilo a vystřelený zuby nebyly zase tak unikátní :) Obecně to bylo asi dáno tím, že zbraní bylo mezi lidmi víc než dost a nikdy se nestaly oním zakázaným ovocem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů