Děti a zbraně ve společné domácnosti

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#1 » čtv 9. úno 2012, 08:21

Self-Def-Enthusiast píše:Az budu mit deti tak taky utru :) napadlo me mit revolver schovanej v trezoru na dverich. Mam tam takovej rantl z vnitrni strany tech dveri, tak bych tam mohl zahaknout pouzdro s padlem a mit v tom natlucenej revolver pro rychly pouziti........jinak to u malejch deti vyresit nejde :?


Neberte to jako podnět k dohadování ale myslím že děti se zbraněma se snášej celkem v pohodě. Mám dva kluky (3 a 7) a nedovedu si představit že bych dokázal zabezpečit zbraně tak, aby se k nim nikdy nedostali. Zvlášt když jsem zvyklej mít pořád něco po ruce, jsou to vopice vynylézavý. Takže to řešíme opačně, výchovou. Na zbraně se nešahá !!! Pomáhaj mi čistit, ometaj se při přebíjení, počítaj náboje, maj svoji Airsoftku a terč a vědí že se střílí jenom do něj. Zbraně nejsou zakázaný ovoce tak je prostě jen další nářadí stejně jako vrtačka, mixér a nebo vysavač.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#2 » čtv 9. úno 2012, 09:16

Inspirativní...

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#3 » čtv 9. úno 2012, 09:23

...a hlavně fungující ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 9. úno 2012, 11:05

sided píše:je to prostě jen další nářadí stejně jako vrtačka, mixér a nebo vysavač.

No ještě že jsem takovou výchovu neměl :twisted:
Jinak jsme tu mohli mít vrtackyavysavacekvalitne.cz :mrgreen:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » čtv 9. úno 2012, 12:37

Jako malej jsem jezdíval na slovensko k dědovi a tam se pokusy cokoliv přede mnou schovat kamkoliv minuly naprosto účinkem. Jednou jsem to zkusil (se divím, že nejsem ještě dnes zavřený) a až pak jim došlo, že je lepší mi ukázat co to dokáže. U nás doma si to už všichni zkusili a i pro toho nejmenšího (5) je to už běžná věc, že se různě po domě povalují zbraně :mrgreen: , (samozřejmě nenabité).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#6 » čtv 9. úno 2012, 13:38

Musím se připojit k "Sided" - u nás byly běžně flinty na věšáku v chodbě. Děda mě vzal parkrát na holuby do lesa, a prostě jsem věděl, že na flinty se nešahá. To samé mladší sestra. Žádné drastické zákazy, žádná opatření. A taky žádná hysterie. Po večerech děda v kuchyni často čistil, nebo přebíjel brokové náboje. Prostě normálka ;)



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#7 » čtv 9. úno 2012, 14:33

Prosimvas, musite mi to odpustit, protoze zadny deti nemam a jsem nejmladsi ze tri sourozencu, takze ani nevim, jak se deti v ruznym veku projevujou :)

Rovnez jsem to nemyslel tak, ze bych jim jako nic neukazoval a zaviral to pred nima a delal naky drasticky opatreni :) Nejsem prece zadnej antizbranovej utopista, naopak budu rad s detma strileni sdilet :)

Akorat bych si asi netroufnul mit nabitou zbran kdesi v dome (jakoze k pohotove obrane)...Mozna deti podcenuju, uvidim, jak na tom budou rozumove, az je budu mit :)...zatim to ale beru tak, ze nabita zbran k obrane domacnosti, kde jsou deti, je potencialni riziko a tak bych ji povesil do tech dveri sejfu a mel ji tam. Dokud ale si nebudu jistej, ze na to ty deti maj, tak fakt chci aby ke zbranim meli pristup jen se mnou (kdykoliv budou chtit, zadny zakazany ovoce - ale jen se mnou). Takze koupim sejf na kod i klic a budu dbat na to, aby deti ten kod proste nevedeli...

Je tenhle pristup nejak mimo misu? Zkuseni rodicove me prosim usmernete :)

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#8 » čtv 9. úno 2012, 16:02

Přesně tak, beru to taky cestou výchovy. Mám 5ti letýho kluka. Ví jak vypadá pistole, puška, jak to zhruba funguje a že se na ně nešahá. Naopak pomáhá při přebíjení, podává a podobně, stejně tak při čištění. Na léto má už nachystanou vzduchovku, tak uvidím jestli ho to chytne, ještě musím sehnat nějaký sklopky, protože lovit desítky v papíře asi nebude dostatečná motivace :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#9 » čtv 9. úno 2012, 16:33

Jen upřesním sám sebe - "...u nás byly běžně flinty na věšáku v chodbě..." - samozřejmě nenabité !



novottom
Příspěvky: 18

Příspěvek#10 » pát 17. úno 2012, 10:51

Já sám bych asi zbraň a dítě v jednom domě neriskoval. Musím ale uznat, že přístup vše dětem ukázat a vzdělávat je, je docela rozumný. Ale prostě bych se na to nespoléhal. Děti a zbraně to zkrátka dohromady nejde. Možná jedině v solidním trezoru (myslím zbraň:).



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#11 » pát 17. úno 2012, 18:03

Rict, ze bych zbran a dite v dome neriskoval mi prijde prehnany. Prodat zbrane kvuli diteti na ceste a na 20 let se zariznout se strelbou je neprijatelny. Pardon teda :) ale dite ani nechci vychovavat ve stylu - zbrane jsou fajn ale radsi je doma nemame - to je prece pitomost. Chci aby ty deti vedely, ze zbrane jsou OK, kdyz se s nima zachazi spravne a rozhodne nehodlam z nich vychovavat pacifisty.

Dite proste musi vedet, ze zbran neni nic spatneho a nasili je soucasti zivota. Mit ze syna pacifistu bych nechtel...

BTW. zbran v trezoru je tak trochu samozrejmosti :)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#12 » pát 17. úno 2012, 20:13

Holka musela jako decko parkrat strilet, ikdyz nechtela. Pak uz na zbrane samostatne nereagovala, i kdyz strilet umi. Nabita zbran cela leta prilezitostne lezela v loznici, kam dite nechodi, na moji polici, kam ani manzelka pro nic nechodi a nic tam nedava. Vzdy ale pri me pritomnosti v byte. Nejsem-li doma, je zbran v trezoru.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#13 » sob 18. úno 2012, 00:13

Když přijdu z lesa tak flinta musí oschnout, takže ji postavím do štontu a patrony položím na stůl. Druhý den vezmu flintu, nacpu patrony do schránky a jdu ven.
Kromě toho jak psal u sousedů Gunman, v každý slušný domácnosti je brokovnice za dveřma a nabitá krátká na krbu.

Ted chvíli vážně, jestli si myslíte že před dětma vždycky bezpečně schováte klíčev od trezoru nebo dokonce kombinaci zámku,tak si zkuste vzpomenout na svá telecí léta. :o

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#14 » sob 18. úno 2012, 22:15

Svatá pravda :lol:

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#15 » sob 18. úno 2012, 23:35

To je pravda, můžeš skovávat klíče jak chceš, stejně je někde vyškrábnou. Nejlepší je, naučit děti chovat se ke zbraním, mě se to povedlo, protože se se zbraněma nic nestalo, ani nespáchalo. Zbroják vlastním více jak 20 let, zbraně taky. No a když přišel syn, jestli si může půjčit pistoli, tak jsem mu vysvětlil, že jo, " ALE " musí nejdříve vyndat zásobník a natáhnout závěr a zkontrolovat komoru. No a furt dokola, prostě sem ho to naučil. Dnes dělá airsoft, a kuličkovku bere uplně stejně jako ostrou. Takže pořád vyndává zásobník a kontroluje komoru :D.
Prostě si nepráskne nekontrolovatelně ani z těch kuličkovek, co vlastní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti