Děti a zbraně ve společné domácnosti

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#106 » úte 18. srp 2020, 15:54

mloku, hoď si do gúglu rudžer pink a uvidíš!!! :lol:



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#107 » úte 18. srp 2020, 21:00

TheMlok píše: Tak chlapi, kde sehnat ruzovou malorazku? :D


Třeba tady :D Ideální pro učení dětí. Mám standard černou :)
https://ruger.com/products/sr22Pistol/s ... /3647.html

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#108 » stř 19. srp 2020, 06:19

Haha ta se strasne libi manzelce :D ted jeste nejakou dlouhou, ale to asi fakt jedine cerakote :D. Sranda co se dneska vsechno dela. Diky :)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#109 » pát 15. dub 2022, 16:19

Mám dotaz z lehce jiného soudku než je nadpis vlákna, ale snad nevadí...
EDIT pokud vadí, přesunu do volné diskuze

Ti z vás kdo máte děti - říkáte jim aby o faktu, že máte doma zbraně, nemluvily, nebo to necháváte čistě na nich... a pokud o tom děti někde vypráví, jak na to pak reaguje okolí?

Mám dítko mladšího školního věku, a o tom co je to vůbec ZP a o obsahu trezoru zatím nic neví.

Nechci aby to pak kolovalo po škole - prostě jak se děti baví mezi sebou, vykecají všechno že - a aby se případní rodiče-pacifisti některých spolužáků hrozili, s kým že to chodí jejich dítě do školy.

Ale taky k tomu nechci přistupovat tak, že svému potomkovi vysvětlím v klidu co a jak, a pak řeknu - ale nikde o tom nic neříkej - nechci prostě vzbuzovat dojem že je to něco zakázaného, něco "co se nemá".

Ne že bych to musela řešit nějak akutně, možná k tomu časem sami nějak spontánně dojdeme... ale jsem zvědavá, jak to probíhalo u těch co si tím "seznamováním" už prošli, a co na to hlavně to okolí :-)



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#110 » pát 15. dub 2022, 16:48

Jsem toho názoru, že není potřeba, aby to dítko nějak ve svém okolí šířilo. A je několik způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním z nejjednodušších je, když je zbraň v domácnosti maximálně přirozenou věcí, jako nádobí, nábytek, televize... prostě běžná součást jeho života. Má to hned několik výhod: Zřejmě nebude cítit potřebu se tím chlubit a možná ani doma pátrat po tom, "cotoje" a "blbnout" s tím. Ale je jasné, že to je dítko od dítka různé.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#111 » pát 15. dub 2022, 16:59

No jenže cokoliv je doma přirozenou věcí, tak proč by se o ní nemohlo mluvit i jinde že... nemusí jít vůbec o chlubení, já bych to taky neprezentovala jako věc ke chlubení.
U nás ve škole maj třeba děcka ráno "kroužek" kde si sednou a povídaj o tom co předchozí den zažily, viděly... a tématem bývaj úplně normální a běžný věci, prostě na co si kdo vzpomene... je otázkou času než by se námětem ranního kroužku stal obsah našeho trezoru, a to úplně bezelstně a bez chlubení.



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#112 » pát 15. dub 2022, 17:26

Zákaz může znít právě kontraproduktivně. Přístup stylem "nemusí to kde kdo kolem tebe vědět", ,nebo "je lepší, kdy to nikomu nebudeš povídat, stejně, jako nemusíš nikomu povídat, že máme televizi". Prosatě to k tomu přirovnat a zdůvodnit to třeba tím, že nemůže vědět, kdo další se to může dovědět, třeba nějaký lump a přece nechce, aby mu někdo uloupil jeho hjračky stejně, jako tatínkovo, nebo maminčiny hračky. Tak nějak bych to asi podával.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#113 » ned 17. dub 2022, 19:07

1. Doma ať jsou zbraně přirozená věc
2. Sahame na ně jen spolu
3. Nikde to sama od sebe nerozhlasuj, nudná věc.
4. Už se holka 3x svěřila, že se prokecla a jestli se nezlobím. Bezprizorne jsem ji řekl že v poho. Z toho 1x když byla u kámošky na návštěvě a že prý kamoskovy táta má zbraně, tak řekla že její táta (tedy já) taky. To bylo lidsky hezké.
5. Takhle mi to funguje. A kluka v MS vedu stejně, je méně odpovědný. Ale ten toho nakeca, že je jedno co kde řekne.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 221

Příspěvek#114 » ned 17. dub 2022, 19:54

Souhlasím s tím, že čím běžnější vec, tím méně se zajímají. Moje děti se účastní čištění a mnohdy je to pro ně povinnost (ale ne, že bych je nutil). Zbraně stačí požádat a jdeme na ně. Bezpečnostní pravidla se dodržují i s NERFkami či airsoftkami. A zatím mi trezor nevybírají a ve škole povídají o jiných věcech jako hrách na mobily, které mají silně regulované :D



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#115 » ned 17. dub 2022, 20:08

Je tu jedno riziko.
Kdysi jeden můj kolega, myslivec, se brzo ráno vrátil z lesa a zapomněl kulovnici v autě. Tu tam pak našel jeho šestiletý syn. Svojí stejně staré kamarádce chtěl ukázat, jak ho tatínek naučil s puškou zacházet ...

Děti bych nepodceňoval, ale ani nepřeceňoval.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 754

Příspěvek#116 » ned 17. dub 2022, 21:29

Děti jsou o tom informováni. Vše jsem jim ukázal. Mají své CO2 vzduchovou pistoli a půjčil jsem jim flobertku alfu. No a díky té ráně (dětmi vnímáno) se už bojí i flobertky. Zbraň zamčena a munice zamčena jinde. Klíče mám na klíčích od auta, protože všude se pohybuji autem a proto je mám stále u sebe (pohotovost k výjezdu). Snažím se aby to měli jako normální součást. Dlouho před "ostrou" jsme měli vzduchovky a flobertky, jak krátké, tak dlouhé, takže jsou na zbraně zvyklé. Ale stale nejdůležitější je mít zbraně zabezpečené, ať si o důvěryhodnosti dětí můžu myslet co chci.



Netrefix
Příspěvky: 4

Příspěvek#117 » ned 24. črc 2022, 15:56

Dobré odpoledne, dřív než si pořídím svou první (1 krátkou), tak řeším její "domácí" zabezpečení s ohledem na děti (do 10ti let). Co je lepší? Mít zbraňový trezor na klíč splňující požadavky (15RU, zámek tř. A...), nebo nějaký obyč. "hotelový" s el. klávesnicí. Klíč musí být pro děti nedostupný/pro mně poruce. Kód ke klávesnici schovávat nemusim... Jak to vidí ostatní? Díky za reakce.



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#118 » ned 24. črc 2022, 16:16

Já bych zakalkuloval poměrně velkou pravděpodobnost, že zbraně budou časem přibývat. Tak by bylo dobré na to být připraven. Také náboje zaberou nějaké místo.
A z příplatku za elektronický zámek nelituji jediné koruny :)



Netrefix
Příspěvky: 4

Příspěvek#119 » ned 24. črc 2022, 16:36

To je pravděpodobnost hraničící s jistotou 8-) . Bude jich víc a budou časem i delší, tudíš tenhle příruční trezůrek na nočním stolku nebude definitivní. Spíš jsem to neobratně napsal... Nechci ji cpát mezi trika do skříně. Zatím by byl na jednu (první opravdovou) zbraň, aby bylo eliminováno svévolné otevření dětskými nenechavými pracičkami... Přeci jen s tim klíčem je pro ně snažší manipulace, tak asi s tou kalkulačkou.

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#120 » ned 24. črc 2022, 17:29

Na klíč se vyprdni. Budeš furt muset dávat pozor kde ho nosíš a odkládáš. Mám trezor na 5 dlouhých ale chci ještě malej na el. zámek do ložnice pro sichr…do velkýho je daleko kdyby něco

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti