Děti a zbraně ve společné domácnosti



dilatator
Příspěvky: 33

Příspěvek#46 » ned 11. říj 2015, 21:17

Tak kluk dostal k sedmým narozeninám Odeon QB 207 - zatím spokojenost, má jen 2,25 kg ( + světlovodná mířidla a 11mm rybina na optiku). Sice by to chtělo ještě kratší pažbu ale moje Slavia 501 zděděná po otci už je doma jenom jako historická relikvie - navíc ta spoušť. Soustřel má solidní, momentálně se střílí na klasické terče v lapači a taky zvažuju sklopnou střelnici.

Kde je doma trezor ví, co v něm je taky ví, kde jsou klíče neví :-D

Když chce, může se podívat na krátké i dlouhé, osahat, dbáme na zásady manipulace.

Vzhledově i jinak je moje genová kopie, kura to by v tom byl čert aby se zrovna v tomto lišil :-D



lipas
Příspěvky: 61

Příspěvek#47 » stř 14. říj 2015, 09:03

hezkypekne :-) hmm... na toho magtecha kouknu - ja bych je moc rad u strileni udrzel - a tim padem to chce neco, s cim se nebudou prat...
Nejake roky, do kdy byla kulickovka, do kdy magtechy?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#48 » stř 14. říj 2015, 10:37

Gulickovky (slabe) / Nerf-y a podobne kraviny boli priebezne - tie Nerfy este stale maju a blbnu s nimi po lese. Lepsie lietaju tie co pouzivaju ako strely 'disky'. Nastastie sme nemali problem prepnut na bezpecne zasady zaobchadzania so zbranou napriek tomu ze su zvyknuti po sebe lomit tymto. Vzduchovky prisli ked mal starsi tak 8 rokov - akurat dost dlho strielali s tym ze si zapierali pazbu popod pazuchu (kratke ruky). Inak vrele doporucujem Crossman 1377 - genialna vec, mensie decko moze strielat s oporou, vykon si 'napumpujes' podla potreby / vzdialenosti. Akurat otec ma trening pri neustalom pumpovani :D. A rozhodne si zozen Berettu 71. Povodne som myslel ze ju predam ale bolo mi vysvetlene ze nie :D.



lipas
Příspěvky: 61

Příspěvek#49 » stř 14. říj 2015, 17:24

mno jo, jenze to si mladej pocka jeste pet let ;-) pred desatym rokem asi ma i s berettou smulu :-)
A presne jak pises, momentalne strili s tim, ze pazba je v podpazi - proste ty rucicky na to nedosahnou... proto shanim neco jineho.
Z domova od taty jsem tvrde zdeformovany - proste na nikoho se nicim nemiri, ani rohlikem ne... takze s nerfama a podobne mam problem spis ja :-(
No a chlapec kdyz videl, jak slavie prostreli plechovku skrz naskrz (a co to nechava za diry v plechu), plus se jedna diabolka odrazila a stipla ho do ruky (ale fakt jen doletela, upravoval jsem pak strelnici :-)) - tak ma najednou ze zbrani respekt a razem pic pic po nicem uz nedela - tak bych ho v tom rad i nechal. On i ten Odeon vypada moc pekne... mno... budu vybirat, asi si to hlavne pojedu nekam potezkat a vyzkouset...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#50 » stř 14. říj 2015, 18:26

Tu je to take problematicke - na jednej strane chapem Elmera Keitha ktoreho rozculovali hracky vo forme zbrani (razil aj peknu zasadu ze kazda zbran v baraku ma byt nabita a pripravena - aj tie na stene :D). Na druhej ked s tym blbnu spolu s kamosmi, je tazke nenechat ich. A v 'boji' na niekoho proste mierit musis :mrgreen:. Bezpecnost sme zacali trenovat s prvou silnou gulickovkou, potom s prakmi a vzduchovkami - a hracky od nich striktne rozlisujeme. Ocakavam ze to casom preberu aj na zaobchadzanie s hrackami pripadne ak dojde na airsoft. Obaja uz maju vlastne noze koli taboreniu - a tam sa takisto dodrzuju nejake pravidla. Respekt nastastie maju prirodzeny - aj ked vedia ze k zbraniam pod dozorom hocikedy mozu. K utvrdeniu pekne pomohla ukazka co spravi trocha prachu zabalena do papierovej vreckovky (likvidoval som zbytky po delaboracii jednej pokaslanej .357).

Samozrejme v style 'ver v Allaha ale tavu si uviaz' je vsetko stale pod kontrolou (nachystanu tasku pred odchodom na strelnicu si beriem aj na hajzel) pripadne zamknute v trezore - do spravne debilneho veku este len pridu ale ak sa maju pohlusit, tak rozhodne nie niektorou zo zbrani co su doma.



lipas
Příspěvky: 61

Příspěvek#51 » stř 14. říj 2015, 20:04

taaak, tak to je hodne rozumny nazor.
O ne strach ani nemam, bojim se az prijdou kamaradi (uka, uka, pod to vyzkouset, tys z toho strilel? Kecas, predved!) - no a pak se bojim telecich let kolem 15ti :-( Ale to je az za dlouho...

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#52 » sob 21. lis 2015, 11:05

Osobně si myslím, že děti nejsou idioti a chápou, kdy opravdu končí legrace. Svým klukům jsem řekl, že jim zbraně ukážu, kdykoli budou chtít, ale nikdy, opravdu NIKDY nebudou do trezoru sahat sami, a to ani kdyby byl otevřený. Klíče visí normálně na věšáku v předsíni, stejně jako klíče od auta. BTW, ty má doma skoro každý, a taky je bůhvíjak nezamyká, aby děti náhodou nenapadlo je vzít a jít se svézt. Viz první věta.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#53 » sob 21. lis 2015, 11:29

No nic ve zlým, ale mít dítě jako jsem byl já sám, tak je to na prášky. Všechno jsem si chtěl otevřít, všechno sem chtěl vyzkoušet. Zakázané jsem to měl, po přistižení jsem dostal šílenej vejprask (i vařečku o mě mamka zlomila) a stejně jsem to po čase zkusil znovu. Přes to všechno mám rodiče nade vše rád a psychicky mě to nepoznamenalo (to domácí násilí ;) ). Takže někdo má rozumný děti a někdo má mojí verzi "na zabití".
Už se "teším" na vlastního potomka a vymýšlím co s trezorem :D



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#54 » sob 21. lis 2015, 12:27

Mikymoto má pravdu,takového mám synka. Je mu šest a má poněkud zvídavou povahu. Normálně se mnou čistí,pučim mu ji do ruky kdykoli si řekne,není to pro něj žádné tabu a přece si nedovolím někde nechat klíče od trezoru.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#55 » sob 21. lis 2015, 14:43

Mikymoto, Jozin: To já byl taky, všechno jsem musel vyzkomat a vyzkoušet, spoustu věcí jsem rozebral a občas i dal zpátky dohromady. Jednou jsem našel v jednom z šuplat břitvu a na vlastní kůži se přesvědčil, že je fakt ostrá :-o
Ale jak jsem psal, nikdy mě třeba nenapadlo sebrat otci klíče od auta a zkusit se projet, protože tam končí legrace a začíná jít o život. A myslím že i dnešní děti to chápou, i ty moje, i ty vaše :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#56 » sob 21. lis 2015, 17:37

No tak mě zrovna na blbost s klíčkama napadla a byly to klíčky od motorky. Je fakt že už mi bylo kolem 15 a měl jsem už mít rozum, ale touha vyzkoušet byla silnější. Táta s mámou v práci, motorka v garáži a klíček v předsíni - fakt blbá kombinace. Myslel jsem si, že se na to nepříjde, když se vrátím včas. Jen sem si blb nezkontroloval pořádně motorku - vyjel jsem na poloprázdné zadní gumě a při prudším brždění urval ventilek. Stát se to v zatáčce, tak se válím. Takto jsem po žvýkající gumě potupně dojel zpátky a čekal na "přesdržku". Táta se tenkrát zachoval královsky a místo facky mě vzal do dílny a nechal mě to pěkně vlastnoručně přezout. Takže jsem se i něco naučil. Za moje dětství a pubertu by naši měli dostat nobelovku - já lítal z průseru do průseru. Teď už ale sekám latinu, vopravdu! :D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#57 » sob 21. lis 2015, 17:47

Ehm ... prave preto sa bojim ich puberty, dost sa mi podobaju ... konecne som pochopil preco ma otec tak dral :D. Mozem mat decko vycepovane ako chcem, ale staci ze bude citit pocas blbeho veku potrebu vyrovnat sa / zamachrovat pred kamosmi a pruser je na svete. Nahoda je blbec. Takze zbrane pod zamok.
Pekny obrazok na ilustraciu : ... No tak do toho, to das, chces predsa patrit k nam ...
Pes_Decka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#58 » sob 21. lis 2015, 19:14

Když mladýmu byli čtyry ,tak sednul do auta kde jsem nechal klíče a přes starter odskákal do nejbližšího přikopu. Přišel jak velkej frajer ,že sám řídil. Nechci se dočkat, že za rok přijde se srnkou na zádech.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#59 » sob 21. lis 2015, 20:01

jjoozziinn : :thumbup: :lol: ..... jinak já měl děcka naprosto v pohodě a i jako malým jsem jim dost
věřil ale jsou určité hranice.... prostě přístup ke zbraním by nikdy neobjevili



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#60 » sob 21. lis 2015, 23:02

Klíče od trezoru na věšáku prostě nikdy, jinak to nejde !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti