Tesco trezorek

Uživatelský avatar
Boudy
Příspěvky: 175

Příspěvek#31 » pát 20. lis 2015, 16:24

Jo, takhle si namlouva spousta lidi, ze jim to dite neotevre ... Asi malo predstavivosti nebo malo opatrnosti ... Kazdy dle sveho uvazeni a v mezich zakona ... Ale nez tu plechovku z Tesca, to uz radsi pridelat na drzak ke zdi a zamek na kolo ... A je to levnejsi ...



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#32 » pát 20. lis 2015, 17:57

Děti dokáží být nečekaně vynalézavé a pokud jsou hodně motivované, věnují všechen čas, kdy nejste doma, k dosažení svého cíle. V tomto ohledu je to větší riziko než zloději, protože na řešení tohoto "hlavolamu" mají neomezený čas a neomezený počet pokusů. Jako dítě jsem z kusu mosazného drátu vyrobil perfektně fungující šperhák na dozické zámky. Bez návodu, prostě jsem ho vymyslel. Teď si představte, co můžou dokázat dnešní děti s internetem a všemi návody a diskusemi o bezpečnosti trezorů. Osobně si myslím, že nejlepší zabezpečení před dětmi je seznámit je se zbraněmi a možným nebezpečím a občas je vzít na střelnici s malorážkou nebo na zahradě se vzduchovkou. Na ty, které jsou na to ještě malé, stačí prakticky cokoliv zamykatelné co nejde otevřít bramborou. Z technického pohledu je závora držená v pozici pouze pružinou velmi nešťastné řešení. To je už lépe řešený klasický zadlabací zámek na cylindrickou vložku, kde závorou nejde pohybovat jinak než otáčením klíče.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#33 » pát 20. lis 2015, 21:23

Ideálně jako Mr. Bean, ještě petlici zvenku.



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#34 » sob 21. lis 2015, 08:41

Opravdový hoax ve smyslu kompletně smyšlené zprávy to nebude, je poměrně reálné, že se nějaký výrobek s tak zásadní chybou na trhu vyskytl. Za chybu ale pokládám extrémní zobecňování, kdy se vytváří představa, že takto snadno lze otevřít jakýkoli výrobek podobného typu, to je celkem doložitelně nepravda. A že se občas používá k podpoře prodeje "lepších" je opět doložitelné - s tímto videem jsem se už na stránkách prodejců trezorů setkal víckrát.

Jinak 100% souhlas s tím, že u dětí je primární jejich poučení. Naopak bych byl trochu skeptický k jejich vynálezavosti v mechanické oblasti, dnešní generace v tomto tolik nevyniká. To bych spíš čekal jistou "vychytralost", kdy dítě vypozoruje, kde má otec schované klíče či kód, v tom je naopak dnes míra talentu velmi vysoká :-) Jenže zrovna proti této situaci není řešením ani značkový trezor :-(



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#35 » úte 24. lis 2015, 22:54

Kdo nevěří, že to jde, nechť se podívá na youtube. Jde o to, že ránou do trezoru zajede odpružený kolík do solenoidu bez aktivace el. proudem - a pak se dá otočit zámkem. Taky mám jeden takový doma, ovšem ne na zbraně.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#36 » úte 24. lis 2015, 23:29

Nemusím na youtube koukat, já to viděl na vlastní oči, a to byl kamarád ze zkušebny, co nám to předváděl.
Taky jsme si ho pak vrtli, takže vím co vím, ale nikomu nic vnucovat nebudu, když nechtějí naslouchat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů