"Zabezpečení" zbraně v autě

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#31 » úte 24. čer 2014, 17:34

Tak to smýšlíme podobně. Tohle rozebrání a rozmístění mne taky napadlo. Ono asi moc variant v tomto případě není. Ještě mě napadly nějaké uzamykatelné schránky v daném městě, ale netuším, kde je hledat a kolik to tak koštuje...



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#32 » úte 24. čer 2014, 18:54

další možnost je řešit uložení u obchodníka, na strelnci a mam dojem že by to mělo jít i na policejní služebně ale to je jen hypotéza

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#33 » stř 25. čer 2014, 08:21

Tohle by mě taky docela zajímalo. Nemáte někdo praktickou zkušenost? Mě by se to docela hodilo. Třeba před překročením hranice si ji nechat na PČR a cestou zpátky si ji vyzvednout.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#34 » stř 25. čer 2014, 12:22

To rozkouskovani zbrane ma i sve nevyhody, protoze zvetsujete pocet mist, na kterych lze cast zbrane ukrast. Takze se sice extremne snizi (nevytrati) riziko odcizeni cele zbrane, ale riziko ztraty alespon jedne z hlavnich casti zbrane je v popsanem priklade zhruba trojnasobne.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#35 » ned 29. čer 2014, 20:04

Pánové to "zabezpečení" ve skřínce na plavečáku myslíte vážně? :roll:

Myslím že zákon v tomhle případě hovoří jasně, takže si ho přečtěte a přestaňte tady fantazírovat.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#36 » ned 29. čer 2014, 20:11

A co takhle?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#37 » ned 29. čer 2014, 20:27

sided píše:Pánové to "zabezpečení" ve skřínce na plavečáku myslíte vážně? :roll:

Myslím že zákon v tomhle případě hovoří jasně, takže si ho přečtěte a přestaňte tady fantazírovat.

Právě, že řešíme zabezpečení zbraně před vstupem na plavečák. Tzn. nejlépe trezor (schránka) někde ve městě. Protože všichni asi dobře víme, jak to s vykrádáním těchto schránek je...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » ned 29. čer 2014, 21:01

No vyznělo to jinak.
Gash píše:V hodně aquaparcích a bazénech mají přihrádky na cennosti, ne že bych tam dal celou samotnou zbraň, ale co třeba nechat tělo v chatce např. v polštáři, hlaveň v autě pod sedačkou a závěr zavřený v ledvince nebo v kusu hadru v této bezpečnostní skříňce? Je to pořád lepší než nic

Rough boy píše:Tak to smýšlíme podobně. Tohle rozebrání a rozmístění mne taky napadlo. Ono asi moc variant v tomto případě není. Ještě mě napadly nějaké uzamykatelné schránky v daném městě, ale netuším, kde je hledat a kolik to tak koštuje...

Takže zbraň lze uložit obchodníka, na střelnici..... atd. Prostě u někoho kdo má ZL a může převzít do úschovy cizí zbraň. Uložení v jakési bezpečnostní schránce nebo rozebírání na díly a strkání do pytlíku se špinavým prádlem rozhodně nevyhoví liteře zákona a z hlediska zabezpečení je to fantasmagorie.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#39 » ned 29. čer 2014, 21:10

Nevim, jak v jiných městech, ale třeba v Trutnově není nikdo se zbrojní licencí, kdo by uschoval zbraň, a do Vrchlabí přeci nepojedu, abych si tam uložil zbraň a pak jel do Trutnova na plovárnu. To ji radši nechám doma v trezoru v Trutnově. A myslím, že měst bez možnosti uložení zbraně je více.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#40 » pon 30. čer 2014, 08:12

sided: právě proto jsem psal, že smýšlíme podobně. Rozebrání zbraně mě taky napadlo, ale netuším, kam to schovat. Tak holt ten kvér nechám zabezpečený doma, než pak mít oplétačky. Pravděpodobně neřešitelná situace. Leda, že bych si pořídil plavky pro skrytý koupání :lol:

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#41 » pon 30. čer 2014, 08:50

Rám a závěr schovat (každý jinde a ideálně co nejdál od sebe) a hlaveň do kapsy.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#42 » pon 30. čer 2014, 11:50

sided píše:Uložení v jakési bezpečnostní schránce nebo rozebírání na díly a strkání do pytlíku se špinavým prádlem rozhodně nevyhoví liteře zákona a z hlediska zabezpečení je to fantasmagorie.
Proč myslíš? Čím se to liší od "vhodného zabezpečení" doma?
Ostatně když si na plovárně zamknu do skříňky klíče a doklady, umožnil jsem tím potenciálnímu vlamači i vstup do svého bytu. ;)
Obávám se jen, že provozní řády plováren zbraně z úschovy vylučují - a v tomto případě jim i já toto právo přiznávám. :(

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#43 » sob 19. črc 2014, 18:31

Piggy píše:
sided píše:Uložení v jakési bezpečnostní schránce nebo rozebírání na díly a strkání do pytlíku se špinavým prádlem rozhodně nevyhoví liteře zákona a z hlediska zabezpečení je to fantasmagorie.
Proč myslíš? Čím se to liší od "vhodného zabezpečení" doma?
Ostatně když si na plovárně zamknu do skříňky klíče a doklady, umožnil jsem tím potenciálnímu vlamači i vstup do svého bytu. ;)
Obávám se jen, že provozní řády plováren zbraně z úschovy vylučují - a v tomto případě jim i já toto právo přiznávám. :(


Především tím, že to není doma nebo tam kde bydlím, pak tím co hovoří zákon případně výklad ministerstva a pak také prostou logikou a rozumem. Když nejsem schopen zbraň zabezpečit, nebudu ji tahat tam, kde vím, že ji nemohu zabezpečit, tím už porušuji zákon. Pokud mi někdo ukradne klíče od bytu a pak mi vybere trezor a třebas si pomůže tím, že ty klíče od trezoru mám na svazku od domu, tak jsme sice za hlupáka, ale už za to podle práva de facto nemohu, ale o tom se dá zase polemizovat.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#44 » sob 19. črc 2014, 19:03

Zákon se nezmiňuje o domově ani bydlišti - hovoří o přechovávaných zbraních (to jsou zbraně uschované, uložené nebo uskladněné). Můžeš je přechovávat kdekoliv a do dvou kusů nemusíš mít "uzamykatelnou ocelovou schránku nebo uzamykatelnou ocelovou skříň nebo zvláštní uzamčené zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem" - uff!
Limit nejvýše dvou kusů, které stačí "vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení," bych bral nikoliv celkem, ale pohromadě na jednom místě. Takže dva kusy v bytě, dva kusy na chalupě, dva kusy v práci, atd. atp...
Nevidím rozpor ani se zákonem, ani s výkladem ministerstva, ani s logikou a rozumem. ;)
Pokud by skříňka na plovárně dokázala splnit podmínku "vhodného zabezpečení," klidně bych se s ní spokojil.



sfinx
Příspěvky: 19

Příspěvek#45 » sob 30. srp 2014, 15:20

Také by mne nějaká fundovaná odpověď zajímala.

Právník nejsem ale §58 zák.119/2002 hovoří bohužel vcelku jasně ...
(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně všech kategorií, včetně jejich hlavních částí a zakázaných doplňků nebo střelivo do nich, musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu
Pokud jde tedy skutečně o přepravovanou zbraň, tak je návod jasný. Ať mne ale učenější opraví, pokud by se mohlo jednat o přechovávání, držení nebo jiný pojem s jinými pravidly.

Pokud by ale skutečně být pod stálým dozorem nemusela, pak je vhodně zabezpečené auto, podle mne, dostatečným opatřením proti ztrátě/zneužití/odcizení. To, že se auta kradou, ať mají sebelepší ochranu je fakt, ale to nic nemění na tom, že člověk udělal maximum pro zabezpečení. Pokud existuje nějaký výklad/vyjádření, které vylučuje auto jako možnost zabezpečení zbraně, pak to samozřejmě padá, ale i když auto není trezor, tak 2 zbraně trezor nepotřebují ;)
To, že zloděj potom náhodou najde v autě ještě zbraň už není chyba majitele, stejně jako když ji najde v bytě. V obou případech je jasné, že i majitel má jisté povinnosti a především by zloděj neměl hned přede dveřmi na zemi nebo na zadní sedačce vidět položený podezřelý malý kufřík..

(znovu raději zopakuji, že tohle je jen trocha mojeho teroretizování.. :) )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů