"Zabezpečení" zbraně v autě



TripleTap
Příspěvky: 62

Příspěvek#16 » stř 16. kvě 2012, 10:30

Ma to díry pro pripevnění, takže kdyz uz, tak ne lanko, ale k něčemu to prikurtovat, třeba někde v kufru pod čalounění....jasné, kdyz seberou cele auto, nic to neřeší.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#17 » stř 16. kvě 2012, 11:05

Missak píše:http://www.mujnuz.cz/pro-strelce/skrine ... vault-200/, i když iluze bych si nedělal. ...

Dobrá myšlenka, jen to má opět dost slabé místo " ZÁMEK ". Je to sice blbě nafoceno, ale je to obyčejný lamelový zámek co je na poštovních schránkách, takže opět tvrdím, polož bouchačku na sedadlo a má to stejnej efekt.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » stř 16. kvě 2012, 11:54

Tedy já nevidím důvod, proč nechávat krátkou palnou zbraň v autě a nevzít ji s sebou. V úvodu vlákna mi šlo hlavně o případy, kdy mám v kufru třeba několikero dlouhých zbraní.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#19 » stř 16. kvě 2012, 13:03

fíša píše:
Missak píše:http://www.mujnuz.cz/pro-strelce/skrine ... vault-200/, i když iluze bych si nedělal. ...

Dobrá myšlenka, jen to má opět dost slabé místo " ZÁMEK ". Je to sice blbě nafoceno, ale je to obyčejný lamelový zámek co je na poštovních schránkách, takže opět tvrdím, polož bouchačku na sedadlo a má to stejnej efekt.


mají tam iverzi s číselným zámkem, což ovšem není záruka, že bude kvalitnější. ale jestliže tam nějakou odolnost píšou, počítám, že se to vztahuje na nejslabší místo schránky. jestliže je odolnost cca 700kg, tak by to mohlo vydržet víc než ta poštovní schránka. ale neviděl jsem to "na živo" tak se hádat nebudu ;)



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » stř 16. kvě 2012, 13:11

V případě vynuceného krátkodobého zastavení je asi nejdůležitější aby vozidlo nelákalo k ukradení, tedy mít zbraně uložené tak, aby nebyli vidět. Nemít na autě žádnou nálepku která by navozovala vztah ke zbraním (pardon ZK, ale jak Vás mám rád, nikdy bych si nálepku na auto nedal). Zbraně zabezpečit jak to jde -alespoň zámek, kde to jde třeba vyndat některou z důležitých částí.

Asi taky záleží čím jezdíte, moje plečka svádí k ukradení méně než nablejskané nové auto. Rozhodně hlasitý alarm a v případě paranoii vybavit auto vyhledávacím systémem. Zastavujeme na místě kde je obsluha a k autu se vracíme v řádu minut, takže potřebujeme prostě v případě pokusu o uradení zalarmovat okolí a sebe.

Nezatracoval bych jakoukoliv bezpečnostní schránku, stejně bych do ní uložil alespoň třeba střelivo.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#21 » úte 22. kvě 2012, 22:04

My vozíme jen obyčejnou tašku s papírama,které by neměl nikdo nikdy vidět a proto vždy ve dvou a čůráme na střídačku. Jeden kupuje jídlo,druhý hlídá auto atd. Když jedeš sám,tak je to problém. Ale tak mě napadlo,že by nebylo od věci hodit jednu krátkou na palubku. Myslím,že pro obyčejného zlodějíčka je to varování,že si s tebou nemá začínat. :)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#22 » úte 22. kvě 2012, 23:07

To snad ani nemohlo být myšleno vážně, nebo ...?



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 22. kvě 2012, 23:40

nico, to byl takovej šok až tě to přivedlo na forum? :) určitě to vážně myšleno nebylo, proto ten usměváček na konci



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#24 » stř 23. kvě 2012, 07:28

Ahoj, no šok to byl slušnej. Podobně "zabezpečenou" zbraň by sebral první nezvladatelnej páťák, co by šel okolo cestou ze školy. :)

Jinak zdravím všechny na fóru. Jste tu suprová parta a rád bych se přidal.

Za sebe k tématu, zbraň bych nikdy v autě bez dozoru nenechal. Už to tu samozřejmě zaznělo. Nejde dostatečně zabezpečit auto samotné. Lze tomu různě napomoci, do auta pak nainstalovat schránku fixně s ním spojenou, ale já bych do toho nešel. Zbraň jsem v autě nikdy nezanechal. Na některých místech ČR tam má obavy pět minut nechat zamčenou přítelkyni. :)

Jinak určitě dobrý zvyk je zamknout centrál jakmile nastoupíte do vozidla. Pokud zbraň nemáte u pasu a například se vám povaluje na zadních sedačkách v taktické brašně, je to nutnost. Některá nová auta vás dneska zamknou automaticky. A když už vezu tactical bag vzadu na sedačce, udělal jsem si "redukci", kterou ho zacvaknu do konektoru pro bezpečnostní pásy. To aby při prudším brždění nesletěl a mně nebyla ustřelena nějaká část těla, kterou bych ještě v budoucnosti třeba mohl chtít použít. :)

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#25 » stř 23. kvě 2012, 08:35

Asi trošku odbočím,
zamykat se uvnitř auta, je vynucené dobou, neb kdysi platilo pravidlo, nezamykat se zevnitř, neboť v případě havárie je o dost horší se dostat ven, nebo dovnitř.
Zavazadlo musí být připevněno už ze zákona, takže se takto dělá dobře hlavně tomuto.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » stř 23. kvě 2012, 08:43

Než jsem začal působyt v Praze tak jsem se nezamykal, ale teď když stojím v koloně na magistrále a mezi auty se volně pohybují různá individua, někteří předstírají že za drobný peníze myjí okna a jiný mezitím zkouší pátý dveře... mám auto nastavený na automatický zamčení. A to nejen kvůli zbrani ale přeci jen většinou mám sebou pracovní věci, notebook atd.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#27 » stř 23. kvě 2012, 08:49

Vše je samozřejmě pravda, jen jsem nechtěl jít moc od tématu. Jinak auta jsou dnes dělána s ohledem na to, aby po případné nehodě šla odemknout. Nevím zda jen některá, nebo je to dnes již běžné/norma, dokonce po nárazu sama otevřou centrál. Je ale jasné, že riziko navíc to z tohoto hlediska bude vžycky. Ale to už jsme fakt dost daleko.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#28 » čtv 24. kvě 2012, 13:38

:D Samozřejmě,že s železem na palubce jsem to nemyslel vážně. Ale zkus jí tam nechat,když bude chtít někam hodit tchýně. Třeba to zabere. :twisted:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#29 » úte 24. čer 2014, 09:25

Chtěl jsem se zeptat na Vaše názory, jak vyřešit následující - budu někde v kempu pod stanem nebo v karavanu. Tam si po dobu pobytu kvér ohlídám (přes den auto defacto pořád na dohled, např. v autě uzamykatelná schránka neodděliteně spojená s dnem kufru). Ale nastane situace, že bude hnusně a budu chtít s rodinou jet třeba někam do aquaparku. Jak v tomhle případě nejlépe zabezpečit zbraň? V kempu jí samozřejmě nenechám, ale co třeba v tom aquaparku? Řešil už někdo stejnou nebo podobnou situaci?

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#30 » úte 24. čer 2014, 15:16

V hodně aquaparcích a bazénech mají přihrádky na cennosti, ne že bych tam dal celou samotnou zbraň, ale co třeba nechat tělo v chatce např. v polštáři, hlaveň v autě pod sedačkou a závěr zavřený v ledvince nebo v kusu hadru v této bezpečnostní skříňce? Je to pořád lepší než nic

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů