"Zabezpečení" zbraně v autě

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#121 » čtv 16. čer 2016, 10:21

už vidím jak táhnu futrál se dvěma dlouhejma na čerpačce na hajzl. Tuším ,že než vykonám potřebu,tak tam na mě budou čekat policajti ,protože obsluha zavolá,že někdo šel se zbraněma na záchod a že má strach ,že se připavuje na přepadení :lol:



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#122 » čtv 16. čer 2016, 10:35

Dělám to běžně. Jelikož jsou v kytarovém futrálu, tak to nikdo nepozná:)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#123 » čtv 16. čer 2016, 10:47

Pozna to akorat clovek co vi co v tom je. Na zachod na benzince nechodim. Ale mel jsemna mysli spis situace,kdy jdu zaregistrovat treba novou zbran a nebo jedu na strelnici trenovat s brokovnici a zapomenu si doma svacinu nebo z jineho duvodu si musim skocit do obchodaku, tak to hodim pres rameno a jdu.

Uživatelský avatar
Buker007
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » úte 13. zář 2016, 11:27

Opravdu nechápu... tak kurňa,když jedu na střelnici a beru si sebou jak krátké,tak dlouhé zbraně,tak hold neplánuji cestou na střelnici,nebo cestou domů se stavovat pro mléko,chleba atd... a ná WC?Tak snad jste dospělí lidé a umíte to zadržet až domů né?Střelnici nemáte přes 200km aby jste přes 2hodiny strávili v autě!A pokud chytnete srajdu,tak pokud mám krátkou-beru sebou a pokud mám dlouhou,tak se prostě poseru :-),než pak řešit a mít problémy a né malé problémy... A když jedete někam na závody přes půl rep. a mám dlouhou,tak převedu do stavu držení,hodím do futrálu a jdu... každýmu musí být jedno co tam mám a když na mě zavolají policii,předám doklady ke kontrole,popřípadě zbraň a hotovo... konec tečka



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#125 » úte 13. zář 2016, 19:41

Aniž bych cokoliv z toho v životě opravdu řešil, přivádíte mě na zajímavé myšlenky. Může být skříň na zbraně v karavanu? V maringotce? V mobilheimu?

:-) Nemyslím to vážně, ale mohlo by to být zajímavé. Zrovna ty mobilheimy se dnes dost propagují jako přechodné bydlení na delší životní etapy.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#126 » úte 13. zář 2016, 19:48

Včera v TV, v seriálu RAPL házeli zbraně jen tak na sedačky do auta a nebo do kufru.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#127 » úte 7. bře 2017, 11:20

No tak docela průšvih...

http://pardubice.idnes.cz/majitel-prise ... zpravy_msv

"Dvojité nepříjemnosti čekají dvaačtyřicetiletého muže, do jehož auta se na jednom z parkovišť v Chocni na Orlickoústecku vloupal dosud neznámý zloděj. V ukradené tašce totiž kromě peněz a dokladů byla i plně nabitá zbraň. Za ztrátu kontroly nad ní bude nejspíš potrestán i okradený muž....
.....Kromě peněženky s platebními kartami nebo doklady v ní měl majitel uložený i zbrojní průkaz a hlavně pistoli značky ČZ 75D Compact výrobního čísla B081126, včetně průkazu ke zbrani."
Naposledy upravil(a) paza dne úte 7. bře 2017, 11:22, celkem upraveno 1 x.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#128 » úte 7. bře 2017, 11:22

Za blbost se plati, ale muze se to stat kazdemu. Zajimave by bylo zjistit, jaky flastr za to ve finale vyfasuje...



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#129 » úte 7. bře 2017, 11:25

Ja vozim v obytnaku kratkou v podlaze v miste, kam se neda lehce dostat, pokud nevis jak a zlodeje by to urcite nelakalo. Umim si predstavit i neco podobneho v jinem aute, ale vzdy je o hubu uz jen fakt, ze auto se da ukrast jaxi cele, ze...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#130 » úte 7. bře 2017, 11:25

No a opět to bude voda na mlýn všem zavilým odpůrcům držení a nošení zbraní a další argument na zpřísnění a omezování...
Nebezpečné na tom je vždy to, že to kvůli nějakému blbovi ohrožuje všechny ostatní, kteří bezezbytku plní to, co je předepsáno.

JardaB: to se právě nesmí brát tak, že se to může stát každému, to ani náhodou, je třeba chovat se tak, aby se to stát nemohlo nikomu. Každý takový případ, jak píši výše, ohrožuje všechny ostatní, kteří jsou zodpovědní...
A, nedejbože, aby s touto ukradenou zbraní došlo k nějakému přepadení nebo ozbrojené loupeži, to by se to hned zvrtlo v argumentace, že střelecká komunita je nezodpovědná a umožňuje zločincům přístup ke zbraním. A Brusel by to velice rád rozmázl jako argument pro svoje omezující kroky!!!
Naposledy upravil(a) paza dne úte 7. bře 2017, 11:42, celkem upraveno 1 x.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#131 » úte 7. bře 2017, 11:36

Re: JardaB

Troufnu si spekulovat, ze zalezi, jestli mu to vymeri jeste pred vstoupeni v platnost one slavne Smernice EU, nebo az po.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#132 » úte 7. bře 2017, 11:38

Re: paza

Bohuzel ale tak to funguje vsude. Kdysi se taky na fichtlovi smelo jezdit bez helmy, smelo se potapet s lahvema bez omezeni hloubky, smelo se skakat na glajde na kazdym kopci, smelo se s obytnakem do centra kazdyho mesta... jo, takevej veci se smelo, nez jeden pitomec to pokazil vsem.

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#133 » úte 7. bře 2017, 14:05

Tak alespoň to potápění zůstalo, je to neomezený. Všechno při potápění je jen doporučený :-)

Zdržte se OT, potápění rozhodně není tématem! Peggy



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#134 » úte 7. bře 2017, 16:39

Mě zase celkem překvapuje...no vlastně ani nepřekvapuje, že tu není nikdo se zdravým rozumem. Místo toho, aby se řešilo, co je to za blbost považovat auto za nedostatečné zabezpeční. Je zamčené? Je. Tak co je za problém? Nikde není vyvěšená pozvánka pro zloděje. To je jako řešit, že se někomu vloupal zloděj do bytu, rozsekal dveře/okno a okradl kvér, co byl v šuplíku. Kdyby se toho chytl dostatečně schopný právník, tak musí takovou zlovůli represivního aparátu rozbít. Co je to za módu předávat zodpovědnost na nevinného, stejně jako v případě nezaplacení DPH mezi firmama?!
Stačí ten titulek - " i plně nabitá zbraň". No až na to, že dále v textu je, že zásobník byl mimo zbraň, takže jaképak copak. Hlavně, že se prodává.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#135 » úte 7. bře 2017, 16:51

promiň, ale nechat zbraň v autě opravdu není zabezpečení v souladu se zákonem
navíc pokud tam je něco co je viditelně k ukradnutí

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů