"Zabezpečení" zbraně v autě

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#136 » úte 7. bře 2017, 17:15

beda: jseš si jistý? Já v zákoně ani jeho prováděcích předpisech o automobilu jako nevhodném zabezpečení nenašel ani řádku.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#137 » úte 7. bře 2017, 17:24

zák 119/2002sb. §58 odst2
Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

ukradli ji, asi nebyla vhodně zabezpečená
dobrej právník by to možná uhrál, ale nejsem si jistej, protože se všude píše, že auto není trezor



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#138 » úte 7. bře 2017, 17:40

Ví vůbec někdo, jak dopadli ve skutečnosti lidi, kterým kvér ukradli ze zamčeného auta? Já teda nevím, tak nedělám domněnky.
Libí se mi ta rozmanitost, kdy se na internetech člověk potká i s marťanama. V mém vesmiru lze ukrást cokoliv. Dokonce i zákonem požadovaná nedobytnost trezorů na zbraně uvádí nějaké jednotky, které uvádějí za jak dlouho se přes to člověk dostane a ne že je to nedobytné = podle některých vhodně zabezpečeno.
V jakém zákoně se píše, že auto není trezor? Myslíš ty tabule, co vylepujou policajti, aby se zbavili práce a zodpovědnosti? Snad né ;) Na zbraň nemusíš mít trezor. Navíc zbraň je v autě zabezpečená. To, že je někdo schopný zabezpečení prolomit už zmiňuje i předpis o počtu RU jednotek na trezor. Ukradená zbraň z násilím otevřeném certifikovaném trezoru je taky nevhodně zabezpečena? To abych se začál bát.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#139 » úte 7. bře 2017, 17:49

Na tento paradox jsem ukazoval už několikrát. Pro 10 zbraní je něco předepsané (a když to máš, tak bys měl být v pohodě, byť to ukradnou), kdežto pro 2 je to jen obecně. A někdy asi bude "vhodně zabezpečit" mnohem náročnější než 15RU/A ...



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#140 » úte 7. bře 2017, 18:00

Nepotřebuji žádnou právní normu, abych věděl, že pouhé uzamčení v automobilu je "NEvhodné". Buď mám zbraň neustále u sebe nebo v trezoru. Není na tom nic těžkého k přemýšlení. Pána čeká tučná pokuta a pokud byl dosud "čistý" klepání se před dalším přestupkem, což by ho připravilo o ZP i zbraně. Stojí to za to?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#141 » úte 7. bře 2017, 18:11

ggrandcz píše:Mě zase celkem překvapuje...no vlastně ani nepřekvapuje, že tu není nikdo se zdravým rozumem. Místo toho, aby se řešilo, co je to za blbost považovat auto za nedostatečné zabezpeční. Je zamčené? Je. Tak co je za problém? ......

No já bych to viděl právě opačně a to tak, že tu je hodně lidí a snad i většina se zdravým rozumem a že auto nepovažují za dostatečné zabezpečení. I zamčené auto dokáže běžný zloděj vykrást za desítky sekund. Srovnávat uložení zbraně doma v trezoru s uložením zbraně v autě je nesmysl, protože auto ti ukradnou, na rozdíl od domu, celé a dostat se k trezoru v domě a ten překonávat je rozdíl proti tomu dostat se do auta a tam nic už nepřekonávat, jen si vzít tašku.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#142 » úte 7. bře 2017, 18:23

auto dokáže vykrást i dement s dlažební kostkou místo klíče



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#143 » úte 7. bře 2017, 18:36

Ano, jistě... Okna v domě nebo v bytě dlažebním kostkám odolávají mnohem lépe, stejně jako FABka za 500,- oproti sofistikovanému systému zamykání většiny současných automobilů.
Ne každý, kdo má doma jednu zbraň jen tak pro jistotu, má doma trezor a bezpečnostní folie na oknech.
Hlavně že má každý hned jasno...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#144 » úte 7. bře 2017, 18:49

V tomto vláknu se napsalo o možnostech zabezpečení zbraní v autech a o vhodnosti či nevhodnosti zbraně v autě ponechávat poměrně hodně. Stačí si to celé přečíst a závěr je poměrně jasný...



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#145 » úte 7. bře 2017, 19:02

A já pořád myslel, že občané nepotřebují zbraně, protože žijí v bezpečí a policie je ochrání... Tak jak někomu můžou vykrást auto, vždyť je to útok na majetek člověka. Proč policie tomuto útoku nezabránila? ;)
Naposledy upravil(a) glock69 dne úte 7. bře 2017, 19:26, celkem upraveno 1 x.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#146 » úte 7. bře 2017, 19:19

mrkev: jasně že každý nemá, a ani nemusí mít doma trezor kvůli jedné zbrani. Trezor je nutný až na třetí zbrań. To ale neznamená, že by měl bouchačku nechat jen tak v šuplíku, nebo ležet na nočním stolku (když teda není doma). Měl by mít alespoň nějakou skrýš, aby to zloději maximálně ztížil. Stejně tak auto. Jasně, není to trezor, ale nechat zbraň spolu se zbrojákem a hádám že i s průkazem zbraně v kufříku na sedadle je trestuhodná nedbalost. Mohl ji schovat někam do kufru, zabalit do špinavého hadru k rezervě a tak. Zloději případné zcizení zbraně maximálně ztížit.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#147 » úte 7. bře 2017, 19:41

Nemusel to byt umysl a mohl tam tasku proste zapomenout. Takovou blbost by snad umyslne jen tak někdo neudelal.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#148 » úte 7. bře 2017, 19:54

Třeba, no ale soudě dle některých názorů...



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#149 » úte 7. bře 2017, 20:32

Luky22: A jakpak se ví, že tu tašku neměl třeba v kufru, zabalenou ve špinavém hadru u rezervy? On ten zloděj si nemohl zevnitř otevřít i kufr? A určitě ta taška nebyla schovaná třeba v šupleti pod sedadlem, zastrčená pod lékárničkou a ostatním haraburdím? Já neříkám že ano, ale Vy jste u toho ráčil být?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#150 » úte 7. bře 2017, 20:38

ggrandcz píše:. . .
V jakém zákoně se píše, že auto není trezor? Myslíš ty tabule, co vylepujou policajti, aby se zbavili práce a zodpovědnosti? Snad né ;) Na zbraň nemusíš mít trezor. Navíc zbraň je v autě zabezpečená. . .

Auto všeobecně poskytuje malou míru zabezpečení, což je všeobecně známo. Teda aspoň velké spoustě lidí. Bohužel jsou i lidé, kteří tomu nevěří, nebo nechtějí věřit. To, že (nejen) policajti vylepují cedule s nápisem, že auto není trezor není proto, aby se zbavili práce a zodpovědnosti. Tomu uvěří snad jen hlupák. Policajti tu nejsou proto, aby hlídali každé zaparkované auto, ale aby upozornily na realitu, kterou někteří naivně podceňují. Stačí se projít po parkovišti u Tecsa, Globusu a pod. a člověk hned pozná, kolik hlupaků nechává na odiv své kolikrát i cenné věci jen tak za sklem. Pro zloděje je ziskat je to otázka cca 5 sekund.
Určitou míru zabezpečení zbraně určují nejen zákony, normy a pojišťovny (ve svých smlouvách - "když ptáčka lapají ...), ale mimo to by ho měl určovat i zdravý rozum.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů