"Zabezpečení" zbraně v autě

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#181 » stř 8. bře 2017, 20:37

kubas: protože o vloupání nejde, když jsou například otevřené dveře a policejní auto se po příjezdu na místo většinou nezamyká, tak by to vlastně mohl někdo pochopit, že si tu dlouhou může beztrestně vzít ;)
Hlavně nesrovnávat ozbrojené složky s civilama. Na ozbrojené složky se ZoZ nevztahuje, takže srovnání je naprosto mimo.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#182 » stř 8. bře 2017, 22:25

nemyslel jsem to jako srovnání, ale spíš paralelu, nebo jak se tomu říká a přiznávám, že NEzamčení auta mě nenapadlo:)



JohnyxXx
Příspěvky: 14

Příspěvek#183 » pon 15. kvě 2017, 15:31

Ahoj pánové rád bych také zareagoval do tématu. Nejprve příklad z praxe soused(bývalý policajt dělal to asi 35let) měl na chalupě dvě zbraně kategorie C jednu brokovou dvojku a jednu kulovnici a protože je měl obě vyšperkované a byl fanouškem zbraní měl je pověšené na zdi vedle loveckých trofejí (náboje k nim měl někde v šuplíku). Zloději k němu přišli v zimně přes okno v kuchyni které jim pochopitelně nedalo problém rozbít a vše sebrali. Soused vše řádně ohlásil (mimo těch nábojů) a nejenom že ho nijak nepotrestali ale dokonce mu i pojišťovna uhradila ztrátu věcí do pojištěné sumy takže ani jeden tento institut PČR ani pojišťovna v tom neviděli zavinění na straně oběti jako mnoho z Vás kteří zde diskutujete.
Druhý příklad je z ozbrojených složek (ochranky) kde jednomu bodyguardovy ukradly zbraň přímo z opaskového pouzdra po sakem při nějaké tlačenici davem. Protože se jednalo o služební zbraň tak z toho měl daný člověk velký problém(navíc mu ji sebrali nabitou) ale trestní stíhání jeho osoby nebylo.

Já mám všude na autě bezpečnostní fólie na sklech a když se podíváte někde na videa tak není vůbec snadné se přes ně dostat. Zámky na autě nemám je zde pouze jeden pro nouzové odemčení který ale akceptuje jenom jeden laserem vyřezávaný klíč s imobilizérem a přesto se spustí alarm. Dálkový centrál jakým se vozidlo ovládá je složitě kódovaný takže není jednoduché se do něj nabourat. Zbraně v autě sice nechávám jenom když jedu ze střelnice a zastavím např. na benzínce natankovat nebo něco jedu v rychlosti vyzvednout po cestě. ANO profík který bude připravený a nachystaný na můj vůz se mi i do mého auta dokáže dostat během pár sekund pokud mi ale tento profík bude chtít ukradnout zbraně tak pro něj bude jednoduší si pro ně zajít domu a vzít mi je všechno spolu s cennostmi. Nějaký floutek který půjde okolo se mi dříve než za 20min do auta za použití hrubé síly nedostane a příjezd PČR má být do 15min a věřím že když bude někdo likvidovat něčí auto které bude ještě dost hlasitě houkat tak PČR někdo zavolá, takže mi prosím řekněte jak JÁ jsem nedostatečně zabezpečil svoje zbraně oproti výše zmíněným případům pokud si je tam nechám?
Pochopitelně nechávat si kver pravidelně v autě je hovadina nejsme v Texasu ale i do těch Vašich skříní se za pomoci velké AKU flexi a nebo ještě lepé motorové (té co mají hasiči) dostanu do pár minut...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#184 » pon 15. kvě 2017, 18:55

Johny a co je za problém? Na dvě flinty trezor dle zákona není třeba a zloději očividně museli překonat překážku v podobě uzamčeného domu (rozbití okna). Kdyby nechal odemčené dveře nebo otevřené okno, tak má problém, protože dotatečně nezajistil.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#185 » pon 15. kvě 2017, 20:06

wigum: Problém je v tom, že tu pořád chytráci papouškují, že do 2ks zabezpečit= tak aby ti to nikdo neukradl a když ukradne, jdeš do pekla. To samé je s autem. Taky musí překonat překážku.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#186 » pát 19. kvě 2017, 09:32

Myslíte, že ve vozidle by jako vhodné zabezpečení prošla třeba následující schránka, pokud by jí člověk bezpečnstním lankem ukotvil třeba ke konstrukci sedadla a schránku šoupnul pod sedadlo?
https://www.adsafe.cz/produkt/trezory-n ... R6oucakJPY

Teď samozřejmě nemyslím, že by bylo vhodné v takové schránce nechat kvér přes noc, nebo pokud je vozidlo odstaveno na vyloženě opuštěném místě. Myslím spíš nouzové odstavení vozidla na hlídaném parkovišti nebo relativně rušném místě, pokud by člověk musel nečekaně někam, kam se zbraní opravdu nemůže.



xm
Příspěvky: 1

Příspěvek#187 » pát 19. kvě 2017, 09:52

Tohle a podobné schránky vytváří akorát falešný pocit zabezpečení, přitom se do nich dostane i dítě nebo člověk s propiskou:
https://www.youtube.com/watch?v=erGOJxQIf5c
https://www.youtube.com/watch?v=-H3fPIcw6rY

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů