Zbraňový trezor vs. profesionální zloděj

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3257
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 25. úno 2012, 15:20

V Německu si zloději vyšlápli na jednu střelnici a pěkně to tam probrali.

17.02.2012 - Einbruch Schützenhaus
Liebe Schützenschwestern und Schützenkameraden,
in der Nacht von 15. auf 16.02.2012 wurde in das Schützenhaus des Schützenvereins Hubertus Metzingen eingebrochen. Der/Die Täter waren rein auf einen Diebstahl von Kurzwaffen aus. Laut Aussage der Kripo waren hier Profis am Werk, die mit schwerem Gerät vorgegangen sind.
Insgesamt wurden ein Fenster mit verriegeltem Fensterladen, 5 Türen mit guten Schließzylindern und 5 Waffen-/Munitionsschränke aufgebrochen. Hierbei waren 3 Waffenschränke, die erst vor 3 Wochen von der Kripo Reutlingen und dem LKA Stuttgart mit hoher Sicherheitsstufe eingestuft wurden.
Sämtliche Schränke wurden mit einem großen Winkelschleifer und sonstigem Werkzeug professionell geöffnet. Es wurden 2 Großkalibrige (9mm Luger und .357 Magnum) und 2 Kleinkalibrige (.22lfb) Kurzwaffen gestohlen, sämtliche Langwaffen (GK+KK), 2 Kleinkalibrige Kurzwaffen und Munition wurden liegengelassen.
Definitiv sicher ist, dass der/die Täter sich nicht in den Räumlichkeiten ausgekannt haben, da zuerst 2 Türen (Pistolenstand und Lagerraum) aufgebrochen wurden, die keinen Zugang zu den Waffenschränken ermöglichten.
Da davon auszugehen ist, dass es evtl. weitere Einbrüche geben könnte, solltet Ihr diese Info als Vorsichtsmaßnahme in Euren Schützenhäusern mit einfließen lassen. Auf jeden Fall, wenn möglich, Strom abschalten, da mit einem elektrischen Winkelschleifer gearbeitet wurde.
Der Schaden in unserem Verein liegt auf jeden Fall bei € 10.000,- !
Auf nachfolgender Seite noch Bilder der Waffenschränke.
Mit freundlichem Schützengruß
Martin Sautter
Oberschützenmeister
V noci z 15. na 16. února 2012 byla vykradena střelnice střeleckého klubu Hubertus v Mezingenu. Pachatel(é) se snažil(i) získat výhradně krátké palné zbraně. Podle vyjádření kriminální policie šlo o profesionální akci s těžkými nástroji.
Celkem zloději pronikly skrz okno s uzamčenými okenicemi, pěti dveřmi s kvalitními cylindrickými vložkami a do pěti zbaňových/nábojových trezorů. Z toho tři trezory, kterým byl teprve před třemi týdny kriminální policií v Reutlingenu a zemským kriminálním úřadem ve Stuttgart přiřazen vysoký stupeň zabezpečení.
Všechny trezorové skříně byly profesionálně otevřeny za pomoci velké úhlové brusky a dalšího náčiní. Ukradeny byly dvě velkorážné (9mm Luger a .357 Mag) a dvě malorážkové krátké zbraně, zatímco všechny dlouhé zbraně (malo- i velkorážové) a dvě krátké malorážky i munice zůstaly na místě nedotčeny.
V každém případě je jisté, že se pachatel(é) na místě nevyznali, protože si otevřely i dvoje dveře, které nevedly k trezorům.
Je možné předpokládat, že se budou podobná vloupání opakovat, proto vám doporučujeme na tuto událost upozornit i na vašich střelnicích. V každém případě, pokud je to možné, vypínejte proud, protože vloupání bylo provedeno za pomoci elektrické brusky.
Škody pro nás střelecký klub jsou okolo 10 000 eur!


Obrázky profesionální práce "kasařů" jsou poměrně výmluvné:
Info-Einbruch

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3646

Příspěvek#2 » sob 25. úno 2012, 16:55

tohle je jasný, flexu neustojí žádná almaracoffee
Vedení LOS
Příspěvky: 708

Příspěvek#3 » sob 25. úno 2012, 18:14

Omyl, záleží na almaře, ale klasický trezor má doma asi málo kdo.

Ovšem trezor nic neřeší. Pokud klub neměl současně i elektronické zabezpečení, tak jsou hloupí, možná by se hodilo i jiné označení. Jakýkoliv zábranný prostředek - mříže, dveře, trezor má za úkol zdržet. Elektronika má přivolat pomoc - agenturu, policii, ... Doporučení na vypnutí elektrického proudu je krásná příprava na to, že zabezpečeno není a mám čas krást. Děkuji ne.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#4 » sob 25. úno 2012, 18:37

OT: Elektronické zabezpečení, které dostatečně dlouho nefunguje bez externího napájení je stejně úplně na nic :roll:

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1227

Příspěvek#5 » ned 26. úno 2012, 10:04

Co to je dostatečně dlouho? UPS považuji u zabezp. zařízení za standard, a s ohledem na spotřebu konkrétního systému může držet i týden.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#6 » ned 26. úno 2012, 10:49

Přesně tak, proto jsem nepochopil tu předposlední větu coffee ...coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 708

Příspěvek#7 » úte 28. úno 2012, 11:40

Jenže UPS není používáno jako záložní zdroj u poplachových systémů. Lépe řečeno v takovém případě nejde o správné nastavení jako záložního zdroje. PZS používá jako záložní zdroj akumulátory. A to proto, že veškeré části systému musí být chráněny. Jakákoliv snaha o odpojení, vypnutí generuje poplach - sabotáž. Nemluvím samozřejmě o instalace samodomo.
I když "profesionální zloděj" odstřihne napájení, neprofesionálně vyvolá poplach.
Atd ....
;)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1227

Příspěvek#8 » úte 28. úno 2012, 18:11

JO, to jsem v podstatě měl na mysli. Termín UPS jsem použil pro zjednodušení, každý to zná.

Ono šlo asi o tuto větu v překladu původního článku:
... V každém případě, pokud je to možné, vypínejte proud, protože vloupání bylo provedeno za pomoci elektrické brusky. ...

To považuji taky za nesmysl, a zřejmě nejsme v rozporu, a to ani IvosC.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 92

Příspěvek#9 » pon 28. kvě 2012, 08:57

mě by zajímalo jak zjistily že to byla elektrická bruska respektive né aku .Carloss
Příspěvky: 2024

Příspěvek#10 » pon 28. kvě 2012, 09:19

Nemluvě o tom, že podle situace na taqkhle velkou práci si klidně vezmu ECéčko. A když na to přijde, půjdu do toho plamenem. Vypnutí přívodu elektriky omezí, ne nutně zabrání, leda náhodnýmu zloději v jeho činnosti. Kdo by šel na jistotu, bude o vypnutý elektrice vědět a náležitě se na to připraví. Takže obecně vypnutí elektriky nepřináší mnoho pozitiv.fíša
Příspěvky: 256

Příspěvek#11 » pon 28. kvě 2012, 21:46

Nevim, co je " ECéčko " , ale šel bych s kyslíkovým kopím. Tím se řeže snad úplně všechno. Mám s tím osobní zkušenosti, tak třeba ocelová deska tlustá 70mm tak cca 3 vteřiny, a jseš skrz. Umí to řezat i neprůstřelné sklo, cca 30mm tlusté. Fakt super řezák.Carloss
Příspěvky: 2024

Příspěvek#12 » pon 28. kvě 2012, 21:56

EC = elektrocentrála. Dnes jsou i takový malinký...Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#13 » úte 29. kvě 2012, 10:14

neznici ten zar obsah? Je to maly objem. Ja ze ve skutecnosti neni smyslem ten trezor co nejrychleji rozrezat.Vaki
Příspěvky: 166
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 29. kvě 2012, 10:32

Přes 1000°C, no nevím no.U kvalitního trezoru či skříně nestačí jen uříznou panty protože dveře budou stále držet na rozporách a tedy je nezbytné řezat i do pláště dveří. Věřím že to tím projde snadno, ale obsah bude nejspíše zničen a pokud je uvnitř střelivo nebo třeba komponenty na přebíjení, nemusel by to bejt zrovna příjemnej zážitek. Přeci jen kombinace čistého kyslíku a vysoké teploty nemusí být to pravé ořechové.Steiner
Příspěvky: 774
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 29. kvě 2012, 11:13

Utěsnit škvíry, vyvrtat díru, napustit vodu, zasunout výbušninu - KABOOM a je otevřeno ;-) , ale záleží co v tom trezoru je, peníze a cenný papíry nedopadnou moc dobře :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=dxgPX5-cmvc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti