trezorová mistnost



telose
Příspěvky: 7

Příspěvek#121 » úte 7. srp 2018, 05:56

Ahoj chlapy, mám dotaz. Chci si udělat trezorovou místnost a zároveň i panic room a nvm co všechno musí splňovat. Tak sem hledal na netu a našel tohle fórum, tak snad poradíte :-) Vybral sem si takovéto dveře: http://justratrezory.cz/index.php?id_pr ... -montaz-ne . Problém u mě je, že mám barák z Ytongu. Jak je to v tomhle případě? Musím něco dodatečně vybetonovat? Nebo je to jedno z jakýho materiálu to je a záleží jen na šířce? Díky



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#122 » úte 7. srp 2018, 07:12

Tak Ytong, to je porobeton, takže být může, ale min. tloušťka 30 cm. Obvodovky to většinou splňujou, ale pokud to máš někde s příčkama, tak ty bejvají často jen 5 nebo 7,5 cm, takže tam buď dozdít zbylí ytong, nebo koupit tvárnice a vylejt betonem, ty stačí pak jen 15cm. Jinak výběr dveří schvaluji :-D



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#123 » úte 7. srp 2018, 08:54

proč začínám mít pocit, že je to pouze skrytá reklama :roll:



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#124 » úte 7. srp 2018, 09:51

Taky mám to podezření, už jen kvůli hrubkám v obou příspěvcích.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#125 » úte 7. srp 2018, 10:15

U sebe sem tu hrubku našel :-D Sem vocas :-D Ale jinak když dělám reklamu, tak ji moc skrytou nedělám :-D Stačí se kouknou pár příspěvků dozadu :-D Člověk nepřemýšlí, píše, ale je pravda že to zbylÍ vypadá fakt hrozně :-D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#126 » úte 7. srp 2018, 10:15

No moc skrytá reklama to není, když je to tu vidět. ;)

Jinak trezorovka z ytongu je dobrej fór. Chápu, že papírově splní požadovaných 30 cm tl. stěny, ale to jako vážně někdo považuje vypěněnej bordel za materiál vhodnej na třezor??? U tohodle materiálu by bylo snad i 50 cm málo. Stěnu z toho není problém rozškrábat na hromádku prachu kovovýma hrabičkama! Vždyť se to normálně brousí na stavbě kovovým struhadlem! To i 15 cm zídka z plných cihel bude odolnější než toto.

Když už, tak koupit ztracený bednění, narvat do toho železo a prolejt betonem. Pokud je to na desce, tak bez problémů - v patře je třeba řešit i statiku a zvážit, kde je to realizovatelný.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#127 » úte 7. srp 2018, 10:17

Jo nahoře u frajera to vidím už taky :-D Asi myslel že jsme pořádně tvrdý borci :-D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#128 » úte 7. srp 2018, 12:58

YTONG kdekdo provrtá a potom vyřeže motorovou pilou asi tak za 5 vteřin. Opravdu dobré doporučení na trezorovou místnost. Ještě chybí poslat Usámovi seznam míst, kde je to takto "zajištěno".
S ohledem na brajgl, který stejný přispěvatel dělá ve vlákně o trezorech a skříních na zbraně mám silné podezření na komerci a záměrné trollení, aby se chatovalo co nejdéle.
Ještě, prosím, trošku správného přidat. Alespoň tvrdé a měkké y/i aby bylo správně, že,CHLAPY.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#129 » úte 7. srp 2018, 13:27

Ano, provrtáš to hned. Ale ze zákonného hlediska je to dostačující. Jinak sem psal, že vylejt tvárnice a pak stačí jen 15 cm.

Jinak jakej brajgl myslíš? Přečti si to od začátku a pořádně. S kolemjdoucím se tam snažíme jeden druhého přesvědčít jestli se musí kotvit nebo ne. Už jsme tam vysvětlili celkem dost pojmů. Jediné v čem se pořád neshodneme je to, jestli kotvit nebo ne. Ale to je v tomhle tématu celkem offtopic.

Jinak s těma chlapa jak sem psal zpátky :-D Třeba myslel, že jsme tvrdý borci. Jinak samozřejmě tvrdé jen v 4. pádě.



telose
Příspěvky: 7

Příspěvek#130 » úte 7. srp 2018, 13:48

Nečekal jsem co může vyvolat dotaz ohledně trezorový místnosti. Samej mravokárce, jsem dost starej ma to aby mě tu někdo peskoval za I/Y a myslel sem si že jsem na fóru ohledně zbraní a ne ve škole. Chováte se tu jak tlupa dětí ve školce, tady na tom fóru mě už fakt nikdo neuvidí! Jinak díky za rady, vybetonuju to, protože 30cm by mi už značně ubralo prostoru. Hawk a nazdar



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#131 » úte 7. srp 2018, 14:54

Indian píše:YTONG kdekdo provrtá a potom vyřeže motorovou pilou asi tak za 5 vteřin. Opravdu dobré doporučení na trezorovou místnost. Ještě chybí poslat Usámovi seznam míst, kde je to takto "zajištěno".
S ohledem na brajgl, který stejný přispěvatel dělá ve vlákně o trezorech a skříních na zbraně mám silné podezření na komerci a záměrné trollení, aby se chatovalo co nejdéle.
Ještě, prosím, trošku správného přidat. Alespoň tvrdé a měkké y/i aby bylo správně, že,CHLAPY.



No,s tímhle si dovolím nesouhlasit. Minulej týden jsem řezal 15 tvárnic 299*300 mm. Řezalo to hezký prvních 5 a pak to bylo peklo. Určitě to je jednodušší než beton, ale zas tak jednoduché to není.
Navíc tech 30 cm není málo, lišty do pil (pro takový to domácí zvykani) mají cca 32 cm a řezat s tím 30 je další peklo.

Tedy z pohledu zloděje:
Vytipovaného trezor
Vědět kudy vede elektrika
Mít lištu na pile min 40 cm
Raději mít 2 řetězy na pilu
Hluchatka (řezání pilou v místnosti nic moc)
respirátor
Ochranný brejle

Asi toliko k těm 5 vterinam



jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#132 » úte 13. črc 2021, 17:26

Zdravím všechny, uzrála doba, došlo místo a budu stavět trezorovou místnost. A to přístavbou k již stojícímu baráku nebo vestavbou uvnitř. Jestli je tu někdo, kdo ji takto budoval, prosím jestli by se mohl podělit o zkušenosti s takovým projektem. Stavbu provede soused zedník, dveře namontuje firma. Klidně do SZ. Vzhledem k tomu, že mám i zbraně kat. A, bude vše v souladu se zákonem, žádné šméé očůrávky. Děkuji předem za rady a podněty.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#133 » pát 11. lis 2022, 13:53

Pro trezorovku zvažujeme nůžkové mříže do okna. Next umí v kategorii 3 (tajné) ČSN EN 1627. Za mříží eurookno s folií. Je to OK ? Alarm a kamerový systém samozřejmě součástí. Případně prosím odkaz někam, kde můžu načíst normy. Podmínky na zdivo si pamatuju, podminky stropů už nevím. Dík.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti