trezorová mistnost

Uživatelský avatar
Marvvin
Příspěvky: 30

Příspěvek#61 » ned 12. úno 2017, 21:18

Ja prave dělám cely dům a sklep a sem porad někde kolem 40k cca 10x pohyb 2x kouř 2x voda zaplavení tak hledám jak ušetřit taky... . O tom napojeni na pult mluvili u zbraně Subrt řekli to kolegovi ne mne přímo ale hodně mne to překvapilo...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#62 » pon 13. úno 2017, 11:18

Marvvin : Odpověď jsi dostal. Pokud ti to takto nestačí, můžeš se přece zeptat u vás na policii na zbraních, co požadují jako dostatečné zabezpečení vzhledem k připojení na nějaký PCO.

Uživatelský avatar
Marvvin
Příspěvky: 30

Příspěvek#63 » pon 13. úno 2017, 14:44

Marinakus: chápu a jsem vděčný spis mi šlo o to jestli někdo nedoporuči nějakou stavebnici od nějakého dodavatele cenově přijatelnější ale zase funkční a vyzkoušenou...



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#64 » stř 29. bře 2017, 17:16

Muzu dotaz ohledne trezorove mistnosti a okenich mrizi? Kdyz vyresim steny a dvere (Tuza), musim vyresit jedno okno v komore. Mrize mohou byt jen zevnitr. Ne z venku, aby nerusily vzhled budovy. Jakym stylem se mrize kotvi?

Kdyz tam budou natvrdo, tak nebudu moct vetrat nebo pripadne okno otevrit nebo pri poskozeni vymenit. Predpokladam, ze asi neni mozne udelat mrize s panty a zamknout nejakym super odolnym zamkem splnujici pozadovanou normu a v pripade poskozeni okna odemknu zamek, vymenim okno, zavru a zamknu mriz. Prosim o radu. V zakone stoji: Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány

takze to asi nijak jinak nepujde ze? je mne lito davat 20 az 30 000 za trezor kdyz za skoro podobne penize muzu mit trezorove dvere

diky

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#65 » stř 29. bře 2017, 17:54

Podle mě sis odpověděl sám.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#66 » stř 29. bře 2017, 18:10

A nedelaji se nejaka trezorova okna? ;-) Mozna by se dalo neco takoveho udelat na zakazku...



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#67 » stř 29. bře 2017, 18:25

myslím si, že pevně zabudované to je i trvalá kotva (a v případě výměny okna není nic nerozebiratelné)
a pokud se chceš jistit proti rozbití okna přidat fólii
a mít mříže trochu odsazený dovnitř, ale zase vyvětráš maximálně ventilačkou



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#68 » stř 29. bře 2017, 18:36

taky si myslim, ze i trvala kotva je pevne zabudovane, folie mne napadla taky, tim se urcite nic neskazi, to tam dam, jen me trapi jedna stena, strop i podlaha jsou z betonu, 3 steny jsou obvodove, takze 40cm ale jedna stena je jen kantka asi 15cm. To zakonu neodporuje ze? jen ta vydrz pri eventuelnim dobyvani nebude takova... jak jste na tom ostatni? mate opravdovy bunkr nebo neco podobneho jako uvazuju ja?



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#69 » stř 29. bře 2017, 21:01

NV 338/2002 Sb. říká: "stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu."
To lze vykládat dvojím způsobem - buď že ty cihly se mají odolností blížit betonu, nebo že vyhoví jakékoliv cihly.
Viděl jsem (v jedné firmě) trezorové dveře vsazené do ytongu. Sám před sebou bych to jako cihly neobhájil, ale prý jim to policajti tolerují. Otázka je co bude, až se tam někdo prohlodá.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#70 » stř 29. bře 2017, 21:15

no prave ze je to takove trosku matouci, ale teoreticky by moje reseni vyhovovat melo, neni problem nekdy pozdeji k te tenke stene prizdit vyztuzene vylepseni a je vymalovano. Bohuzel me neco takoveho nenapadlo, kdyz se stavelo...



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#71 » pát 31. bře 2017, 20:10

Udělej mříž s rámem větší než otvor ve zdi (třeba 20cm přesah na všechny strany) a přišroubuj ji na vnitřní straně zdi kotvami ke zdi. Bude možné alespoň částečně otevřít okno, v případě potřeby bude možné mříž demontovat a myslím, že zákonu by mohl vyhovět i šroub v kotvě. Kdybys to chtěl ještě vylepšit, tak šroub pak můžeš bodově přivařit k rámu mříže tak, aby to v případě potřeby šlo zevnitř jednoduše odříznout.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#72 » pát 31. bře 2017, 20:39

No mit k otevreni okna pripravenou flexu a k zavreni svarecku, to bude chtit od pripadne manzelky hodne pochopeni... Moje napriklad svarovat neumi :-P
Ja bych nevymyslel nesmysly, koupil za 12 litru trezor vyhovujici zakonu, pridelal do podlahy a cajk. Kdyz to nekdo presto ukradne, melo by to byt v pohode.



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#73 » ned 2. dub 2017, 23:21

Trezorová místnost má velkou výhodu ve velikosti. Tak velký trezor za 12 tis. nekoupíš.
V takové místnosti bude většinou stačit možnost otevřít ventilačku a to jde i přes mříž.



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#74 » pon 9. dub 2018, 11:58

Zdravím pistolníci. Konečně nebydlím v bytě, ale v dome a tak začínám přemýšlet o trezorové místnosti. Je tu někdo z jižních Čech, kdo už podobný problem řešil? Našel jsem v ČB prodejnu Cápal, která podobné systémy zabezpečení dělá. Jde mi o nejvyšší množství zbraní/střeliva, tedy nad 20ks/20000ks.

Díky



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#75 » čtv 3. kvě 2018, 09:41

Jestli sháníš jen tr. dveře k místnostni, tak doporuším Justra trezory: http://justratrezory.cz/index.php?id_ca ... &id_lang=1
Kdyby Ti nevyhovoval rozměr, udělají jakýkoliv na zakázku. První přijedou na místo, zaměří, poradí a řeknou co a jak :-) Doporučuji!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host