trezorová mistnost



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#91 » čtv 3. kvě 2018, 11:48

No vzdyt ja verim, ze budou taky dobre. Nikdo je prece neshazuje. Ja jsem jen popisoval, jak probihala montaz v mem pripade. Hmotnost 245kg. 64kg futra a 181kg dvere.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#92 » čtv 3. kvě 2018, 11:57

BombrCZE: T budeš asi Justrův agent. V prvním příspěvku porovnáváš jeho skříň, teď tady dveře. No ale třeba je fakt tak dobrý, když doporučuješ jen jeho výrobky. :)



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#93 » čtv 3. kvě 2018, 12:01

Zdravím pánové,
přečetl jsem celé vlákno a měl bych dotazy, na které jsem zde nenalezl odpověď.
Je to tak trochu z kategorie - jak si postavit trezorovou pracovnu, kde si nebudu připadat jako chovanec v Alcatrazu.

Lze ze zákona stanovenou mříž na okno v 1.NP vůbec nahradit nějakým certifikovaným pancéřovým oknem?
(třeba z produkce neprůstřelných oken od Schuco)
Z principu nechci koukat z pracovny skrze mříže.

Pokud by to šlo, ale má to nějaký limit (třeba do 20 zbraní apod.) - předem díky za info.

Místnost je již teď pod EZS napojena na PCO, byla by i pod vnějším EZS včetně snímačů na oknu a kamerového systému.
Okno by nebylo otevíratelné - jen by mělo průduch rekuperací. Reálně bude hůř překonatelné než zákonem nařízená mříž.

Nejmenší porce zdiva kolem dokola místnosti 30cm. Vnější zeď je 50ka.

Jediné interiérové dveře by se nahradili trezorovými. Ideálně v nějaké pohledové úpravě.

Mimochodem nemáte někdo zkušenost s trezorovými dveřmi s nějakou pohledovou interiérovou úpravou?
EDIT 2 - Aby mne manželka nevyhnala z domu - dveře jsou viditelné z obýváku. ;)

Zámek ideálně pokročilá biometrika - mám malého a vynalézavého juniora a nerad bych se dožil nějaké diverze z jeho strany.

Cenovka by byla pro obě řešení doslova řádově někde jinde, ale... :)

P.S. Nejsem Justrův agent, ale jeden trezor od Justry s elektronickým zámkem mám právě v oné pracovně.
Objednal jsem to včetně montáže a za mne naprostá spokojenost.

Mimochodem ten trezor bych nechal na náboje tak, aby střelivo bylo bezpečně pod dalším zámkem a zbraně chci mít v místnosti rozvěšené po zdech v nenabitém stavu.
Naposledy upravil(a) radim78 dne čtv 3. kvě 2018, 12:14, celkem upraveno 2 x.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » čtv 3. kvě 2018, 12:04

To Smolda: Ja je taky nějak neglorofikuju :-D Jen říkám, že mají asi jinou technologii. Každopádně pak nafoť ty tvoje, ten váhovej rozdíl je Hardcore.

To Střelec: Na Facebooku mě obviňují z toho, že sem Putinův agent, tak si už vyberte :-D Ne sranda, psal sem to v jiný skupině. Dveře a trezor mám od Justry a maximálně spokojenej. Bydlím přímo v Děčíně, a máme tu dvě trezorový firmy - Justru a Wico. V obou pracuje někdo z rodiny, tak sem po dohadech ve vlákně o trezorech se dohodnul a proběhnul obě firmy a porovnával. Je to nebe a dudy. Tak sem si řekl, že když budu moc poradit, nebo někde poukázat na to, že jsou věci od Justry opravdu dobrý tak to udělám :-) Proč se nepodělit s pozitivní zkušeností. Každý, když se mu někdo něco nelíbí nebo je z něčeho zklamanej, tak to řekne každýmu skoro na potkání. Ale aby přišel někdo a řekl Ti po pozdravu, hele běž tam je to super, to se stává málo kdy :-) Tak proč to nezměnit :-)



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#95 » čtv 3. kvě 2018, 12:07

To radim78: Okna vůbec netuším, každopádně se Ti na to můžu zeptat :-)

A povrchová úprava dveří: Myslíš něco takového? http://justratrezory.cz/themes/leo_trum ... 20copy.jpg To je z hlavní stránky webovek Justry (pro změnu :-D ) Ty mi ukazovali, když sem u nich byl, že je dělali. Mě stačili do sklepa obyčejný šedivý, ale tobě by se to líbit mohlo.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#96 » čtv 3. kvě 2018, 12:38

Radim78: Tve reseni je asi mozne az od 2. patra. Tady je presne zneni zakona. Ta posledni veta ale mozna dava nejakou malou nadeji: Clovek musi pohledat co znamena: "splňující požadavky 4. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627."

(3) Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory o rozměrech větších než 150 mm x 150 mm, které se nacházejí ve vnějším plášti zvláštního objektu, jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Kotvení mříže se provede pomocí kotev s roztečí nejvýše 750 mm a zasazených ve zdivu do hloubky nejméně 150 mm. K zabezpečení oken, světlíků, komínů, větráků, šachet nebo dalších otvorů podle věty první lze použít též jiné zabezpečení, například mříže nebo rolety, splňující požadavky 4. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627.

(4) Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu, pokud do jeho úrovně nelze jednoduše proniknout ze střechy nebo pomocí hromosvodů, okapů, parapetů, jiných stavebních prvků, terénních nerovností, stromů nebo jiných staveb, lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu nebo jiné zabezpečení splňující požadavky 3. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#97 » čtv 3. kvě 2018, 12:40

To BombrCZE: Ja narovinu kupoval to nejlevnejsi co slo. Abych se vesel do nejakeho rozumneho rozpoctu. Bohuzel setrit musime vsichni...



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#98 » čtv 3. kvě 2018, 13:22

To sm0lda: Bohužel :-( Kolik si dal teda za zabudování??



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#99 » čtv 3. kvě 2018, 13:56

To BombrCZE: Posli mne SZ



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#100 » čtv 3. kvě 2018, 14:17

Máš ji tam :-)



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#101 » pát 4. kvě 2018, 20:10

Hoj, mohl by mi někdo poslat fotky, jak takový dveře vypadají? tedy fotku zvenku, zevnitř a pohled na zamky - nejlépe na majl Rab-Afi@centrum.cz (ale klidně i sem, ať se pokochají i jiní)
Potom, co jsem si přečetl, tak asi nepujdu do NoName firmy, ale do Justry, nebo do Tuzy. Dočetl jsem se, že takový dveře mají cca 200 kg, ale nevím, jestli to udrží zeď. Je to vnitřní zeď dělaná z cihel na šířku (cca 14 cm) - máte s tím někdo zkušenosti? Díky

EDIT
cituji ze zákona:
(4) Více než 20 přechovávaných zbraní kategorie A, B nebo C nebo více než 20 000 kusů střeliva se zabezpečuje v uzamčené místnosti, samostatném objektu nebo komorovém trezoru, pokud jsou chráněny elektronickým zabezpečovacím zařízením a pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

Znamená to, že je potřeba elektronický zámek na trezorové dveře? Já bych radši klíč

EDIT 2: opravena šířka cihly



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#102 » pát 4. kvě 2018, 20:58

Az budu mit moznost vyfotim a poslu. Elektronickym zabezpecovacim systemem znamena ze pokud chces vic jak 20 zbrani tak mistnost musi byt vybavena zabezpecovackou. Detektor pohybu atd. Ted nevim jestli misi byt napojeni i na vyjezdovou sluzbu nebo staci kdyz pri propadnem naruseni prijde upozorneni jen tobe napr. Na mobil nebo nejakym jinym zpusobem. Snad jaem to popsal dobre. Pokud ne at me nekdo pripadne opravi.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#103 » pát 4. kvě 2018, 21:02

Rab:
Žádný elektronický klíč, ale alarm neboli EZS. V dnešní době mají všechny firmy v nabídce alarmy s více zónami. Trezorovka se pak zajišťuje samostatně.
U alarmu beru jako samozřejmost, že volá / posílá SMS. Ideální je pak i s PCO (pult centrální ochrany, buď ochranka, nebo policie).

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#104 » sob 5. kvě 2018, 06:28

Rab utratíš spoustu peněz za dveře a stejně zákonu nevyhovíš.
Dohledej si jak mají být široké zdi .

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#105 » sob 5. kvě 2018, 06:32

usnadním ti to :lol:


(1) Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle technické normy ČSN EN 1143-1, nebo celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky 5. bezpečnostní třídy podle technické normy ČSN EN 1627.

(2) Stěny, stropy a podlahy zvláštního objektu mají minimální tloušťku

a) 300 mm, pokud jsou zhotoveny z cihel, popřípadě z vápenocementových bloků nebo pórobetonových tvárnic, nebo

b) 150 mm, pokud jsou zhotoveny z betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu.

citace z nařízení vlády217/2017

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti