trezorová mistnost

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#31 » čtv 28. čer 2012, 07:24

On ten předpis ale nařizuje že má splnovat nornu ČSN..... podle počtu uložených zbraní, stejně jako zámky těch skříní musí být "s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300" takže to specifikováno je a ne že ne :roll: netvrdím že žádný starý trezor tu normu nesplní ale většina ne. Takže pokud máte chut tak sežente normy a nastudujte si je, já zůstanu u dveří s certifikátem a mám pokoj :mrgreen:

edit: stejně mě překvapuje jak se někdo snaží ojebat i věci, které je daleko jednodušší udělat správně a legálně.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#32 » čtv 28. čer 2012, 10:48

navic s doplnenim, ze stary trezor tu certifikaci dostane mozna jen velmi velmi tezko vzhledem k procesu, ktery se pri certifikaci pouziva. Vyrobce odveze zkusebni vzorek a ten rozrezou a znici, aby rekli, ze dany typ vyhovuje/nevyhovuje.

Jinak 100 let stary... aby to nebylo jako s auty. STK a emisema projdou (a to by podle me mela byt jedina kontrola "pouzitelnosti"), ale stejne vam reknou, vyrobeno pred 2006, nesplnuje normu EU, nesmis do mesta. A neuhadate to, ze znecistujete prostredi mnohem mene, nez novy vetsi auto. Normy jsou v tomhle potvory.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#33 » čtv 28. čer 2012, 12:25

ach jo...
sided - Většina starých trezorů ji nesplnuje, ne proto že by nebyly pevné a nebo se do nich dalo snadno dostat ale třeba proto že mají třeba vnější panty a nebo jiný typ zámků než se v současnosti předepisuje.
On ten předpis ale nařizuje že má splnovat nornu ČSN

to sided přečti co jsi psal a co jsem napsal já = KITTbx - No on žádný předpis nenařizuje jaký, že to má být konkrétní zámek Pochopitelně, že je to na ČSN normě, jenže ta je dnes podřízena/přejmenovaná EU norma (bohužel), takže pokud to bude podle EU normy, je to také OK, ale to je jiná debata.
Nikdo nechce nic ojebávat, vše podle zákona jak se píše, jen někdo hledá v zákoně to, co tam není a ztrácí význam slova a potlačuje to co tam je. Neb i visací zámek a ukotvení na zdi může splňovat danou normu.
to Alc…, no ta poznámka s řezáním, tak absolutní to pochopitelně není, zkoumalo by se podle okolností, ale to je také jinam.
Poznámka k autům je docela zajímavá, ale také ne úplně pravda. Norma říká, nesplňuješ, tak Tě do města nepustíme, ale jo, hele Ty tam bydlíš, tak to jeď......
Nic není nikdy absolutní....



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#34 » pát 29. čer 2012, 08:45

Sided, myslím, že to zbytečně moc hrotíš a puvodně věcnou debatu směřuješ spíše k nějakému konfliktu. Používat výrazy jako dělat ramena a ojebávat opravdu není nutné.

Nikdo tu ani nedělá ramena a ani nechce nic ojebávat. Pokud jsi tím myslel mě, tak si celou historii debaty přečti ještě jednou. Sám zastávám názor, že je lepší mít certifikát. Celá polemika vznikla na základě toho, že policie možná v některých případech požaduje něco, co nemá oporu v zákoně. Na tvrzení, že držitel ZP nemusí vlastnit certifikát, trvám. Pokud ho po někom policie preventivně vyžaduje, není v právu. To je jediný středobod půdovní debaty na téma certifikát.

Měl jsem na mysli spíše trezory starší, než historické, žádné popelky. Asi jsem to nenapsal dost srozumitelně. Například tu zkrachovalo pár bank, občas se ruší pobočky. Lidi mají ty trezory doma, ale obvykle bez papírů. Ja vím, můžou si je sehnat od výrobce, ale asi nechceme jít do flame. Ty trezory mají 15 RU s opravdu extrémní rezervou a ani bez certifikátu majitelům nic nehrozí. Chtěl bych vidět někoho, koho by to při pohledu na takovej trezor vůbec napadlo zkoumat. Jinak když si prolezeš pár SK a prodejen, najdeš tam podobné skříně, co mají třeba policajti na služebnách, opět bez papírů. Certifikovat to je neúnosné a výrobce už určitě neexistuje. To už bych doma bez papíru mít nechtěl, ale 15 RU to asi má a nikdo to ještě nikdy a nikde neřešil. Jinak externí panty mají i nové certifikované trezory. Dokonce i některé bankovní. Často jsou to ty, kterým se otevírají dveře o 180 stupňů.

Jinak certifikát se vydává trezorům určité třídy bezpečnosti. Zde je potřeba zmínit, že podmínky kladené na uložení zbraní a střeliva jsou výrazně nižší než nejnižší skutečná třída trezorů. Nepočítám ty české S1 a S2, což vlastně ani nejsou třídy. První, co splňuje 15 RU je Z2. Skutečné evropské třídy začínájí třídou 0 (RU 30/30). Protože sám mám trezory bezpečnější, rád bych se zeptal, vy co máte certifikát na nějaký levnější (méně než třída 0), na co je certifikát vystaven? Na jakou třídu? Nebo je to pouze prohlášení, že splňuje podmínky pro uložení zbraní či RU 15?

Sided, shodneme se, že je lepší mít certifikát, a podle toho co jsi prve napsal, možná i na tom, že ze zákona není implicitně povinný. Pokud ano, můžeme to tak nechat bez další flame?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#35 » pát 29. čer 2012, 09:06

Ale já o žádnou flame nestojím :) jen tady předemnou bylo pár příspěvků na téma co všechno nemusím a na co nemá policie nárok. OK souhlasím, jenže s certifikovanou skříní a nebo dveřma je to prostě jednodušší a v 99% i levnější. I vyřazené bankovní trezory mají svou cenu a pokud nemáš mimořádnou kliku a nebo známého tak přesahuje cenu nové skříně na zbraně. Vím to protože jsem jich několik kupoval. Nechci ani polemizovat která almara je fakticky odolnější, ono je to totiž skoro jedno. Bytař se ani nebude pokoušet se do ní dostat a pokud je někdo dostatečně vybyvenej a odhodlanej tak se dostane do každý. Ono to taky zlodějům za tu práci nestojí protože ...... a bez větší námahy si odnesou z domácnosti zboží vyšší hodnoty než by mohli získat vypáčením trezoru.
Můj názor je ten že do zákona bylo třeba nadefinovat nějaké zabezpečení zbraní, to se stalo odkazem na normu ČSN, a je třeba učinit liteře zákona zadost. Tím končím s příspěvkama na tohle téma ;)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#36 » pát 29. čer 2012, 09:24

Souhlas na 100% a už taky mlčím. :)



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#37 » pon 3. úno 2014, 17:26

Dobrý den, dělá u vás někdo výstavbu trez. místností na míru?

Necitujte, prosím, bezprostředně předchozí příspěvek (pravidlo č.7) Peggy

Uživatelský avatar
Mirasis
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » pon 3. úno 2014, 22:46

Zdravím ano trezorovou místnost je možné postavit. Existuji i modulární systémy pro stavbu trezorových místnosti. Modulární systém pro stavbu dodává společnost Gunnebo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#39 » pon 3. úno 2014, 23:40

Toužím po trezorové místnosti, super a hlavně bez omezení počtu zbraní ! Každý, kdo má dům, nebo podmínky, by neměl jít do něčeho jiného.



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#40 » úte 4. úno 2014, 02:13

stavba.jpg
Mám v plánu toto:
Měl bych zájem o postavení celé trezorové místnosti do mé šatny, která
vzníkne,
problém je, že nyní tam jsou kachličky a podlahové vytápění. měl bych
zájem o trezorové dveře s elektronickým + mechanický zámek aby se pro
otevření musel použít elekt. zámek + klíč, ale zároveň aby byla možnost
trezor otevřít zevnitr.Jsem docela omezen prostorem a trezorová místnost
by měla být cca 1x1m nebo podle vašeho uvažení vzhledem k prostoru, který
je vyobrazen v pdf jste schopni mě říci přibližnou cenu postavení
místnosti + osazení dveří a je to vůbec možné ? strop je klasicky 2-2,2m
vysoký. V příloze zaslám PDF soubor kde jsou červeně vyznačené změny na
domě instalace by se prováděla do místnosti 1.11 kde mám nyní vchod domu,
ale ten se bude přesouvat, takže se bude vchod zazdívat.Do místnosti vedou
z chodby dveře 90cm, ale nejspíše tam dám 60cm. Prosím o prohlédnutí a
navržení místnosti včetně toho kam by se otevírali dveře atd. s ohledem na
to aby mě zůstalo v místnosti 1.11 co nejvíce užitného místa například na
menší stolek na pc popřípadě šatní skříň. Jedná se původně o šatnu, ale
jak se již psal rozhodl sem se pro změnu.

Místnost je u venkovní zdi, která je 40cm tlustá a bez oken v přízemním
podlaží mám rodinný dům jednopatrový.

ZDE JE OBRAZEK V PLNE KVALITE http://download.prezent.cz/stavba.jpg

A ted babo rad jak to v te 1.11 mistnosti udelat :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#41 » úte 4. úno 2014, 19:31

Vyreseno dekuji Mirasis.



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#42 » stř 5. úno 2014, 01:29

Jeste bych mel na nekoho dotazek sezenu dvere v II. bezp tride mensi jak 80cm? napr 60ky 70ky ?
nikde je nemuzu najit je to sama 80ka šířka

Uživatelský avatar
Mirasis
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » stř 5. úno 2014, 01:39

Je fakt, že v druhé bezpečnostní třídě dveře nejsou. Tady je seznam certifikovaných výrobků v druhé bezpečnostní třídě od Trezor Testu - http://www.trezortest.cz/certifikat/?cert=4&typ=1 Tím je vyřešeno jedno hledání pak je otázkou jestli NBU necertifikoval dveře ve dvojice a potom už zbývájí zahraniční certifikáty.
Naposledy upravil(a) Mirasis dne stř 5. úno 2014, 01:47, celkem upraveno 1 x.



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#44 » stř 5. úno 2014, 01:43

Jsou, ale široké ;/



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#45 » stř 5. úno 2014, 01:46

Ted otazka k 15cm zelezobetonu + zjednestrany Ytong 15ka z druhe 40ka zed ma cenu tam davat II. dvere?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů