Dotaz na kontrolu zbraní "A"

Uživatelský avatar
Cl!ckm@n
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 3. zář 2012, 11:27

Zdravím všechny. Mám dotaz na kohokoli kdo má s tímto zkušenost. Jsem čerstvým držitelem Ačkové zbraně na výjimku a dnes mi volali ze zbraní a střeliva, že přijedou během pár dnů udělat domů kontrolu. Zbraň mám samozřejmě uloženou v certifikovaném trezoru, který je napasovaný mezi skříní a zdí. Co ale nemám, je přichycení trezoru do země šrouby. Jedná se o RD rodičů, kde mám stále trvalý pobyt. Vím, že v zemi pod trezorem někudy vedou elektrické kabely a velmi nerad bych je při vrtání děr trefil. Bohužel plány elektřiny k dispozici nemám.

Proto se tedy ptám: Bude policie kontrolovat také přidělání trezoru, nebo to není povinné? Já jsem ze zákonů pouze vyčetl to, že zbraň musí být uložená v certifikovaném trezoru což je. Můžu mít ale nějaký problém pokud kontrola zjistí, že trezor není přidělaný?? Jsou v něm na dně dvě díry k přišroubování, bude to PČR zajímat? Nerad bych si přidělal nějaké komplikace.

Děkuji všem za případné komentáře a uvítám jakýkoliv příspěvek s vlastní zkušeností nebo názorem na tento problém. Díky!



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#2 » pon 3. zář 2012, 11:39

Je-li specifikováno třeba v návodu, že trezor má být uchycen, pak uchycení je součástí certifikace. Tedy může se stát, že trezor neupevněný dle návodu nemusí být považován za certifikovaný. K čemu bytelný zámky, když se dá odnést celý trezor. Tak asi tak...

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#3 » pon 3. zář 2012, 12:40

Podstatné je také kolik se tam nachází zbraní, neb to je zásadní podmínka.
To kotvení jako podmínka se mi moc nezdá, certifikuje se vniknutí/překonání, to s kotvením nemá co dělat, musela by to zase dělat certifikovaná firma, atd. atd. atd.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 3. zář 2012, 12:57

Líbit se jim to nemusí, ale zákon nevyžaduje dokonce ani to, aby byl trezor zavřený :) musí splnit určitou odolnost a mít určitý zámek a to dokládá ten certifikát.

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#5 » pon 3. zář 2012, 13:24

To už se tady řešilo a převážně z toho vyšlo, že ukotven být nemusí. Co se týče zákona, zbraň v něm má být uložena. Ale už tam neni ošetřeno ani to, že musí být uzamčen. :)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#6 » pon 3. zář 2012, 15:26

no, ale u odemcenyho by te mohli dostat na jine podminky ulozeni :) ale ukotveny byt nemusi. Bezna certifikace se dela na bednu, ne na jeji umisteni. Ze ma byt ukotven ti silne doporuci kazda firma co to prodava/montuje, ale to hlavne z hlediska zabezpeceni. A vyzadovany to bude spis pojistovnou nez policajtama. Jinak ukotveni vubec neres.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#7 » pon 3. zář 2012, 15:42

...a pak dej vědět, jestli ti kvér sebrali, když jsi nedodržením návodu nezabezpečil zbraně ;)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#8 » pon 3. zář 2012, 15:59

To je zbytecny slovickareni, nekdo ti muze rict, ze pri pouziti vykladu smyslem a ucelem zakona dojde k tomu, ze trezor bez zamceni neplni svuj ucel a je to. Pravdou je, ze tim muzou vznikat spekulace, ale stejne tak by bylo treba definovat pojem "zamceny" ... zbytecna kazuistika. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#9 » pon 3. zář 2012, 18:02

Uřízni šroubům "hlavičky" a přilep je vteřiňákem k podlaze skrz díry v trezoru. :-)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#10 » pon 3. zář 2012, 19:41

A trezor páskou na koberce k zemi, aby se nepřeklopil, když do něj někdo strčí. Přesně to mne napadlo, ale říkal jsem si, že takové p***viny nebudu psát veřejně :roll:

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#11 » úte 4. zář 2012, 07:25

Obávám se že tak jednoduché to není, ke každému certifikovanému trezoru je od výrobce popis jak ho je potřeba ukotvit. Pokud toto člověk nedodrží a "něco" se stane tak je podle mě v problémech... a upřimně dobře mu tak!

Ber to tak že ty s tím teď sice vydrbeš, pak ti odnesou zbraň i s trezorem a nějaký kokotek v parlamentu vyrukuje s novelou že každý kdo má vyjimku musí mít napojení na pult CO... záměrně přeháním ale sám víš jaká je situace na poli vyjímek a jak to spoustě orgánům leží v žaludku...

Uživatelský avatar
Cl!ckm@n
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » úte 4. zář 2012, 19:13

No, tak teď teda opravdu nevim.. :D Je mi jasné, že na to má každý jiný názor, co se výkladu zákona týče. Taky jsem tam nic o tom nenašel, proto se ptám.

Mám už tu připravenou vrtačku a cajky a leží přede mnou zásadní otázka - Přivrtat či nepřivrtat? To je oč tu běží... (spíš tedy o to, jestli přeházet pokoje a nábytku a pak to zas dát dohromady). No každopádně vám dám zítra ráno vědět jak to dopadlo a taky jestli mám ještě svůj kvér nebo ne :)

Všem, díky za příspěvky



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#13 » úte 4. zář 2012, 19:35

Zákon Ti o tom nic neřekne. O tom bude mluvit návod k použití. Jestliže tam je popsáno přikotvení, pak bez něj jsi nesplnil návod výrobce k montáži a užívání, kterýžto je jistě k certifikaci přikládán. Ono to platí i pro menší trezory a schránky. Jak jsem psal teď nevím kde. Jakkoli bezpečná schrána, kterou si může lupič odnést svůj smysl postrádá z principu (a návodu k použití/montáži).

Uživatelský avatar
Cl!ckm@n
Příspěvky: 4

Příspěvek#14 » úte 4. zář 2012, 20:59

No, žádný návod jsem spolu s trezorem neobdržel. Jen certifikát, fakturu a reklamní leták.. uvidíme jak se zítra věci vyvrbí.. Pokud špatně dopadnu, tak doufám že budu alespoň sloužit lidem tady na fóru jako varovný případ do budoucna:)



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#15 » úte 4. zář 2012, 21:17

Tak pokud jsi nedostal (i když tomu moc nevěřím, bo by to bylo porušení několika zákonů, např. zákona 22/1997 Sb. o požadavcích na výrobky, 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele...) tak to vidím OK.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: vgj a 26 hostů