Zabezpečení zbraní v objektu vs.okamžitá použitelnost



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#76 » sob 23. zář 2017, 19:27

Není nošená, je držená (je uvnitř zřetelně ohraničené nemovitosti, takže jde o případ uvedený v písm. a)) - ale není přepravovaná; je držená "na místě" :lol: Prostě na toto § 58 nedosáhne. Samozřejmě platí obecná povinnost předcházet škodám, takže v praxi to s neustálou kontrolou vyjde nastejno. :?
Ve všem ostatním souhlasím na 100 % :)

Oldlamehand pode mnou: vždyť je to základní případ držení - ano, pokud je zbraň nabitá v nočním stolku v podkroví a já jsem venku na zahradě, není to rozumné, ale pořád je to držení. A když se mi tam někdo vplíží a odnese ji, budu mít průser, to nepopírám. Ale furt je to držení a průser by měl dostat správné ("ústavně konformní") odůvodnění.
Naposledy upravil(a) Piggy dne sob 23. zář 2017, 19:35, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#77 » sob 23. zář 2017, 19:29

Podle mě ze zákona nevyplývá, že existují jen stavy držení, nošení, přechovávání a zbraň se za všech okolností nachází alespoň v jednom z nich. Stav, kdy je zbraň nabitá a vlastnk zbraně uvnitř stejného objektu je podle mě nejednoznačným případem.

Druhá věc je, že pokud dojde ke zneužití, ztrátě, nebo odcizení, tak už stejně nejspíš nikdo neprokáže, jestli byl předtím zásobník s náboji ve zbrani, nebo ležel vedle.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#78 » sob 23. zář 2017, 19:30

jasné to je, ale už jste se do toho někteří až moc zamotali :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#79 » ned 24. zář 2017, 12:06

jhora píše:Já to vyřešil tak, že zbraň je v trezoru "na dosah" a je vybitá s naládovaným zásobníkem hned vedle. Ty 2-4 bteřiny na vložení zásobníku a nadrcnutí už mě nerozhází a nemusím řešit semantiku :)

To mi chceš říct, že bys zvládnul se probrat, vyhodnotit situaci, vzít klíč od trezoru, vyndat zbraň + šuple a vrazit ho do zbraně během půl minuty? A to nejlépe všechno potmě, abys nepřišel o moment překvapení. Ve vší úctě, tomu moc nevěřím.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#80 » ned 24. zář 2017, 13:23

V tomhle pomuze samospinaci nocni svetylko namireny na zamek nebo klavesnici trezoru.
Do pulminuty se vlezes. Zkousel jsem to a mel jsem to do 20 s od vyhodnoceni situace.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#81 » ned 24. zář 2017, 14:10

wigum píše:
jhora píše:Já to vyřešil tak, že zbraň je v trezoru "na dosah" a je vybitá s naládovaným zásobníkem hned vedle. Ty 2-4 bteřiny na vložení zásobníku a nadrcnutí už mě nerozhází a nemusím řešit semantiku :)

To mi chceš říct, že bys zvládnul se probrat, vyhodnotit situaci, vzít klíč od trezoru, vyndat zbraň + šuple a vrazit ho do zbraně během půl minuty? A to nejlépe všechno potmě, abys nepřišel o moment překvapení. Ve vší úctě, tomu moc nevěřím.


Ale jo, zvládl. Prostě jsem si optimalizoval uložení zbraně na míru sobě, na klávesnici trezoru je vidět i v noci (klíč nemám) a vevnitř to mám dané tak, abych to dokázal i poslepu. Když to zkusím v bdělém stavu na rychlost, není to ani deset vteřin.

NIcméně jsem narážel spíš na to, že mít to šuple venku ze zbraně není extra trabl navíc. Větší problém představuje ono vyhodnocení, jestli se něco děje a mám brát do ruky zbraň nebo rozostřené vidění po probuzení při velké únavě. Otevřít trezor, uchopit zbraň a zásobník a nabít - to dokážu poslepu i vprostřed noci. Záleželo by určitě na tom, jak moc jsem rozespalý, ale když jsem měl naposled dojem, že mi někdo zkouší vlézt do bytu, tak jsem měl trezor otevřený pět vteřin po tom, co mě probudilo šátrání na kliku dveří :)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#82 » ned 24. zář 2017, 14:25

Uplnej sichr je biometricky gunbox ale to je 11k jen to fikne. To uz je ale prilis. Ono taky neni moc dobry kdyz se stane, ze drzis kver jeste v dobe kdy dovyhodnocujes co se deje.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#83 » ned 24. zář 2017, 17:24

Ten biometrický gunbox, nemá náhodou také záložní zámek? Osobně mám číselný zámek a světlo. Zásobník do zbraně a nabít je zdržení max 5 vteřin i s kontrolou.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#84 » ned 24. zář 2017, 18:03

Asi vše s elektronikou má záložní klíč, tenhle má bohužel takový ten pochybný klíčeček, ale ono to není proti zlodějům, ale dá se říci že jen proti dětem nebo kolemjdoucím kolegům



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#85 » ned 24. zář 2017, 18:43

Tak to je blbé, protože to bohužel funguje na děti tak do 10 let. Bohužel, pro mě je to nepřijatelné i jako schránka, kde bude zbraň pouze, když spím v dosahu...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#86 » ned 24. zář 2017, 18:55

Snad klíčeček není jen jeden typ (tvar) nebo jo? :|



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#87 » ned 24. zář 2017, 20:17

Nemusí to tak nutně být. Můj standardní trezor nemá záložní klíč, má totiž baterii přístupnou a vyměnitelnou zvenku. U těch malých trezůrků ale nevím...



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#88 » pon 25. zář 2017, 16:59

Sice to není snad jeden tvar, ale tenhle typ zámku jde odemknout bez klíče velmi snadno, na netu je spousta návodů.



milanvpg
Příspěvky: 87

Příspěvek#89 » čtv 30. led 2020, 22:10

Pardon za otevření staršího vlákna, ale dnes jsme to s kamarádem rozebírali a tady se to řešilo asi nejvic. Prohlížel jsem zákon i ruzne diskuze a není mi jasné toto: Z čeho DLE ZÁKONA je tak jasné, že při dvou držených B zbraních (jedna vybitá v trezoru) ve vlastním bytě, mohu druhou mít NABITOU třeba v noci v nočním stolku nebo gunboxu? . A neřeším teď zabezpečení...
Vycházím tedy z toho, že zbraň a já v bytě jsme vždy v režimu držení, resp. nejsme nikdy v režimu nošení (§2 odst. 2a1 a 2b), definice “mít pod neustálou kontrolou” se týká jen režimu nošení a přepravování a zbraň v nočním stolku je “uložená, uschovaná”, tedy přechovávaná... A ta musí být nenabitá...
Moc mi to tedy prakticky nedává logiku, tak nevím, co jsem přehlédl, když se to tady píše s takovou jistotou. Jediný stav, kdy bych tak mohl mít v bytě zbraň nabitou, je pokud jednoznačně NEBUDE uložená nebo uschovaná, tedy třeba v pouzdru za pasem nebo venku na zahradě? :shock:
Díky



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#90 » čtv 30. led 2020, 23:03

Hurá, pojďme zase po letech slovíčkařit!
Zbraň v nočním stolku dle mého NENÍ “uložená" ani "uschovaná”, nýbrž "připravená" - zbraň uložím, uskladním nebo uschovám v případě, že ji nebudu potřebovat, tudíž ji tam nechám A ODEJDU (z bytu, ne na WC).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů