Skladování střeliva



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#31 » úte 6. bře 2018, 14:45

Tak trezory a vlhkost už tu bylo, ale co teplota? Přebíjím v místnosti, kde není topení a přebité střelivo skladuju tam. V létě je to v klidu, ale v zimě tam může být i tolik -, jako venku. Vadí mráz přebitým nábojům? Na pixle od prachu a zápalek žádný údaje o teplotě skladování nejsou a když jsem hledal na stránkách Explosie, našel jsem myslím jen údaj do jaké max. teploty skladovat. Minimální nikde. Chvilka na mrazu nic neudělá, to je jasný, ale co třeba přes dvě zimy? Prostě dlouhodoběji? Má někdo zkušenosti? Teď před závody jsem střelivo aklimatizoval. Venku bylo - 10, přenesl jsem do chodby, kde bylo lehce nad nulou, druhý den do chodby v bytě a další jsem normálně sbalil do krabičky do tašky na závody. Vystříleno v pohodě. Ale pořád mám v hlavě, jestli ten mráz při skladování nevadí...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#32 » úte 6. bře 2018, 15:45

Nizka teplota neva, pokud neni vlhko.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#33 » úte 6. bře 2018, 17:03

Nízká teplota opravdu nevadí. Kolega mně nedávno přinesl 2 krabičky nábojů 7.65, které byly mnoho let (více než 10) na půdě, kde je v létě horko, v zimě mráz. Vystřílel jsem je všechny, ani jedna závada



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#34 » úte 6. bře 2018, 18:25

Super. Díky za info, myslel jsem si to, ale není nad zkušenosti ostatních. Provedu ještě mrazákový test. Tam je i trochu vlhko, tak uvidíme :-)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#35 » úte 6. bře 2018, 18:38

Skladovat střelivo a přebíjet nemusí být úplně totéž. Jak z hlediska zanesení vlhkosti do navážky, tak třeba v ohledu na poměr hmotnosti a objemu za různých teplot a vlhkosti.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#36 » úte 6. bře 2018, 18:49

Prebijim jenom v teple, přes léto a za tepla na jaře a na podzim. Během těch let se nikdy přes zimu se střelivem nic nestalo. Jde mi jen o to skladování. V minusovejch teplotách se u toho klepat nebudu. V zimě je tam sice zima, ale sucho.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#37 » úte 6. bře 2018, 19:02

Pak bych se toho nebál.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#38 » stř 24. srp 2022, 16:44

Čistě legislativně se zeptám, jak si vykládáte zákon z pohledu skladování ozápalkovaných nábojnic. Podle mě nábojnice není ještě střelivo, ale ani už zápalka.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#39 » stř 24. srp 2022, 18:16

Náboj to není. Obsahuje zápalku, takže počítat jako zápalky. Víc bych v tom nehledal.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#40 » stř 24. srp 2022, 18:22

Legislativně je to furt jen zápalka. Jen není v krabičce, ale v nábojnici. ;)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#41 » stř 24. srp 2022, 19:47

Nojo, ale když ony zápalky se musí skladovat jen v původním obalu... Určitě ne na hromadě, jako nábojnice. Zase nábojnice se do původního obalu od zápalek nevlezou.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#42 » stř 24. srp 2022, 20:00

Asi bych z toho nedělal zbytečnou kovbojku... Hlavně ať se ti k tomu nedostanou děti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti