Skladování střeliva



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#16 » ned 4. pro 2016, 13:15

A jak to teda vlastne je s tim strelivem? ;-)
Konkretne pokud mam 2 zbrane vhodne zabezpecene, muze to byt v jednom necertifikovanem trezorku v jednom prostoru?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#17 » ned 4. pro 2016, 14:22

Do dvou zbraní a 500 nábojů máš vhodně zabezpečit, nad limit je to jasně popsané.

Snad doma máš místo, kde je pistole vhodně ukrytá, tak jak by ji nikdo nehledal, a zároveň dobře dosažitelná

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#18 » ned 4. pro 2016, 23:54

JardaB píše:A jak to teda vlastne je s tim strelivem? ;-)
Konkretne pokud mam 2 zbrane vhodne zabezpecene, muze to byt v jednom necertifikovanem trezorku v jednom prostoru?

samozřejmě. jak říkal předřečník.

Dále jak bylo řečeno jiným předřečníkem, z pohledu zákona (nemá atest) byl trezůrek vyhozené peníze.

Uživatelský avatar
Boby91
Příspěvky: 6

Příspěvek#19 » pon 27. bře 2017, 21:10

Zdravím, nevíte jestli je nutnost skladovat střelivo v krabičkách od výrobce? Rád bych si střelivo sesypal do krabičky, mnohem lépe se mi pak na střelnici paskuji zásobníky. Jde mi o to, jestli je tak mohu mít uložené delší dobu.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#20 » pon 27. bře 2017, 21:22

Ne, neni to nutnost. Dej si ho, do ceho chces.

Uživatelský avatar
Boby91
Příspěvky: 6

Příspěvek#21 » pon 27. bře 2017, 21:29

Super, díky ;-)



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#22 » úte 28. bře 2017, 20:25

Také mi instruktoři na zkouškách tvrdili, že to musí být uzamykatelně oddělené. Jak jsem dále již zjišťoval, bylo to ve starém zákoně. Tedy jak píší ostatní, pominu-li zabezpečení podle počtu zbraní a střeliva, můžeš střelivo skladovat společně se zbraněmi.



kiv61
Příspěvky: 575

Příspěvek#23 » úte 28. bře 2017, 21:53

SJirka:
Samozřejmě dle zákona můžeš střelivo skladovat spolu se zbraněmi (2+500)

Opravdu zodpovědný držitel zbraní a střeliva takto však zpravidla nečiní a své kvéry skladuje v jiném trezoru než zásobníky/závěry a náboje ... ;)



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#24 » stř 29. bře 2017, 09:50

Jo, jo, a nejlépe každý trezor v jiném městě, aby se maximálně ztížilo ukradení kompletní zbraně.
Teď vážně - pro zajímavost v sousedním Německu je společné skladování nábojů a zbraní povoleno až od trezoru skupiny 0. Předpokládám, že také tímhle směrem by se mohlo odvíjet "sjednocování" zákonů v rámci EU v budoucnosti.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#25 » stř 29. bře 2017, 16:19

Hmmm, proč dva trezory? Pokud je na trezor spoleh, klidně společně... já mám v horní polici kolem 2-3tis nábojů, v dolní zbraně...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#26 » stř 29. bře 2017, 16:34

Tusi nekdo, jaky to ma smysl? Sehnat naboje je IMHO radove mensi problem nez sehnat nelegalni zbrane. Jedine co me napada, ze je trapne, kdyz me zlodej zastreli mou zbrani a mymi naboji. Pokud jen ukradne flinty, tak ze si k tomu vezme naboje mi prijde nepodstatne.



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#27 » čtv 4. kvě 2017, 07:30

Trapnější bude, až se bude kiv61 zloděje ptát, jestli si třeba nesedne a nedá kafe, než on složí zbraň kterou se mu bude pak bránit, protože má rám v trezoru v ložnici, závěr v trezoru v jídelně a střelivo v trezoru ve sklepě xD

držte se tématu



kiv61
Příspěvky: 575

Příspěvek#28 » čtv 4. kvě 2017, 18:38

stope:
A on někde kiv61 napsal, že jednu zbraň a střelivo do ní nemá ve svém domě trvale po ruce?
Na chalupu pak sebou vozím jednu krátkou co nosím a broknu co poté visí nenabitá v síni (je to úplná samota) kdy dvě tři patrony nosím v kapse. Dělával to tak můj děd i otec a nějak nemám potřebu tyto zvyky měnit.

Doma pak skladuji celkem 9 zbraní a střelivo do nich odděleně ať už pro pořádek či přehlednost ( ale nakonec i z bezpečnostních důvodů - dříve děti a nyní pomalu už i vnoučata jsou velmi zvídavá a šikovná).
Nevím co je na tomto "systému" extra k divení, neřkuli terčem k posměchu .. Ostatně nikomu jej v žádném případě nevnucuji.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#29 » pon 15. kvě 2017, 07:39

Já jsem z myslivecké rodiny, kde celé generace visely flinty v předsíni na věšáku a nikdy by nás jako děcka nenapadlo na to šahnout. Ale je fakt, že před svymi detmi to zamykám, ti vlezou kamkoliv a takovou důvěru v této věci k nim nechovám. ;)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#30 » pon 15. kvě 2017, 07:50

Skladování střeliva! Držte se tématu!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host