Vhodné zabezpečení max. 2 kusů zbraní



agnusdei
Příspěvky: 27

Příspěvek#46 » pon 11. lis 2013, 23:11

fixfokus píše:... Já osobně mám tenhle: http://www.safetronics.cz/Specialni---n ... ane-MINI-4.


Ja nemam moc predstavivost. Zbran jeste nemam, ale tenhle trezor si chci taky poridit. Muzu se zeptat, kolik se tak hrubym odhadem, vejde do schranky naboju? (myslim krabicky s 9mm nabojema)
Diky



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#47 » úte 12. lis 2013, 07:06

Já ho mám. Problém tý schránky je spíš v přístupnosti. Ale nejmíň dvě krabky na sebe a tak 4 vedle sebe. Nic moc. Ale já tam toho zase tolik neskladuju. Pár nábojů na nošení a jinak si kupuju na střelnici, případně těsně před nějakou tou akcí.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#48 » úte 12. lis 2013, 08:25

Hmmm, asi tak nějak jak píše Carlos. Já v té schránce náboje neskladuju, používám ji na nějaké drobné písemnosti, doklady, peníze a tak... Vzhledem k tomu, že mám jenom jednu zbraň, pár krabiček mám vyrovnaných vedle zbraně v té hlavní komoře

Uživatelský avatar
Warri
Příspěvky: 24

Příspěvek#49 » ned 17. lis 2013, 20:40

Přemýšlím že bych si na svojí první zbran pořídil též - http://www.etrezory.cz/sejf-na-kratke-zbrane-mini-4

Chci se zeptat jestli ho máte ukotvený anbo jentak "na volno" ??



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#50 » ned 17. lis 2013, 21:20

Ukotvenej do nábytku. Jedna plotna proti dnu, jedna proti zádům... Zloděj by to musel odstěhovat i se skříní...

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » úte 19. lis 2013, 07:46

Taky mám dotaz k tématu, lze za vhodné zabezpečení považovat situaci, kdy mám jednu krátkou a jednu dlouhou, tak, že krátká a závěr z dlouhé jsou uloženy v cert. trezoru a samotná dlouhá schovaná třeba v šatníku?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#52 » úte 19. lis 2013, 07:58

To by mě taky zajímalo, dlouhé zatím nemám, ale něco podobného jsem měl taky v plánu (pro případ že by se naskytla dobrá koupě malorážky)...



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#53 » úte 19. lis 2013, 08:32

No pokud je závěr z dlouhé brán, jako hlavní část zbraně, což jistě je, takže se bez papírů nedá koupit a bez něj je pak dlouhá zbraň jen takovej kyj či klacek, tak by to asi stačit mělo...nicméně bych se pro jistotu obrátil na tu mejlovou adresu na vnitro, aby to potvrdili. Ale oni stejně asi napíšou, že to je v zákoně, je máš VHODNĚ zabezpečit...a nechají to na Tobě...takže to bude v cajku, dokud se něco nesemele :roll:

btw...je tu někdo manuálně zručný (já totiž absolutně nejsem)...zajímalo by mně, jak obtížné je vyrobit v domácích podmínkách závěr dejme tomu na dlouhou malorážku?

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » úte 19. lis 2013, 08:39

Podle mě pokud má člověk přístup k CNC strojům, nemusel by to být takový problém, stačí sehnat výkresy.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#55 » úte 19. lis 2013, 08:57

Slyšel jsem, že někteří běžně nosí třeba hlaveň od krátké v kapse, když jdou pryč.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » úte 19. lis 2013, 09:03

Tak hlaveň je jasná. Tu je dost problém vyrobit.

Teď mi tak ale dochází, že když mi ukradnou pušku bez závěru, tak mi vlastně ukradnou hlavní část zbraně, kterou pokud si dobře pamatuji je také třeba "vhodně" zabezpečit.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#57 » úte 19. lis 2013, 09:10

No, myslím, že když nahlásíš krádež zbraně bez závěru nebo bez hlavně, tak to nebude tak horký.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#58 » úte 19. lis 2013, 09:20

ryucz píše:Podle mě pokud má člověk přístup k CNC strojům

No jo, ale já sem mluvil o domácích podmínkách...nevím jak Ty, ale my doma v garáži ani ve sklepěn CNC stroje nemáme :mrgreen:

Jinak stran toho zabezpečení max dvou kusů. Pořádné domovní dveře a fólie na oknech budou asi lépe hodnocené než nějaká plechovka z OBI :roll:

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » úte 19. lis 2013, 09:36

jinda: psal jsem o certifikovaném trezoru.

To že nemáš CNC doma neznamená že se k němu nedostaneš, třeba tady ve zbrojovce jsou firmy které to mají a jednou jsem viděl jak někdo za flašku (valašské universální platidlo) dodělával rybinu na vzduchovku a podobné kousky.
Pro takové zběhlé "mašinfýry" není závěr problém.

Samozřejmě i v domácích podmínkách se to dá zvládnout. Dají se zvládnout i mnohem zajímavější věci, viz: http://www.youtube.com/watch?v=3YfTtGCsiD8



agnusdei
Příspěvky: 27

Příspěvek#60 » stř 20. lis 2013, 21:27

Jeste dotaz - pro ukotveni trezoru je taky nejaky predpis nebo proste obyc srouby do zdi?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron