Přeprava střeliva v autě

Uživatelský avatar
Mr.Wolf
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » pát 14. úno 2014, 10:51

Ahoj, jak je to s přepravou většího počtu střeliva, např. z obchodu domů autem, řekněme 1000ks. Co na to zkákony týkající se zbraní a nedá se to už považovat za nebezpečný náklad, který je třeba nějak dále zabezpečovat?

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#2 » pát 14. úno 2014, 11:08

Vůbec bych to neřešil. Normálně to převez a pak to dej do trezoru.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 14. úno 2014, 11:22

asi tak

Uživatelský avatar
Mr.Wolf
Příspěvky: 10

Příspěvek#4 » pát 14. úno 2014, 11:27

normálně to neřeším, ale dnes mi dopraváci prohlíželi auto i zevnitř, a jediné co bych pro ně měl kdybych zrovna přepravoval je krčení ramen :). Nehledě nato, že v případě nějakého společného nákupu můžu mít v autě taky třeba 10000 ks :D



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#5 » pát 14. úno 2014, 11:29

můžu se zeptat, proč ti dopraváci kontrolovali auto i zevnitř (myslíš pov. výbavu?) a co je komu do toho, co ve svém soukromém autě vezeš? Jinak samozřejmě náboje v přepravě jsou ADR a podléhají zvláštnímu režimu.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 14. úno 2014, 11:40

Někdy kontrolují jestli máš v autě třeba náklad který by měl být správně upevněn aby pří nehodě nezranil cestující v autě.



Carloss
Příspěvky: 2986

Příspěvek#7 » pát 14. úno 2014, 11:47

Donovan... Myslím, že nejednali mimo zákon o policii...



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#8 » pát 14. úno 2014, 11:49

Ale jo, věřím...tady je lékárna, trojúhelník, žárovky...krabice v kufru, na sedačce. Že je na ní napsáno Sellier nic neznamená. Přece to nevozíte vysypaný v kufru...?

Uživatelský avatar
Mr.Wolf
Příspěvky: 10

Příspěvek#9 » pát 14. úno 2014, 11:52

přebíjeny se prodávaj i v průhledném pytliku :)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#10 » pát 14. úno 2014, 11:56

No a co? Pokud má oprávnění ty náboje držet, tak v čem je problém?

Uživatelský avatar
Mr.Wolf
Příspěvky: 10

Příspěvek#11 » pát 14. úno 2014, 12:24

držet vhodně zabezpečený ano...ale do 500ks. Trezor v autě nevozím, leda by se jednalo spíš o nošení jelikož je mám pod kontrolou i když je nemám po kapsách.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#12 » pát 14. úno 2014, 12:42

Podle mě se jedná o toto:
§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu .....


Čili při přepravě v množství, které je držitel ZP oprávněn nabývat není požadováno žádné zabezpečení, ale musí být pod neustálou kontrolou. IMHO nelze tedy ponechat střelivo v autě a jít od něj.

Nic víc.

Oněch "500 ks" je zmíněno v odstavci 2, kde se mluví o přechovávání s "vhodným zabezpečením", nikoli o přepravě.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#13 » pát 14. úno 2014, 14:03

To mě docela zajímá, s tím ADR režimem. Od jakého množství/objemu už přeprava munice podléhá ADR a všemu, co je s tím spojeno (povinná výbava vozu, označení cedulemi atd.)?



Piggy
Příspěvky: 1906

Příspěvek#14 » pát 14. úno 2014, 17:18

Doufám, že se mě ADR netýká. Nejsem dopravce ani přepravce, jsem spotřebitel ;)
Jinak 1000 ks není podle mě větší množství ani zdaleka - vždyť je to jeden karton :o



tomas fuk
Příspěvky: 838

Příspěvek#15 » pát 4. dub 2014, 22:58

Mam ADR, uz si skoro nic nepamatuji, je toho moc. Ale kdyz jsem vozil munici, kulometove naboje v namornich kontejnerech ze slovenskych municaku, tak jsem v te dobe prukaz ADR nemel a firma by me nedovolila prevazet neco, na co nemam opravneni. Munice je v ADR klasifikovana do tridy 1.4 S a ta se smi prepravovat bez omezeni na mnozstvi a vahu. Ridic by mel mit jen pouceni. Takovy svindl kurz ADR. Vetsinou to maji dispeceri, trva to jen par hodin a nepisou se zadne testy. ADR trva 3 dny a pisou se testy.
http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D792

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host