Trezor s rychlým přístupem

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#1 » pát 24. říj 2014, 08:44

Mohl bych poprosit, zda byste někdo věděl o nějakém typu trezoru s rychlým přístupem ?

Je mi sympatický systém fy. Hornady: http://www.hornady.com/store/RAPiD-Safe-Accessories

Chtěl bych něco podobného na 2 zbraně a něco střeliva.

Díky za každou radu a přeji pěkný den


Tom



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#2 » pát 24. říj 2014, 11:45

To vypadá šikovně, možná si to pořídím. Na Amazon.com ho mají za $200 proti $280 udávaných na Hornady.com (plus doprava a clo zřejmě).

Je tam taky pár podobných v sekci Compare to Similar Gun Safes and Cabinets, dost věcí tam má GunVault, ale typicky jen na jednu zbraň. Ono to dává smysl, je to pro rychlé použití např. při vloupačce, to dvě zbraně a pár krabiček nábojů nejsou třeba.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#3 » pát 24. říj 2014, 11:52

Mě by se líbilo toto: http://www.amazon.com/Gunvault-GV2000C- ... 8HC42J673W

Ale s tím otevíráním jako má ten Hornady..



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4 » pát 24. říj 2014, 13:58

Zaráží způsob, jakým je řešeno rychlé otevření – vždy za pomoci nějakého udělátoru (klíčenky, karty, náramku,…). Což znamená, že budu muset mít vždy u sebe tuto věc a přikládat ji ke čtečce. Čili stejné, jako s sebou tahat klíče od trezoru.
Když už bych řešil něco na způsob ultrarychlé potřeby svírat zbraň v ruce, tak to bude něco se čtečkou otisků pro případ, kdy nemám čas šmátrat po kapsách po klíči, nebo čipu.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#5 » pát 24. říj 2014, 14:00

mikymoto píše:Zaráží způsob, jakým je řešeno rychlé otevření – vždy za pomoci nějakého udělátoru (klíčenky, karty, náramku,…). Což znamená, že budu muset mít vždy u sebe tuto věc a přikládat ji ke čtečce. Čili stejné, jako s sebou tahat klíče od trezoru.
Když už bych řešil něco na způsob ultrarychlé potřeby svírat zbraň v ruce, tak to bude něco se čtečkou otisků pro případ, kdy nemám čas šmátrat po kapsách po klíči, nebo čipu.


To jsem si taky říkal, ale nikde jsem nenašel trezor se spolehlivou čtečkou otisku prstů. Máš nějaký tip ?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » pát 24. říj 2014, 14:20

Inu to nemám. Pořídil jsem si poctivej kus železa s klasickým trezorovým klíčem a nemám problém ho otevřít do 1-2 vteřin (beru čas od chvíle kdy mám klíče v ruce). Což si myslím je dostatečně krátká doba (trezor mám 2 m od hlavy postele).
Předpokládám, že potencionální útok by nebyl z čistého nebe a potichu, ale po nějaké "předehře", kdy bych měl dost času si po zbrani šáhnout (do bytu se jde skrze 3 zamykané dveře). Necítím se ohrožen natolik, abych řešil rychlejší přístup.



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#7 » pát 24. říj 2014, 14:23

mikymoto píše:Zaráží způsob, jakým je řešeno rychlé otevření – vždy za pomoci nějakého udělátoru (klíčenky, karty, náramku,…). Což znamená, že budu muset mít vždy u sebe tuto věc a přikládat ji ke čtečce. Čili stejné, jako s sebou tahat klíče od trezoru.
Když už bych řešil něco na způsob ultrarychlé potřeby svírat zbraň v ruce, tak to bude něco se čtečkou otisků pro případ, kdy nemám čas šmátrat po kapsách po klíči, nebo čipu.

Proto je k tomu ten náramek... ;-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#8 » pát 24. říj 2014, 14:57

Jo já chápu výhodu náramku. Jen mi příjde úchylný mít na ruce jednoúčelovej náramek. Z festivalovejch gumovejch náramků už jsem vyrostl :)
Jo kdyby spíš dodávali výměnný řemínky k hodinkám se zabudovaným čipem, nebo rovnou celý náramkový hodinky, tak to budu vnímat pozitivněji.

Příklad.
Mám svoje oblíbený Omegy. Zahodím pro mě nevkusný platinový pásek do koše a provedu upgrade o gumový řemínek za pomoci kombinaček a kladiva. Výsledkem jsou úžasné platinové Omegy s pryžovým páskem a imlantovaným čipem pro rychlý přístup do trezoru. Dokonalé!

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#9 » pát 24. říj 2014, 15:05

Mě přijde za jedno klíč nepraktický z hlediska přístupové doby - šmátrat v noci po klíči by se mi fakt nechtělo. I kdyby to všechno prodloužilo jen o 5 vteřin, tak raději ať mám těch 5 vteřin navíc já a ne útočník.

Za druhé mi to přijde bezpečnější skrze děti - přeci jen, klíč někde položím nebo zapomenu, ale třeba otisk prstu mi smrádě nenapodobí.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#10 » pát 24. říj 2014, 15:07

pokud jsem dobře koukal tak ty trezory jdou otevřít i kombinací tlačítek.
Na čtečku otisku prstů bych moc nespoléhal.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#11 » pát 24. říj 2014, 15:35

No právě. Taky mi to nepřijde moc spolehlivý. KDyby někdo věděl o nějakém splehlivém trezoru na otisk, tak bych ho bral, ale já o takovém nevím...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#12 » pát 24. říj 2014, 16:49

1 pistole
http://www.amazon.com/Gunvault-SpeedVau ... +biometric

2 pistole, případně 1 + zásobníky, cennosti atd.
http://www.amazon.com/Gunvault-GVB2000- ... +biometric

30sec. Googlení....
OK musím přiznat, že jsem věděl co hledám, nedávno jsem se o to samé zajímal ;)

EDIT:O spolehlivost čtení bych se u téhle firmy nebál. Ono čtení otisků zas není až tak velká věda. Měl jsem ho na kapesním počítači HP iPaQ před cca 10ti lety a fungovalo to naprosto spolehlivě (místo PINu).

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#13 » pát 24. říj 2014, 18:19

Na snimanie odtlackov by som sa az tak nespoliehal. Notebooky Dell - rady Vostro a Latitude (a par kusov mi ich rukami preslo) ju maju, a stacia spotene prsty a treba to nacitavat viac krat. Teraz si to predstavte v strese.

Trochu O.T. - kolega spominal ako mali kdesi pocas jeho pobytu v Bundesheer na stanovisku snimacku ocneho pozadia a ze ho to nechcelo pustit ked sa vracal z 'opustaku' pretoze bol nevyspaty a mal asi trochu krvou podliate oci :lol: . Biometria je fajn, ale este by som jej 100% neveril ... par rokov doladovania to este potrebuje.



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#14 » pát 24. říj 2014, 18:28

mikymoto píše:Jo já chápu výhodu náramku. Jen mi příjde úchylný mít na ruce jednoúčelovej náramek. Z festivalovejch gumovejch náramků už jsem vyrostl :)
Jo kdyby spíš dodávali výměnný řemínky k hodinkám se zabudovaným čipem, nebo rovnou celý náramkový hodinky, tak to budu vnímat pozitivněji.

Příklad.
Mám svoje oblíbený Omegy. Zahodím pro mě nevkusný platinový pásek do koše a provedu upgrade o gumový řemínek za pomoci kombinaček a kladiva. Výsledkem jsou úžasné platinové Omegy s pryžovým páskem a imlantovaným čipem pro rychlý přístup do trezoru. Dokonalé!

On by jistě nebyl problém vypreparovat čip a nechat si ho zašít do zakázkového koženého řemínku. Ten by se jistě k omegám hodil. Ale zase si nějak neumím představit, že mám takhle upravený jedny hodinky... Ale i to je, myslím, řešitelný.. ;-)



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#15 » pát 24. říj 2014, 19:10

Nech si ho rovnou transplantovat pod kůži :D nikdo ti ho nevezme, jako nějakou kartu a hodinky můžeš nosit jaký chceš :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti