Trezor s rychlým přístupem



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#61 » úte 21. lis 2017, 10:22

Já bych se trochu bál toho mechanického zámku - tenhle typ jde relativně snadno otevřít i bez klíče (pokud mohu soudit dle jeho obrázku).



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#62 » úte 21. lis 2017, 10:36

@graver Jsem s tim naprosto spokojeny.
Mam nejmensi verzi, navic ne tu novou "KP" , ktera ma vedle rfid readru a klice moznost pouzit i ciselny kod. (Ja mam klic a rfid)

Funguje to na adapteru, nebo na baterkach. Mam to na miste, kde by nebylo prakticke tahat drat pro adapter a tak jedu na tuzkovych baterkach a za nekolik mesicu nebyl problem. Dioda Te upozorni zmenou barvy na vybite baterie.

Lze to primontovat 2 srouby na zed, nebo privazat dodanym dratem s kotvou (tak to mam zabezpecene proti odneseni ja). Jedina drobna vyhrada je k uchyceni kotvy v sejfu - jen se vklada, coz neni uplne prakticke, pac otevrenim sejfu Ti ta kotva muze vypadnou z pozice v sejfu, kde ji uzavira "strihem" vrchni viko. To je ale opravdu drobnost.

Hledal jsem hodne a nenasel jsem bezpecnejsi zpusob ulozeni kratke pred detmi s naprosto user friendly rozhranim v pripade stresu. Ony otisky a kody mi prijdou mene spolehlive.
Kdo se pod stresem nikdy nepreklepl, necht hodi kamenem. :)

Odemknuti na baterkach znamena zmackni tlacitko a priloz cip, viko vyskoci a hotovo...

Abych si byl jisty, ze se k cipu nedostane drobotina, mam ho na ruce ve forme naramku, nebo ve velkem sejfu. Z ruky ho nedam nikdy.
Je to kompromis, ale zatim jsem nic praktictejsiho nevymyslel.

Mimochodem - puvodne jsem chtel vetsi verzi, ale v Proarms meli jen onu mensi. Ochotne mi tam ukazali, ze se do ni vejde G19 + 1 zasobnik a tim to pro mne zhaslo.
Pro tradicionalisty s 5" 1911 bude asi nutna vetsi zerze ;) , nebo ona verze na 2x 1911 Goverment. :)
Kdyby tenkrat byvala ta velka skladem - vzal bych vetsi, ale dnes nemam duvod menit.
Stejne tam mam kolibrika G43 + rezervni zasobnik. Pro nasince P10C se tam taky bez problemu vleze.

@Pelanj. Ten zamek je kruhovy zamek (predpokladam kodovany) a musel bys jej odvrtat. Ta krabicka je bytelnejsi, nez vypada. Doporucuji na ni kouknout nekde in natura (treba Proarms je melo skladem)
U deti jsem nepredpokladal jemnou operaci 20 kilovou palici :)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » úte 21. lis 2017, 11:03

To vypadá dobře. Já mám 3" revolver, takže bych potřeboval tu verzi X-Large. Proarms už ji bohužel v e-shopu nemá. Zeptal jsem se na dostupnost, tak uvidíme.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#64 » úte 21. lis 2017, 12:12

:radim78
Otevřít kruhovej zámek je záležitost chvilky, net je plnej návodů jak na to. Jedině mu odšroubovat páčku kterou otvírá západku. Pak je 100% bezpečnej. No a kdyby selhal rfid tak to vyřeší již ta zmíněná palice :D


Ohledně čtečky otisků, na podzim nám tenhle systém instalovali do školky, bude to super, nic nemusíte nosit u sebe, je to bezpčné, ... takovejch keců co měli. Ale že se budem scházet u dveří a zkoušet koho to pustí, to už nám neřekli. :(
Domů na trezor bych to rozhodně nechtěl.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#65 » úte 21. lis 2017, 15:01

@pista1 zkusim ten kruhovy zamek proverit, ale od pohledu na klic rapidsejfu, to je klic a ne takove to kruhove siditko (ma jako normalni klic "nahodile" zuby), ktere otocis kancelarskou sponkou.
Na webu pisou, ze to splnuje nejakou americkou bezpecnostni normu odolnosti (proti detem), vic jsem to nestudoval.

Add deti a zbrane je tu jine vlakno, tak jen napisu, ze to je snad dostatecne odolne, aby to odolalo snazivemu PZku. Pokud trezor padne, tak snad v ten moment zabere linie posledni obrany - vychova. Na zadnou zbran se bez taty nesaha. Ani na jeho vedle sejfu na velke volne lozenou vzduchovku. Z te muze strilet kdykoli si rekne, ale bez taty se na ni ani nesaha...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#66 » úte 21. lis 2017, 21:01

radim78 píše:...
Hledal jsem hodne a nenasel jsem bezpecnejsi zpusob ulozeni kratke pred detmi s naprosto user friendly rozhranim v pripade stresu. Ony otisky a kody mi prijdou mene spolehlive.
Kdo se pod stresem nikdy nepreklepl, necht hodi kamenem. :)
...

Toto potvrzuji a mám zážitek k zamyšlení:
Dneska dobíhám na poslední chvíli domů a děsně nutně si potřebuji ulevit. Nápad, že se ještě před tím odzbrojím se zdál zvládnutelný. Běžím k trezoru, spocené čelo, chvějící se ruka a já ten kód ani napotřetí nedal správně!
Sice bylo pološero, ale běžně za těchto světelných podmínek nemívám problém kód za 1-2s nacvakat.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#67 » stř 22. lis 2017, 18:31

pista1 píše::radim78
Ohledně čtečky otisků, na podzim nám tenhle systém instalovali do školky ...


A jaky system to je? Vyrobce? Abych vedel koho muzu pripadne vyradit.



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » pon 18. čer 2018, 09:21

Jinak tyhle trezůrky už dělá i Justra. Viz. http://justratrezory.cz/index.php?id_ca ... &id_lang=1



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#69 » pon 18. čer 2018, 19:14

Jakou má odolnost?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#70 » pon 18. čer 2018, 19:31

Není to certifikované, tj jen schránka, jako u ostatních výrobců. Máš li doma víc než dvě zbraně, pak je to papírové jen detašované pouzdro v době nošení.
Prostě lepší alternativa pistole pod polštářem, nebo v práci v kanceláři v šuplíku



BombrCZE
Příspěvky: 61
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » úte 19. čer 2018, 06:32

To glock69: Je to celkem pevná kovová schránka, je to na to mít jak píše VGJ jednu zbrań v pohotovosti třeba z boku nočního stolku, tak aby se k ní nikdo nepovolaný nedostal, nebo do auta pod sedačku, na doklady, peníze nebo cennosti. Je to bez certifikačky, i když do těch TPS trezorů je celkem rpoblém se dostat, nejdou vypáčit, má zámek na opačné straně trezoru, kam by ses musel prořezat, takže problém o bezpečnost nemám :-)



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#72 » úte 19. čer 2018, 09:07

BombrCZE> Nejsem si jist, jestli svým přístupem tady firmě Justra jako její zástupce neděláš spíše negativní reklamu. Sry, ale trochu moc tlačíš na pilu a vnucuješ to.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#73 » úte 19. čer 2018, 09:46

Opravdu je dělá, nebo jenom přeprodává? Kdyby je opravdu vyráběli, tak by měli nabízet i verzi s pořádným klíčem a ne s tímto šitem, co otevřu plastovou propiskou. A přitom varianty zámku na trhu jsou. Kdyby to nabízeli, určitě bych si takovou schránku koupil.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#74 » úte 19. čer 2018, 10:22

Schránky vypadají jako výlisky, tj. vzhledem k používaným technologiím u Justry to bude asi jen přeprodej. Každopádně vybavení takovýchto schránek nějakým lepším (certifikovaným) zámkem by bylo zajímavé.
Ale stejně je lepší malý trezor místo nočního stolku ;-) (jen žena to ne a ne pochopit)



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#75 » úte 19. čer 2018, 12:00

Vgj: mohu potvrdit, ideální řešení :)
20180403_215956_HDR~01.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti