žádost o radu k zabezpečení



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#16 » pát 17. črc 2015, 10:08

ladaj> Kdyz uz mame ten patek... ;-)
podsveti si asi nepomuze, ale necht jsem zlocinec na zacatku kariery. Kontakty nemam, kde je v Praze cerny trh se zbranemi taky nevim. Ale tu bouchacku fakt chci. Takze se budu klackovat pred strelnici a nekoho odchazejiciho "doprovodim" domu. Na to lupnout ho trubkou zezadu nemam koule, tak mu alespon druhy den prolezu byt...

Mozna prave proto nejsem zlocinec, neumim hledat ta spravna reseni... ;-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#17 » pon 20. črc 2015, 22:17

Za sebe doporučím ZSL28 ME skrytě přivrtaný ke zdi. Mám ten větší a je naprosto super a s certifikátem. Oproti levnějším má silnější plech a zámek třídy A. Chtěl jsem elektronický zámek, nosit u sebe pořád trezorový klíč by mě omezovalo.



KlokanXM
Příspěvky: 95

Příspěvek#18 » pon 20. črc 2015, 22:34

1. řešení formální odpovědnosti - tady se pro vyhnutí diskuzi o "vhodnosti zabezpečení do dvou zbraní" spíš podívej o řád výš na trezory / schránky s certifikátem na 15 jednotek.

2. Morální odpovědnost - slušnej trezor na krátkou není zas tak velká investice .... Otevřít či ukrást lze vše. Jde jen o to to neusnadnit a také abys v případě odcizení měl svědomí čisté, že jsi proti tomu udělal dost. Také se nebudeš muset obávat že se něco stane když zrovna nebudeš doma vedle třeba bude probíhat párty... nejde jen o spolubydlící, ale i o případné návštěvy (ať zvané či nezvané)

3. Stavební úpravy - dvě kotvy do podlahy či zdi není nic tragického. Jen je třeba se domluvit s majitelem, pokud ti obydlí neříká pane.

4. Ke Gunvaultům najdeš na netu dost videí jak je otevřít vcelku lehce - doufám že novější modely jsou na tom lépe.



mr.Qa
Příspěvky: 10

Příspěvek#19 » pon 30. led 2017, 10:34

Po roce a půl opět pročítám tohle, mnou založené vlákno, a děkuji za všechny reakce.
Situaci jsem ještě nevyřešil. Nejsem domácí kutil a všechny skříně co doma máme jsou vestavěné, takže jejich provrtávání není možné.
Zalímili se mi malé přenosné GunVaulty, které lze přivázat na bezpečnostní lanko. Tohle mi přijde trochu přijemnější než vrtání. Ale kam ho přivázat... K topění to nebude zrovna ončo, kdyby plechova krabice ležela vedle topení u okna :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#20 » pon 30. led 2017, 10:44

Já GunVault někdy používám na noc (když někde jsem) a dělám to tak, že nadzvednu postel a nohu postele prostrčím okem lanka, takže kdyby mi chtěl někdo zbraň vzít, tak by musel postel nadzvednout a to by mě zcela jistě vzbudilo.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#21 » pon 30. led 2017, 17:19

paza no pokud bych šel na lup já, tak bych si s sebou vzal aspoň ty kleště, takže spi sladce :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#22 » pon 30. led 2017, 17:59

No ono to lanko je docela silné, málokterý zloděj s sebou asi tahá výkonné štípačky, mám díky věku velice lehlé spaní, rozhodně je lepší zbraň takto chránit proti snadnému odcizení, použití než ji mít položenou jen tak u postele... Také přeji sladký spánek :P



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#23 » úte 31. led 2017, 08:43

Štípnutí tlustého lanka štípačkami na ocel je docela hlasitý rámus. To můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, když jsme doma likvidovali dráty v betonu při bourání zdi. Byly tenké zrezlé, takže to šlo snadno - a stejně to bylo jak když klepnete o sebe kameny.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#24 » úte 31. led 2017, 09:18

A myslíte, že Kňažko měl tu zbraň takhle nějak uloženou ?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#25 » úte 31. led 2017, 10:51

Kdo ví, nic o tom nepsal, ale myslím si, že mít zbraň volně položenou je značné riziko, protože co když bude zloděj extrémně tichý, bude mít infra (což už prý je dnes málem běžné) a dostane se k ní dříve než majitel? Pokud mě zloděj "včas" vzbudí a dá mi čas se bránit, tak si ji dokážu připravit. Pokud mi už stojí u hlavy, se zbraní, nožem nebo sekerou v ruce, tak je nesmysl se bránit, protože situace je jednoznačně výhodnější pro něj a pak je lépe nedivočet a nehrát si na akčního hrdinu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#26 » úte 31. led 2017, 15:34

Já myslím, že většina zlodějů zná rozdíl v trestech za loupež, ozbrojenou loupež a vraždu.

Asi je dobře mít tu zbraň tak, aby byla majitelem dosažitelná, ale nemuselo se hledat klíče a odemykat několik zámků. A základ je řádně zamykat vstupní dveře.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#27 » úte 31. led 2017, 16:50

Tak třeba feťákovi je asi zcela jedno co z toho to je a neuvažuje asi příliš jak se to od sebe liší.

Předpokládám, že kdo má zbraň, tak že je člověk soudný a že i tak zásadní věc, jako je zamykání a bezpečnost domova má promyšlené a drží jistý bezpečnostní režim. Pokud ne, tak by asi ani zbraň mít neměl a to ve vlastním zájmu. Ale i v tomto případě se mi jen tak volně ponechaná zbraň nezdá to pravé, už vůbec ne, jsou-li v objektu děti, nebo třeba hodně starý člen rodiny.....
Taková nějaká vhodná schránka může být právě filtr proti nějakému nechtěnému omylu.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#28 » úte 31. led 2017, 17:06

Děti jsou problém, maximum je se snažit o osvětu a nějakou tu sranda krabičku, ale i tak jsou děti šikovné.
Řešit zloděje, který se v tichosti dostane až k tobě do ložnice je směšné. Pokud tě chce zabít, tak to máš svojí zbraní aspoň rychle oproti bodným ranám/dušení. Pokud je to normální zlodějíček, tak zastávám názor, že příležitost dělá zloděje, ale nikoli vraha. Zkráceně, jestli je někdo u tebe v ložnici a ty pořád spíš, tak uložení zbraně je absolutně nepodstatné.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#29 » úte 31. led 2017, 17:22

Nepodstatné asi zcela ne, pokud nemá svoji zbraň tak nemůže jen tak snadno tu moji vzít a použít proti mně. Nebo alespoň to má zkomplikované.



z-boy
Příspěvky: 1

Příspěvek#30 » stř 8. kvě 2019, 15:46

Dobrý den měl bych jeden dotaz chcu si koupit trezor na dlouhé zbraně ale bydlím ve 4 patře bez výtahu tak ho chci hodit do sklepa. Je tam jen můj sklep ok kterého mám jen já klíč obyč plechové dveře a futra. Trezor bude mít papír takže by to mělo být ok. Ale nejsu si teďka jistý jestli nemusí být přímo v obytné jednotce nebo může být aji ve sklepě? Poraďte. Před mojím sklepem sou ještě minimálně 2 dveře pokud by šel člověk z venku přímo do sklepa.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti