Jak na vlhkost ve skříni/trezoru



G&R
Příspěvky: 6

Příspěvek#16 » úte 16. kvě 2017, 13:57

Mám v trezoru Ceresit, dále Foggystop a vlhkost kontroluji vlhkoměrem. V místnosti, kde je trezor umístěn je 80%, v trezoru kolem 50%...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#17 » úte 16. kvě 2017, 14:25

Diky. Vyzkousim ceresit s vlhkomerem



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#18 » úte 16. kvě 2017, 15:15

Ceresit Stop vlhkosti tablety používám. Jen jsem si nevzpomenul na ten název Ceresit. A vlhkoměr je samozřejmostí. Jedna tableta obvykle vydrží téměř půl roku.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#19 » sob 27. kvě 2017, 23:20

Po 10 dnech s ceresitem je v nadobce asi 10 ml modre tekutiny. Takze to vypada na suchy trezor i mistnost :-) asi taky poridim vlhkomer, at vim na cem jsem

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#20 » sob 27. kvě 2017, 23:25

Tip na vlhkoměr?
Vůbec nevím, jak to vypadá a jak to funguje, tak se možná ptám blbě... :)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#21 » ned 28. kvě 2017, 08:26

Pokud někdo shání šikovný a malý vlhkoměr, tak například tady: https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 0.0.jIfOtP, koupil jsem tři kusy, jeden do trezoru, druhý manželce do skříně a jeden je putovní. Je to malinké, takže nezabere žádné místo. Koupil jsem tři proto, aby bylo srovnání jak přesně měří, liší se mezi sebou o plusmínus 1%, což je výborná přesnost, jeden digit je běžně uznávaná tolerance měření, srovnával jsem je s velkým a snad přesným vlhkoměrem a sedí to. Cena minimální, spokojenost maximální.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#22 » ned 28. kvě 2017, 09:03

Včera jsem se na něj díval, ale nějak ve mě nevzbudil "respekt" :D zkusím ho, za těch 30 Kč



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#23 » ned 28. kvě 2017, 09:31

Zkus ho, mám velmi podobný, taky od číňana, měří přesně. Porovnával jsem ho s velkou meteostanicí.



G&R
Příspěvky: 6

Příspěvek#24 » pon 29. kvě 2017, 06:51




Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#25 » pon 29. kvě 2017, 16:52

Používám vlhkoměr+teploměr s bezdrátovým čidlem. Původně určeno na současné měření a zobrazování vlhkosti a teploty uvnitř budovy a venku. Já to "venkovní" čidlo mám v trezoru, takže vidím jaká je v něm teplota a vlhkost, aniž bych ho musel otevírat.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#26 » pát 16. čer 2017, 17:39

paza píše:Pokud někdo shání šikovný a malý vlhkoměr, tak například tady: https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 0.0.jIfOtP, koupil jsem tři kusy, jeden do trezoru, druhý manželce do skříně a jeden je putovní. Je to malinké, takže nezabere žádné místo. Koupil jsem tři proto, aby bylo srovnání jak přesně měří, liší se mezi sebou o plusmínus 1%, což je výborná přesnost, jeden digit je běžně uznávaná tolerance měření, srovnával jsem je s velkým a snad přesným vlhkoměrem a sedí to. Cena minimální, spokojenost maximální.


Pro info - z výše uvedeného odkazu jsem koupil, ovšem v bílém provedení. Nechal jsem je den stabilizovat. Můj současný teploměr / vlhkoměr ukazuje 21,0 stupňů, 53% vlhkosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#27 » pát 16. čer 2017, 19:06

Hm, ty dva napravo vypadají dobře, ten levý je trochu ujetý. Asi záleží na štěstí jak to sejde... Ale jinak dobré, ne?!



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#28 » pát 16. čer 2017, 19:57

Je to zajímavý, porovnal jsem to se dvěma termostaty honeywell, a stávající a ten levý jsou s nimi v toleranci -+ 0,2 stupně. Vlhkost - tam nemám, s čím porovnat - ten levý oproti stávajícímu měří stabilně +6 až 7 proc. bodů. Ty dva zbylé +- stabilně drží teplotu vyšší, ovšem vlhkost lítá - chvíli je stejná jako levý, chvíli o 5 bodů níže.
Abych řekl pravdu, čekal jsem to lepší - z obrázku to vypadalo na 1% tolerance, ovšem v textu (jsem si nevšiml) píšou 5%. Význam rozdílu mezi procentem a procentním bodem u číňana nečekám. Teplotu píšou tolerance 1 stupeň, což je při měření na desetiny stupně komické (stejně to jde i o 2).
Po téhle zkušenosti bych koupil spíše analogový vlhkoměr.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#29 » pon 19. čer 2017, 12:57

Po delší době a zkoušení s ebay vlhkoměry - trezor průměrně 50 %, místnost 60 %. Teplota 18-20 °C. Odvlhčovač Ceresit v trezoru mám, kapaliny v něm přibývá velmi nepatrně. Než řeknu, že jsem spokojený - jakou vlhkost máte vy a jaké je asi optimum?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#30 » úte 8. říj 2019, 16:06

Vyskočilo na mně na FB: "DO FOGGYSTOPPLUS - ODVLHČOVAČ INTERIÉRU A SKEL FOGGYSTOP PLUS"
Mělo by to fungovat i trezoru nebo trezorové místnosti, bez nutnosti elektřiny. Odkaz nebudu dávat, stačí zadat do google, prodejců je několik.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti