Jak na vlhkost ve skříni/trezoru



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#76 » pon 29. lis 2021, 09:48

Bubenicek píše:No zvláštní je že za tolik let ve sklepě, ve skladech v kasárnách i v muničních skladech nikdo nic neizoluje a vše je ok. V zimě že šoulacky také když dorazím domu mám pušku zmrzlou a v teple na ni kondenzuje vlhkost ale určitě mi od roku 1993 žádná flinta nezrezla. A ani v roce 1942 či 43 u Staligradu. Navíc mám zbraně i ve sklepě z čehož vyplívá že bydlím v baráku ne ve vyhřátém paneláku co je vytápěn ze všech stran. Muži vidět foto jak ti to kondenzuje ? Tu vlhkost nebo orezle zbraně ?? Asi ne co.

Gratuluji k výborné povrchovce zbraní, nebo k ideální vlhkosti ve Tvém sklepě - případně ke kombinaci obojího. To, že s tím nemáš problém Ty neznamená, že s tím nemůže mít problém někdo jiný.
Já mám trezor ve vytápěném prostoru a přesto sem už na pistoli, která se dostala do kontaktu se stěnou trezoru měl lehkou lištu také. Otec měl flinty v nevytápěném prostoru téhož domu a liška ho navštívila taky - prostě jsou baráky s vyšší vlhkostí a jiné s nižší. Fyziku neochčiješ a pokud má stěnu trezoru 12°C a v místnosti 21°C, tak je kondenzace reálný problém.
A jestli jsi byl ve 42 u Stalingradu, tak gratuluji k dlouhověkosti.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#77 » pon 29. lis 2021, 10:16

A právě ta fyzika , změna teploty by musela být prudká ne stála. Stalingrad jsem uvedl že jim tam pušky nezezly i v mínus 40 stupních .

Co se týče reznuti zbraní doporučuji je čistit olejem a ne mýdlovou vodou jak u některých čtu.

Hádat se určitě nechci, ale že v paneláku v trezoru reznou zbraně je docela směšné proto bych rád viděl to foto jak se na stěnách dělá vlhkost. Pokud si byl na vojně víš jak to fungovalo a nikdy nic nerezlo, proto v paneláku kde je skoro stálá teplota je to hodně divné a rád bych viděl tu stěnu trezoru a na ní položený toaletní papír který by se hned vlhkosti přisál.,



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#78 » pon 29. lis 2021, 11:33

@Bubenicek: Zatím mi zbraně nereznou a sad ani nebudou. Nicméně jak jsem psal ve schránce skladuji i jiné věci než zbraně a takovou vlhkost tam prostě nechci. tady máš foto. Momentálně naštěstí moc nekondenzuje (jsem někde na 90%), takže jsem našel jen jedno místo
IMG_20211129_112206_9.jpg


Tady je reznoucí závit police
IMG_20211129_112106_9.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#79 » pon 29. lis 2021, 14:30

Tak to vidím prvně aby si to měl takle, kolega mi teď říká že bys mel přemístit trezor jinam, nějaké vymýšlení co s tím udělat je blbost, lepší je řešit příčinu než důsledky.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#80 » pon 29. lis 2021, 20:57

Přesunout jinam není moc dobře možné, to už bych spíš rval do schránky vytápění. Můžu s tím hýbnout 5cm do boku a až 10cm od zadní zdi což s izolací bude stačit určitě, jen jen musím vyřešit kotvení. Asi to bude chtít podložit nějak dřevem jak psali morepower a DesertEagle. Navíc musím sehnat někoho (nebo firmu), kdo ví, jak na to. Ta pixla je dost velká a má skoro 100kg



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#81 » úte 30. lis 2021, 08:38

kubass→kotvení vyřešíš tak, že seženeš fošnu nebo trámek, který v místě kotevních bodu připevníš do zdi. Buď vruty a hmoždinkami, nebo třeba závitovkou na chemii a trochu zapustíš díry na matky do trámku.
Trezor zezadu přisadíš k trámku(kolem ho pak odizoluješ) a vruty (průměr klidně 10mm, s talířovou hlavou nebo šestihran a podložku např) skrz zadní stěnu trezoru ho připevníš do trámku.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#82 » úte 30. lis 2021, 09:21

... ano, přesně tak. Velké vruty z trámu opravdu nevytrhneš, klidně si to někde na zahradě vyzkoušej vyrvat vrut. Trámek napust před montáží např. Lignostopem, jinak budeš řešit plesivé dřevo v kontaktu se zdí. Případně trámek podlepíš tenkým Mirelonem. Designovka to asi nebude, ale chápu, že v nájmu do SDK investovat nechceš.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#83 » úte 30. lis 2021, 13:30

Pro manipulaci lze hmotnost skříně snížit vysazením dveří.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#84 » úte 30. lis 2021, 13:47

Vím že každý nemá tu možnost ale zlatá trezorová místnost i se stolem na rozborku a čištění

Obrázek



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#85 » stř 1. pro 2021, 00:49

@morepower a DesertEagle původně jsem myslel uchitit závitnici do zdi, v dřevu vyvrtat díru a nasunout na závitnici mezi schránku a zeď aby jen sloužilo jako podložka proti případnému páčení, ale toto by asi taky šlo -> dík za rozepsání. Design netřeba řešit - z jedné strany zeď (a když zvětším mezeru, tak zalištuju) a z druhé strany skříň, takže to stejně nebude vidět
@audis: no to jsem si říkal taky, ale se schránkou manipulovali raději 3 chlapi od výrobce než aby dveře vysadili, tak jestli tam není nějakej zádrhel... Ono při tom rozměru už to bude solidní váha.
@Bubenicek: suchá trezorovka - vlhký sen :)



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#86 » stř 1. pro 2021, 07:02

Kubass→ no jasně, jsou oba způsoby - jako podložka i jako mezikus, to si vyber, co je pro tebe jednodušší ;)

si odcituju sáme sebe..(pardon) :oops:

morepower píše:...Uchycení přes trámek, nebo přes fošnu je to samé, o čem jsem psal dřív. Prostě buď použiješ fošnu jako podložku a skrz ní budou procházet kotevní prvky (třeba závitovky, nebo dlouhé vruty), nebo fošnu nejdříve přiděláš do zdi na hmoždinku/kotvu/.. a trezor pak silnýma vrutama do ní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti