Držák na krátké zbraně do trezoru

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#1 » ned 21. úno 2016, 18:59

Řeším malý problém a to: jaký použít držák do trezorové skříně na uložení krátkých zbraní. Viděl jsem držák, který se skládá z několika tyček (kov či plast?), na které se navléknou krátké zbraně hlavní. Je to jednoduché a šikovné, rychlé na sundání zbraně, ale není to nebezpečné pro hlaveň? V případě plastové tyčky může při nandavání/sundavání zbraně na/z tyčky zůstat kousek o vývrt hlavně sedřeného plastu v hlavni, v případě kovové tyčky se může odírat vlastní vývrt hlavně. Co si o tom myslíte, používá to někdo? Jak uchycení krátkých zbraní řešíte?
Například:
gunholder hyskore-6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#2 » ned 21. úno 2016, 19:04

Používám tohle : https://www.adsafe.cz/produkt/stojany-n ... sn72ZzhDIU .... zabere to víc místa ale spokojenost

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#3 » ned 21. úno 2016, 19:04

Určitě to hlavni neublíží. Já používám starý drátěný držák na VHS kazety, pasujou do toho akorát jak pistole tak i revolvery všech běžných velikostí.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#4 » ned 21. úno 2016, 19:09

marinakus: jo, díval jsem se i na ten, ale to budu muset instalovat do skříně poličku, na kterou to půjde postavit.

sided: tak to je dobré, držák si dovedu vyrobit, jen jsem se bál o poničení hlavně.

Oběma díky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#5 » ned 21. úno 2016, 19:14

Paza : Navlékni na kovovou tyčku nějakou bužírku nebo trubičkovou gumu a nemusíš se bát vůbec o nic :D Bude to mít pevnost i měkkost povrchu. Já v trezoru poličku mám a tyhle stojánky se mi prostě líbily.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#6 » ned 21. úno 2016, 19:30

Jo jo, přesně tak to plánuji udělat, na ocelovou kulatinku natáhnu smršťovaní bužírku a bude to asi ono. Polička by se mi tam asi moc už nevešla. Díky.

Uživatelský avatar
AldaJ
Příspěvky: 65

Příspěvek#7 » ned 21. úno 2016, 19:56

Já si budu z MDFky vyrábět držák na 4 pistole ve spodní části obrázku, pokud by měl někdo zájem, můžeme se domluvit ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#8 » ned 21. úno 2016, 20:08

Kurnik šupa, nasadil jsi mi brouka do hlavy, to je parádní. Zatím jsem rozhodnut pro verzi s těmi tyčkami, to mi zabere méně místa, ale ještě se zamyslím, opravdu se mi to moc líbí. Díky.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 21. úno 2016, 22:49

Pokud by jsi z kovových tyček měl špatný pocit, tak si na ně nasaď tepelně smršťovací bužírky, prodává se to v elektru obvykle v metráži v různých průměrech.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#10 » pon 22. úno 2016, 09:45

Jo, díky, počítám s tím, píšu to výše.



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 6. kvě 2016, 20:01




SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#12 » ned 19. čer 2016, 20:38

Dovolím si menší odbočku. Toto jsou všechno držáky "na široko". Což se nehodí, když chci použít trezor na dlouhé zbraně, ze kterého chci co nejefektivněji obětovat co nejméně pozic, tj. využít maximálně prostor na výšku. Možnost je pochopitelně dodělat si police (viz téma viewtopic.php?f=70&t=7063), ale to zabere docela dost místa. Existuje na tohle nějaká prefabrikovaná vychytávka? Samozřejmě mě napadá vzít kovovou tyč o průměru hlavně dlouhé zbraně (zabere jednu pozici), navařit kolmo na ní slabší tyčky (takové "hrábě") a na ty navěsit zbraně krátké, ale to je jen takový okamžitý amatérský nápad... tak vznáším dotaz, zda se tím třeba už někdo nezabýval seriózněji...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#13 » ned 19. čer 2016, 20:56

Bohužel z vlastní zkušenosti neporadím, ale co jsem si všimla na netu, leccos se dá zavěsit i na dveře. Pokud se to pak nebude uvnitř tlouct s dlouhejma :)
Např.
http://i.ebayimg.com/images/g/HsQAAOSwc ... s-l300.jpg
http://ep.yimg.com/ay/yhst-146285352645 ... izer-9.jpg
https://www.southlandsafes.com/wp-conte ... 985441.png



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#14 » ned 19. čer 2016, 21:40

Pokud to není jo hluboká skříń, tak na dveře nedoporučuju nic věšet. Ona taková puška s pistolovou rukojetí na jedné straně a s puškohledem na druhé se do té skříně často těžko vejde sama.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#15 » úte 28. čer 2016, 20:55

Tak nakonec jsem zjistil, že líná huba, holé neštěstí. Stačilo napsat prodejci a najednou se ukázalo, že na trhu běžně existují atypy, které sice v e-shopu nenajdu, ale dají se objednat. Tak mám objednáno a v půlce léta dám vědět, jak to dopadlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron