Držák na krátké zbraně do trezoru



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#106 » pon 5. lis 2018, 22:25

Tak jsem se konečně dokopal k výrobě držáku.
Jak jsem psal: "Nakonec jsem ve Sportisimu koupil za 139 Kč obyč karimatku s toušťkou 10 mm. Tu nařežu a slepím pár vrstev k sobě."
Vzhledem ke komplikovanému lepení polyethylenu jsem to zatím nelepil a vypadá to, že to ani nebude vadit. Zvolil jsem totiž superjednoduchou variantu :)
Z karimatky jsem nařezal tři obdélníky přesně o velikosti zadní strany trezoru, takže vzadu vznikla třícentimetrová karimatková vrstva, která tam krásně drží. Do té jsem řezákem udělal dírky o správné velikosti na správných místech a zbraně do nich jednoduše nastrkal. Drží to překvapivě dobře :)
Jen mi prý ta karimatka neladí k filcu, kterým jsem trezor vylepil už před časem... :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#107 » stř 7. lis 2018, 08:10

Není to dotaz přímo na držák, ale když tak na to koukám, kde se dá sehnat fakt tlustý filc na vylepení trezoru? Obešel jsem obchody v okolí a všude jenom tenký aušus, u kterého bych se bál, že se po čase roztrhne.



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#108 » stř 7. lis 2018, 10:38

Také jsem koukal, kde se dalo a nakonec jsem nakoupil v Obi. Cena dobrá a samolepící vrstva jako bonus :)

https://www.obi.cz/kobercove-ctverce/ko ... /p/4894515



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#109 » stř 7. lis 2018, 16:13

Cestou z práce jsem se v Obi stavil a prý to je jen ve velkých marketech, že u nás to vůbec nevedou. Nezbývá než hledat dál...



M@tezz
Příspěvky: 3

Příspěvek#110 » pát 30. lis 2018, 14:08

Hornbach poblíž nemáš? To vypadá jako kobercový díl, co jsem tam kupoval na polepení polic. Dostupnost na konkrétní prodejně se dá prověřit na webu.
https://www.hornbach.cz/shop/Kobercovy- ... rtikl.html



Slupek
Příspěvky: 8

Příspěvek#111 » ned 10. bře 2019, 10:01

Ahoj, taky jsem resil ulozeni zbrane a nakonec jsem zvolil tyto magnety: https://www.unimagnet.cz/693-pm-42-magn ... uchyt.html.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#112 » pon 11. bře 2019, 13:00

koukal jsem na ten magnet, vypadá to dobře. Spíš bych to použil na poličku, než jak to máš ty, ale super tip. Na tom webu uvádějí "Magnetická síla 83 kg " čemuž moc nerozumím, nosnost to asi nebude. Zkoušel jsi kolik to unese ?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#113 » pon 11. bře 2019, 13:04

myslim, ze to muze udrzet v tahu i tech 83kg, pokud je v tom poradny magnet, ale ne na plechu, spis na nejakem masivnim zeleze.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#114 » pon 11. bře 2019, 18:44

Slupek : zkoušel jsi to nějak zatížit?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#115 » pon 11. bře 2019, 19:11

Magnet z harddisku mi udrží celou pistoli 650 g a ještě by udržel víc.



Slupek
Příspěvky: 8

Příspěvek#116 » úte 12. bře 2019, 18:59

Unese to celkem dost. Těch 83 kg je je nejspíš za ideálních podmínek. Zkoušel jsem to přimagnetovat k íčku co mám jako nosník a jeden magnet určitě 50 kg unese. Na dva tyto magnety jsem se pověsil a mých 70kg unesly jako nic :-) Jiné to bude, když budeš magnety zatěžovat kolmo k podkladu, tam už je síla menší. Ale na poličku, která nese pár kilo to bude určitě stačit. Pro svůj účel jsem klidně mohl zvolit i slabší, ale nechtěl jsem to podcenit a podle hesla "čím víc tím líp" jsem koupil tyto :-) Výhoda magnetů je v tom, že to můžeš kdykoliv přestěhovat, aniž bys musel něco vrtat, nebo upravovat.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#117 » úte 12. bře 2019, 21:07

A nemůžou ty magnety zmagnetizovat hlaven, nebo jiné části zbraně, na kterých se pak budou držet různé ,,železné piliny''?

Teoreticky by to mohlo vést k rychlejšímu opotřebování...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#118 » úte 12. bře 2019, 21:32

Díky Slupku, už jsem objednal a konečně doresim tu poličku



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#119 » stř 13. bře 2019, 00:31

Kdyz se mi zacaly hromadit kratke zbrane, uvedomil jsem by bylo nejlepsi dovnitr trezoru sestrojit nejake individualni magneticke drzaky. CHtel jsem si taky neco stvorit, vyfrezovat, prilepit neodym atd.. Pak jsem se pri utirani rukou zadival na drzak papirovych ubrousku a bylo jasno.

Obrázek


Par dalsich drzaku papirovych ubrousku jsem koupil v uni-maxu za asi 100kc/ks v akci. Existuji dva druhy - se tremi tlustejsimi ferity na platformu a pak s tenkym deskovym magnetem po cele plose platformy (AlNiCo magnet?). Daleko vice drzi ten prvni - to se clovek musi sakra zaprit aby to z trezoru sundal. Ale ani ten druhy neni vylozene slaby.

Link: https://www.uni-max.cz/produkty/vybaveni-dilen/dilensky-nabytek/ulozne-systemy/magneticke-organizery/magneticke-drzaky/magneticky-zaves-na-papirove-role

Z kazdeho drzaku ubrousku jsem udelal dva drzaky zbrani. Ted jich mam v trezorech asi 10ks a je to parada, hlavne diky te variabilite. Postup je az smesne jednoduchy. Vysroubuju jeden sroub a oddelam z magneticke platformy ten "hribek". Ted vezmu M8 zavitovou tyc, riznu vhodnou delku pro zamyslenou zbran (davam kratsi tyc pro 2" revolvery a delsi tyc pro pistole). Vezmu si dve matice M8, jednu perovku a prisroubuju zavitovou tyc k platforme. Na tyc nasadim 10mm smrstovaci buzirku jako ochranu hlavne a pofoukam primerene horkovzduskou. Hotovo za 5 minut.

drzak 1.jpg

drzak 2.jpg

drzak3.jpg

drzak 4.jpg

drzak 5.jpg


Treba se to nekomu bude hodit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Slupek
Příspěvky: 8

Příspěvek#120 » stř 13. bře 2019, 01:25

Teoreticky to zmagnetovat může. Jestli to bude mit "vliv na funkci" ukaze cas. Ale nemyslim si, ze to bude dělat nějaké problémy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti