Držák na krátké zbraně do trezoru

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#31 » čtv 22. zář 2016, 18:43

No tak čtyři otvory se závitem M4 rozhodně tuhost ani odolnost trezoru nezmění, navíc nejsou průchozí (jsou v nich šrouby), takže ani požárně nic nehrozí. Otvory jsou navíc v zadní stěně, která je připlácnutá na zeď. To bys potom ani nesměl na bankovní trezory navrtávat otřesová čidla, což se běžně dělá...

Dodatek: to by potom ani výrobce trezorů nemohl nabízet podle přání zákazníka navíc provedené kotvicí otvory, protože by kvůli nim musel předělávat atest na trezor.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#32 » čtv 22. zář 2016, 19:52

Marcurba píše:SC1 dík za detailní popis - jenom by mě ještě zajímalo, jak jsi vyřešil ty krátké?


No, to jsem nakonec už nijak řešit nemusel, jsou tam normální police :-).



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » čtv 22. zář 2016, 20:26

Kolik děr na kotvení je standardně ve dnu trezoru? Já mám pocit že 4 (ale nechám se poučit), protože když jsem se ptal jestli si můžu udělat sám 2 dvě díry do zadní stěny na ukotvení, tak přišel trezor co měl dole díry jenom 2 (a 2 teda v zadní stěně). Tady vůbec nejde o dírku M4 ale o dírku obecnou navíc a jinde než u vzoru pro certifikaci. Taky to nevidím jako velké ohrožení pevnosti ale znáte úředníka....a certifikační procesy taky trochu znám. Takže bych byl raději s dírkami navíc velmi opatrný. Ale berte to jenom jako technickou poznámku.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#34 » čtv 22. zář 2016, 21:03

To zni desive, ani by me takova komplikace nenapadla ;-)
Dalo by se to kazdopadne resit nejakou pridavnou deskou vzeprenou dole a nahore a bude to cajk.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#35 » čtv 22. zář 2016, 21:18

Bohužel toto je pravda. Kotevní otvory se zásadně nechávají dělat u výrobce / dealera, který je odpovědný za výsledek a ručí za shodu se schváleným typem (typově jsou zkoušené např. 4 díry, výrobce pak dělá u sériových kusů dvě s možností dodělání dalších dvou - to je v pořádku, certifikace umožňuje vyzkoušet "nejhorší možnou" variantu). Jakékoliv dodatečné vrtání do trezoru doma znamená, že přebíráte roli výrobce i s důsledky. Pozn. to platí o výrobcích obecně.

Na druhou stranu čtyři otvory na šroub M4 jsou v daném případě banální věc a jsem přesvědčen, že případný soudní znalec (kdyby k něčemu došlo) by to potvrdil.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » pát 23. zář 2016, 14:11

Jenom pro doplnění. Chybějící poličky pro krátké jsem u trezoru WSA řešil tenkou deskou cca 5mm zprava i zleva nastojato která kopíruje boční stěny zevnitř a drží rozepřením poliček. Pro delší zbraně nastojato jsem udělal v poličce výřez. Není to samozřejmě tak elegantní jako kovové police ale nemusí to být nijak tlustý materiál a pokud to jednoduše vyndám je skříň beze změny. A protože jak jsem už psal do skříně WSA 7 slušným způsobem stejně 7 ks nedáte je případné zúžení prostoru o cca 1 cm nepodstatné. Pokud by se použil svisle vložený plech nebo 2 a 2 nosníky konzol po stranách místo té překližky nebude to ani cítit. Já jsem použil materiál co jsem měl po ruce. Co se týče případných problému s vlastními mechanickými úpravami skříně tak samozřejmě nemám na mysli řízení s pojišťovnou při krádeži nebo s PČR při náhodné kontrole. Představte si situace vyšetřování kdy s ukradenými zbraněmi je spáchán trestný čin s usmrcením......



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#37 » pát 23. zář 2016, 14:18

pekoz píše:Pánové máte to pěkné ale jste si jistí že v případě "lámání chleba" (ne že bych Vám to přál) tyhle náhodné díry navíc které nejsou z výroby a nebyly při atestu nebudou problém oproti certifikátu. Znáte to "dokud se nic nestane" je to v pohodě ale když se něco děje ,potom se hodí jakákoliv blbost.

Asi bych to tak neřešil, atest je tam na odolnost ne ? :) takže pár přišroubovanejch poliček ji asi nenaruší....

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#38 » pát 23. zář 2016, 15:21

Přesně tak, je nesmysl řešit upevnění poliček, pochopitelně že velkou díru do trezoru si nikdo neudělá a drobné úpravy a hlavně vylepšení trezoru si asi dělá každý, prostě krátké zbraně se nějak umístit musí a výrobci v tomto směru situaci neřeší a nechávají ji na uživatelích.



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » čtv 26. led 2017, 22:06

SC1 píše:Elektronický zámek splňuje třídu B a kvůli vyhlášce je papírově degradován na A.


Z odpuštěním, větší volovinu jsem dlouho neslyšel :-) Zámek samotný má certifikát na třídu B a jiný ne. Vydávat certifikáty může jen státem akreditovaná zkušebna. Takže máte vyjádření prodejce? :roll: (Vyjádření výrobce zámku určitě ne, ten sedí někde v Německu, Holandsku...).
Napadá mě přirovnání. Nalepím si na Mercedes znaky Škodovky. Přesto, že je to degradování, tak je to podvod, ne?
Úředník Vás nebude popotahovat za to, že máte něco lepšího než říká norma.

Miroslav
(Věnuji se trezorům 17 let, prodávám 4 trezory denně a napsal jsem 300 článků o trezorech)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#40 » úte 31. led 2017, 20:57

To jsou zbytečné emoce a invektivy.

Zámek je B. Je to na něm i napsáno, nikdo nic nemodifikoval ani neretušoval.

Ovšem tuzemský certifikační orgán, který posuzoval na žádost výrobce skříně sestavený celek (tedy skříň + zámek), pak vydal osvědčení, že skříň je 15RU se zámkem třídy A. O důvodech se mohu jen domýšlet. Buďto mu byla skříň k certifikaci předložena s jiným zámkem, nebo to udělal na základě žádosti výrobce, aby byla doslova splněna textace legislativy a nebyl problém s někým, kdo neví, že B je lepší než A (v technických normách to je někdy i naopak).

Mě je to celkem jedno. Případný průšvih bude posuzovat znalec a ten nemůže shledat žádný technický problém. Papírová hra výrobce nebo prodejce mě nezajímá.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#41 » úte 31. led 2017, 21:16

Moje drzaky na kratke.
IMG-20170119-WA0000.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#42 » úte 31. led 2017, 21:16

IMG-20170129-WA0000.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#43 » úte 2. kvě 2017, 09:55

Nemáte někdo tip, jak udělat rozpěrnou polici do WSA9 kombi? Nechci do skříně vrtat (ne, že bych nemohl, ale prostě se mi to esteticky nelíbí), takže bych rád dal rozpěrnou polici a něčím nedestruktivním ji zajistil, aby se pod váhou hromových holí neuvolnila.

Původní plán byl zadlabat do bočních stěn magnety, ale vnitřní lakování skříně je tak hladké, že sice magnety drží na stěně, ale kloužou po ní. Mám tudíž obavu, aby to s těmi pistolemi nesjelo dolů.

Budu vděčný za každý tip :)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#44 » úte 2. kvě 2017, 10:46

Např: kvalitní lepidlo a dostatečná kontaktní plocha ?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#45 » úte 2. kvě 2017, 10:55

Myšleno i tak že se dají nalepit plechy s dosedacími ohyby (4x-5x) a na ně se dá položit i polička i z jiného mat než ocel. Inspiraci jsem našel při koupi zrcadla bez rámu, závěsy jsou lepeny a zrcadla nepadaj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů