SAFEtronics ZSL 28 a 43

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#1 » čtv 24. bře 2016, 12:50

Odkloněno z tématu MINI 4, toto jsou větší varianty. Máte někdo doma? Jak v nich máte zbraně uspořádané?

Líbí se mi posuvná polička, ale z fotek není vidět, zda se dá posouvat odshora dolů (ikea styl) a nebo má jen 3 4 předvrtané pozice a z nich si musím vybrat.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#2 » čtv 24. bře 2016, 13:18

Mám ten větší, polička má stupně, mám ji uprostřed (ještě se doma mrknu, kolik jich je). Zatím tam mám zbraně jen tak poskládané. Chci si tam nechat udělat něco v tomhle stylu: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/73 ... 51e296.jpg



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#3 » čtv 24. bře 2016, 15:17

Mám ten menší, zbraně zatím jen položené i s pouzdry a v množství ve kterém se tam pohodlně vejdou. Pokud bych ještě přidával, donutilo by mě to vyndat je z pouzder a použít stojánek na zbraně. Nejspíš bych zkusil improvizovat a sám něco vyrobit dle nějakého vzoru s přizpůsobením tzv. na míru. Myslím že pěkně nařádkované ve stojáncích vyrobených na míru by se jich tam tak velikosti 5 fulsize a 5 subcompaktů vešlo, moc místa by už ale nezbylo. Nevyhovoval mě povrch trezoru z granitu, je to jako šmirgl a tak jsem dovnitř vložil takový ten průmyslový koberec. Drží sám bez lepení, je tam pěkně dopasován natěsno. Lino na poličce je chycené lepidlem. Kdyby bylo nejhůř tak můžu ještě něco málo přihodit do druhé plechovky, ale ta je bez certifikátu.
IMG_0874.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#4 » pát 25. bře 2016, 00:02

Takže je tam pět úchytů po cca 5 cm, krajní jsou zhruba 10 cm od dna/stropu. Zjistil jsem, že to nemám na prostřední, ale o stupeň výš:)

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#5 » sob 9. dub 2016, 20:38

Výplň hotova, v kobercích jsem výhodně sehnal odřezek toho stejného průmyslového koberce jako má milan100, zítra ještě musím průbojníkem vzít montážní otvory a na matky pak dám plastové krytky.

Teď už chybí jen někam ho umístit a hlavně něco do něj :-)

Ale překvapilo mě, jak snadno do toho lze vrtat (zvětšoval jsem zadní montážní otvory)

2016-04-09 19.38.38.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#6 » stř 16. lis 2016, 09:28

Mam dotaz na majitele ZSL 28, jak moc otevřte dveře sejfu?
U mne je to tak max. cca 85°.

Máte někdo dokoupenou vnitřní uzamykatelnou schránku, případně jaké s ní máte zkušenosti?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1856

Příspěvek#7 » stř 16. lis 2016, 10:13

horazl: ahoj, mám ZSL 28 ME. otevřu ho také jak píšeš. úplně na 90 to nejde. ale nevidím v tom chybu ani nějaký problém. tak prostě ty dveře jsou udělané.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#8 » stř 16. lis 2016, 10:16

mar.tan: pěkný, hlavně ta vnitřní prostornost oproti 28 je velký rozdíl. Já jsem nalepil koberec i na spodní hranu pode dveřmi. Při odložení zbraní před trezor nemůže ústí zbraně narazit do toho granitu který je jak šmirgl. Záleží ale kde máš skříň trezoru umístěnou.
horazl: dveře mi taky nejdou do pravého úhlu, bude to tak nějak jak píšeš, cca 85°. Vnitřní uzamykatelnou schránku do tak malého trezoru nějak nechci. Už bych měl problém to tam porovnat. Měl jsem dříve v trezoru který jsem sám vyráběl napevno uzamykatelný foch pro flašku s černým prachem a spíš mě to otravovalo. Uzamykatelnou schránku (vyjímatelnou/nevyjímatelnou)ve větším trezoru si ale umím představit.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#9 » stř 16. lis 2016, 23:36

Jak jste řešili kotvení? Má tuším kotevní otvory jen v rozích dna a do podlahy se mi teda vrtat nechce.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#10 » čtv 17. lis 2016, 10:00

ZSL28 má kotevní otvory v zadní i spodní stěně, tedy 4+4. Ale otvory jsou dost přesný prům. 8mm a protože mi kotva se šrouby M6 přijde nedostatečná, tak vzniká problém jak trefit do zdi přesné rozteče děr pro šrouby M8. Kdo vrtá do porobetonu jako já, má celkem slušnou šanci to udržet. Ale do klasické cihlové zdi, ještě staré je to podle mě nemožné. Pak přijde na řadu zvětšení otvoru v trezoru pro díru která ve zdi ujela, asi tak jak píše mar.tan. Koupené kotvy jsou podle mě dost krátké, vylepšuju je tím že seženu co nejdelší šroub M8(G8.8) a doříznu na něj trubičku. Musí tak vlízt do zdi pořádně hluboko a nedrží jen za kraj. Obě kotvy jsou na šroub M8 ale otvory do zdi u jedné 10mm a u druhé 14mm. Ta 14mm jsem prodlužoval protože by na své standartní délce dokázala při pořádném přitažení rozlousknout porobeton, nebo i kraj cihly pokud má někdo omítku 2cm.
IMG_1666 (2).JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#11 » čtv 17. lis 2016, 11:33

jednoduše, vrtat skrz otvory v trezoru nedělal sem to do dlaždic jinak



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#12 » pát 18. lis 2016, 09:07

Jj notobi, ZSL 28 je docela malý, na výšku se do něj nevejde ani vrtačka bez vrtáku. Do zadní stěny už by to šlo, sice mírně nakřivo ale šlo. Nechci vypadat jako katastrofik ale stane se (ve staré zdi) že se povede nepoužitelná díra i když se vrtá skrz nějaké vedení. Jinak souhlas nehledat složitosti a poslat to skrz pokud to jde.
Ps: v betonové podlaze vrták neujíždí a dlažbu začínat bez příklepu.



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#13 » pát 18. lis 2016, 11:33

Pánové, pokud chcete kvalitní kotvení, tak doporučuji fy. UTECH z Prahy Horní Počernice:
http://www.utech.cz/shop/cs/19-sortiment
Již léta od nich kupuji jakýkoli spojovací materiál i vše pro kotvení.
Podle mých zkušeností jsem levněji nikde jinde ve svém okolí ani nenakoupil. Takže i ceny výborné ...
Mají velmi široký sortiment a pokud to k nim máte daleko, tak zasílají objednávky i přepravní službou ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#14 » pon 21. lis 2016, 11:37

Jen se tak zeptám, zkoušeli jste i umístění nádoby se střelným prachem a zápalek ?

I když na to by asi měla být oddělená schrána, takže jednoprostorový trezor pak není až tak výhodný :-(

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#15 » pon 16. led 2017, 18:43

Ahoj,
plánuju koupit na svou první zbraň sejf Safetronics ZSL 28 ME. Vím, že pro max. dvě zbraně to není povinnost, ale chci mít zbraň zabezpečenu proti zvaným i nezvaným návštěvníkům :-)
A taky mít do budoucna trezor pro případně třetí zbraň nebo víc jak 500ks nábojů.

Řeším ukotvení - nemám možnost sejf ukotvit do zdi ani podlahy - sejf bude umístěn ve vestavěné skříni, pevně zabudované do stěn a podlahy a bude k ní přivrtán 4mi silnými vruty do cca 4cm tlusté dřevěné desky.

Když jsem studoval parametry, na webu výrobce je uvedeno:
CERTIFIKACE:
TREZORTEST: dle ČSN EN 1143-1 minimálně 15RU skříně jsou osazeny zámkem se zvýšenou bezpečností typ A dle ČSN P 165110.

Podle vyhl 338/2002 Sb se za technicky způsobilé považuje:
a) uzamykatelná ocelová schránka nebo uzamykatelná ocelová skříň, které splňují požadavky odolnosti proti vloupání 15 odporových jednotek podle České technické normy1) ČSN EN 1143-1 a jsou vybaveny zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300,

Zde se o povinnosti kotvení do stěny/podlahy nic nepíše. Až v odstavci b) se uvádí:
b) zvláštní uzamčené zařízení, které je neoddělitelně ukotveno do stěny, stropu nebo podlahy zhotovených z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu a vybaveno zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN EN 1300,

Z toho usuzuji, že pro 10 a méně zbraní je ten trezor Saferonics ZSL 28 ME dostatečný, i když NENI pevně spojen s podlahou/stěnou. Pevné spojení je vyžadováno až pro případ, kdy schránka má sice zámet třídy A, ale nemá požadovaných 15RU.

Tedy instalace do vestavěné dřevěné skříně viz. výše by u tohoto trezoru dle jeho atestu měla splňovat požadavky do 10ti zbraní a 10tis nábojů.

UVAŽUJI SPRÁVNĚ?

Díky za odpovědi.

EDIT: a ještě jeden doplňující dotaz - jaký je rozdíl mezi zámkem třídy A podle ČSN EN 1300 (vyhláška) a ČSN P 165110 (uvedeno u trezoru). Je to stejné?

EDIT 2: tak zámek je asi ok podle tohoto atestu http://www.safetronics.cz/extras/214.JPG

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti