SAFEtronics ZSL 28 a 43

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#16 » pon 16. led 2017, 19:17

No, na jednu zbraň a do 500 nábojů to je jedno, ale kotvit trezor o váze 20 kg pouze do dřeva mi přijde nevhodné. Takový trezor jde celkem snadno odnést i s obsahem !!!!

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#17 » pon 16. led 2017, 21:02

No je mi jasné, že rozštípat (například sekerou) dřevěnou skříň bude asi jednodušší, než ukopnout (třeba krumpáčem) trezor od zdi/podlahy. Faktem je, že při přiměřeném množství námahy se trezor odnést dá vždy, pokud není do zdi přímo zazděný.

Můj dotaz ale hlavně směřoval k legislativě, tj. jak je to s plněním požadavků zákona o zbraních resp. vyhlášky o jejich zabezpečení... je to tedy řešení do 10ti zbraní v souladu se zákonem nebo ne?



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#18 » pon 16. led 2017, 21:56

Rumcajs_tr: Podle tohoto (jinova) asi ne, ale sám v tom nemám jasno...
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=70&t=1661&start=1485

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#19 » pon 16. led 2017, 22:02

Řekl bych, že není. Trezor musíš odpovídajícím způsobem ukotvit.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#20 » pon 16. led 2017, 22:18

No jak do toho koukám, tak ať to čtu, jak to čtu, nikde ten požadavek na kotvení nevidím... spíš se teda kloním k tomu, že to v zákoně a vyhlášce povinné není. Na základě čeho usuzuješ, že se kotvit musí?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#21 » pon 16. led 2017, 22:32

A k čemu je 15 RU, když trezor vezmou a odnesou ? Myslím, že 15 RU má ten trezor pouze pokud je ukotvený.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#22 » pon 16. led 2017, 22:38

No to jsem právě nikde nenašel... myslel jsem, že by to mělo být uvedenov tom atestu (http://www.safetronics.cz/extras/214.JPG), ale tam není ani zmínka o tom, že by to bylo za podmínky ukotveného trezoru...

Asi napíšu výrobci...



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#23 » pon 16. led 2017, 22:42

pokud trezor nebude pevně ukotven k podlaze nebo zdi, ale jen do skříně tak je to spíš o průser (kdyby se něco stalo). Mam dojem, že se to tu i někde řešilo, že těch 15RU splňuje až po ukotvení

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#24 » pon 16. led 2017, 23:00

Ten odkaz vedle do diskuze, kde to popisuje konkurenční výrobce, to nestačí ??

Ono je to tak, že pokud nemáš zbraň třídy A, tak je zabezpečení každému jedno, dokud nebude průser. A pak to buď máš dobře, nebo ne ...



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#25 » pon 16. led 2017, 23:04

Na to kotvení snad nepotřebujete právní normu, stačí selský rozum. Kotvit - ANO!

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#26 » pon 16. led 2017, 23:22

Ok, tak to budu muset v tý vestavný skříni asi vyřezat otvor do zadní stény a kotvit to,do zdi za ní ... ne že by cihlová kantka za tou skříní moc unesla, ale aspoň něco...

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#27 » úte 17. led 2017, 17:25

Tak jen pro informaci, dnes jsem zakoupil ZSL 28 ME přímo ve značkové prodejně Safetronics v Praze a na můj přímý dotaz mi prodejce uvedl, že trezor splňuje požadavky zákona (15RU a zámek tř. A) BEZ NUTNOSTI KOTVIT. Tak to jen pro info.
Jinak já ho ukotvím, jistota je jistota. Co použít na vnitřní cihlovou přícku 12,5cm s dutými cihlami? (teda úplně duté nejsou, jen takové odlehčené, vnitřní dutiny velikosti cca 1cm, asi ten typ znáte...).
Chemickou kotvu?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#28 » úte 17. led 2017, 19:07

kolombo píše:A k čemu je 15 RU, když trezor vezmou a odnesou ? Myslím, že 15 RU má ten trezor pouze pokud je ukotvený.


Tohle mi pořád nění jasný. Možná Jinova by do toho vnesl světlo, ale jestliže Ru vyjadřuje odporovou jednotku, tzn, že trezor musí učrčitý čas odolávat různým nástrojům, než se do něj vlámu. Tak pořád nevidím rozdíl v řezání takového trezoru třeba flexou když je ukotvený nebo ne. Kotva snad nema vliv za jakou dobu do něj udělám díru.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#29 » úte 17. led 2017, 19:20

A odnesení neotevřeného trezoru ?? Nebo myslíš, že někdo bude trávit čas hlučným řezáním flexou, když to prostě stačí vzít a odnést ?

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#30 » úte 17. led 2017, 20:25

Prostě egislativa neřeší u 15RU trezorů ukotvení... že je to selským rozumem nepochopitelné (odnesení vs vysekání ze zdi) není z hlediska výkladu zákona podstatné. Zásadní je, že Vás nikdo nemůže postihnout za to, že máte zbraně v trezoru, který splňuje 15RU a není ukotven, a to ani když Vám ho někdo odnese... tohle je samozřejmě jen právní pohled... že je to technicky nesmysl/nedostatek je věc druhá

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů