Skříň na zbraně Wico WSA B6KE



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#1 » pát 25. bře 2016, 00:28

Chtěl jsem skříň alespoň na jednu dlouhou zbraň a s policemi. Nakonec jsem po dlouhém vybírání pořídil tuto novinku s tím, že si police dodělám.
Na obrázku je výsledek. Vejdou se tam 3 dlouhé. Na krátké možná časem udělám ve druhé přihrádce shora vodorovné tyčky pro nastrčení do hlavně - půjdou snadno připevnit na plech, který tam vzadu již je.

ZT-2a.JPG

Zatím tam toho nemám moc co dát :)

Líbily se mi na této skříni následující věci:
1. Že má číselník pro elektronický zámek na dveřích nahoře - lépe přístupný než uprostřed. Má ale i mechanický zámek uprostřed. Původně jsem si myslel, že půjde otevřít buď elektronickým zámkem nebo mechanickým, ale je nutné vždy otevřít oba.
2. Že má vnitřní schránku dvouplášťovou s trezorovým zámkem. Má to ale háček se dvěma klíči (viz bod 1.). První klíč zůstane po otevření v zámku a nejde bez zamčení vyndat. Takže buď nemohou být klíče na jednom kroužku nebo se musí otevřené dveře zamknout a 1. klíč vyndat. Před zavřením je pak nutné opětovné otevření včetně zadání kódu el. zámku (kód je 6 místný).
3. Rozumné rozměry 150 x 40 x 33,5cm a rozumná cena 12.700Kč.

Díry na uchycení jsem předpokládal dvě v podlaze a dvě v horní části pod vnitřní schránkou, ale je připravena jen jedna díra v podlaze uprostřed a dvě v ose zadní stěny (jedna dole, jedna nahoře). Nakonec jsem je s výhodou použil i pro úhelníky, které drží svislou přepážku.

Protože mi otevírání oběma zámky tak moc nevyhovuje, tak jsem se podíval do dveří, co by s tím šlo dělat. Trochu mi při tom zarazily nekvalitní sváry, držící konstrukci zámkků ve dveřích - po jedné straně byly utržené. Celkově je to taková spíše kovářská než strojírenská výroba.
Šlo by samozřejmě poměrně snadno vyřadit buď elektronický nebo mechanický zámek, předělat to na otevření jedním nebo druhým to více méně nejde. Takže to asi nechám, jak to je.
Dveře se dají snadno sundat, takže stěhování ve dvou lidech není problém.

PS: Ještě jsem si dovnitř přivedl síť a dodělám osvětlení pomocí LED pásků ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » pát 25. bře 2016, 11:43

Moment - to jako opravdu musíš otvírat tlačítkama i klíčem? Já myslel, že klíč je v záloze, když náhodou v elektronickým zámku dojdou baterky. Takže když by Ti došli baterky v zámku, tak se dovnitř nedostaneš?



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#3 » pát 25. bře 2016, 18:18

To jsem si původně taky myslel.
Elektronický zámek má 9V baterku vkládanou zvenku. V tom kruhovém krytu zdola je posuvné víčko. Takže je možné ji kdykoliv vyměnit.
Jinak ano, je nutné použít k otevření oboje - klíč i kód.
Uvnitř dveří jsou dva samostatné zámky - jeden uprostřed na klíč, jeden v horní části - elektrická západka.
Má to asi dva efekty zvyšující bezpečnost:
1. Pokud někdo získá klíč (děti atd.) tak to nestačí k otevření.
2. Pokud zloděj rozbruskou vyřízne díru kolem prostředního zámku, tak to nemusí stačit na otevření a musí řezat dveře ještě nahoře.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#4 » pát 25. bře 2016, 20:08

A co když se ten elektronickej zámek softwarově kousne, něco tam vyhoří atd... ??



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 25. bře 2016, 20:39

Potom platí bod č.2 -položka b :lol:



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#6 » sob 26. bře 2016, 01:05

Taky mě to zajímalo, jak je el. zámek udělán. Chtěl jsem původně, když už budu mít zavedeno napětí uvnitř, tak natáhnout těch 9V do zámku místo baterky.
Je to tak, že uvnitř dveří je poměrně velká krabice se západkou, uvolňovanou magnetem. K této krabici vede tenký kablík od vnější části zámku (klávesnice + baterka) malou dírkou ve dveřích.
Kruhový kryt z klávesnice mi ale nešel snadno sundat, tak jsem s tím nic nedělal.
Doufám, že to není tak, že stačí tím tenkým kablíkem přivést 9V přímo na elektromagnet :), ale že se tam přenáší nějaký kód nebo že je tam jen přenos dat z klávesnice a vše ostatní je uvnitř.
Ale pokud el. zámek selže, tak to asi otevřít nejde. Některé varianty trezorů se dělají jen s el. zámkem (mají právě klávesnici blbě uprostřed dveří) a ty pravděpodobně v případě závady taky nepůjdou otevřít.
Tak mě napadá, že by měli jako náhradní díl prodávat celé dveře :D



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#7 » úte 5. dub 2016, 22:13

Jak jsem slíbil, tak jsem udělal do skříně osvětlení pomocí LED pásků. Výsledek je zde:
ZT-4a.JPG

Pro inspiraci - tady je detail zdroje a vypínače, který zhasne při zavření dveří:
ZT-3a.JPG

Všechny součástky made in China, cena 190Kč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#8 » čtv 2. čer 2016, 05:50

Mohl bys sem dát odkaz na původní nemodnutou skříň? Snažím se googlit, ale B6KE nemůžu najít.



c25land
Příspěvky: 20

Příspěvek#9 » čtv 2. čer 2016, 08:25


Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#10 » čtv 2. čer 2016, 08:30

Tak to ti Google ukazuje úplně jiný výsledky než mně.
Necituj bezprostředně předcházející příspěvek. Pravidlo č. 7. Peggy



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#11 » ned 19. čer 2016, 21:06

zUT píše:Taky mě to zajímalo, jak je el. zámek udělán. Chtěl jsem původně, když už budu mít zavedeno napětí uvnitř, tak natáhnout těch 9V do zámku místo baterky.


Jestli můžu radit, tak tohle si dobře rozmysli. Elektronický obvod navržený pro napájení baterkou je totiž výrazně jednodušší, než by byl stejný obvod určený pro napájení ze sítě. Jde o to, že při připojení na síť je nutné řešit (kromě obligátní bezpečnosti) i rušení pronikající ze sítě. Na takový výrobek kladou normy jiné požadavky a i typově se zkouší jinak. Hrozí tedy, že zámek navržený pouze pro baterku nebude dostatečně odolný proti přechodovým jevům přeneseným ze sítě (nebo vygenerovaným z předřazeného zdroje) a může se poškodit, nebo SW zablokovat. Samozřejmě se to dá ošetřit, ale člověk musí vědět, co dělá...



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#12 » ned 19. čer 2016, 21:17

Nejsem slaboproudař, ale fyziku sem měl a tohle je vyřešeno v trafu, které napájí LED pásky.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#13 » pon 20. čer 2016, 20:56

Ne, není. Věř mi, že kdyby výrobce trezoru měl použít síťový zdroj, tak by to byl zdroj min. o dvě ligy výš, než to, co Číňan dává na LED pásky. Co na tom, že rozdíl v nákladech na materiál je v součtu nějakých 20 Kč? Na milionech kusů to udělá úsporu skoro milion dolarů, to pro výrobce hraje roli. Riziko je nulové, u spálené LEDky se příčina nepozná a aspoň se otočí další zboží.

Kdybych měl použít zdroj pro zámek, který rozhoduje o rozřezání trezoru flexou (nejlépe v obytné místnosti), tak rozhodně ne to, co se prodává někde v GM na napájení světel. Dokonce i mezi zdroji pro PC bych dlouho vybíral dostatečně spolehlivý (a nakonec bych se třeba seknul). Spíš bych si ho radši postavil sám. A nebo si radši koupil za tři sta 9 V akumulátor s nabíječkou.

Dál kdyžtak soukromě, je to už off-topic a nechci exhibovat.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#14 » pon 20. čer 2016, 21:02

Mimochodem, ta úprava trezoru je fakt povedená a to osvětlení je dobrý nápad. Určitě se budu inspirovat. Ještě mě napadá, zda by nestálo za to uvážit "nouzové osvětlení" pro klávesnici a zámek. Prostě kdyby bylo potřeba se v noci do trezoru rychle dostat. Ale těžko soudit, jestli to v tomhle případě hraje nějakou roli...



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#15 » pon 20. čer 2016, 21:27

Klávesnice je v horní části, dobře nahmatatelná. Jednotlivá čísla jsou vypouklá. Pokud se zvolí vhodná kombinace, myslím, že by to šlo i potmě. Já mám ale na schodišti infra detektor, který rozsvítí automaticky světlo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti