Další byt - hlásit?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#16 » stř 3. kvě 2017, 08:24

A jak by to asi kontroloval ?

To by šlo kontrolovat jedině v případě, že si pronajmeš jen postel na pokoji s 20ti lidmi, ale pokud si pronajmeš celý byt ??

A řekl bych, že by to bylo diskriminační opatření, které zákon nepřipouští.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#17 » stř 3. kvě 2017, 09:14

No s tím, že že majitel nechce v nemovitosti zvířata nebo kuřáky stát problém nemá, ten nastává až v případě, že si majitel nechce nechat zdarma vybydlet kvartýr romy.
Což je dle mého diskriminace majitele a zásah do vlastnického práva.
Asi si podmínku, že v nemovitosti nechce specifikované zbraně do smlouvy dát může, zkontrolovat těžko, ale v případě průvalu by to mohl použít pro výpověď z důvodu porušení smlouvy. Tak by to mělo fungovat v právním státě, kde si o užívání svého majetku rozhoduje majitel, jestli je to pravda i u nás v čechistáně je ve hvězdách, ale myslím, že Šabatová by se za tebe nervala :)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#18 » stř 3. kvě 2017, 12:11

Piggy píše:Spíš je otázka, co když si pronajímatel vymíní, že tam nájemce zbraně mít nesmí.
Spadá to do smluvní volnosti (ber nebo nech být), nebo je to neplatné (nelze se vzdát zákonných práv)?

Nejsem právník, ale vzdát se svých práv můžeš (snad každý jsme někdy psal "práva na odvolání se výslovně vzdávám"), není možné vzdát se práv, která dosud nenastala. Takže dle mého by ustanovení bylo platné, byl by to platný důvod k výpovědi z nájmu, ale v rámci ZoZ jde pořád o držení, není vyžadovaný souhlas vlastníka i nájemce.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#19 » stř 3. kvě 2017, 12:36

gogan píše:No s tím, že že majitel nechce v nemovitosti zvířata nebo kuřáky stát problém nemá, ten nastává až v případě, že si majitel nechce nechat zdarma vybydlet kvartýr romy.
Což je dle mého diskriminace majitele a zásah do vlastnického práva.

Diskriminační není to, že Romovi smlouvu nedáš, diskriminační je, když mu ji nedáš proto, že je Rom. Pokud najdeš jiný důvod nebo žádný neuvedeš, je to v pořádku. Je to sice pokrytecké, ale je to tak.
Stejně tak se zbraněmi, zvířaty, kuřáky... Když je nechci, "děkuju za zájem, ale rozhodl jsem se dát přednost jinému zájemci". Žádné mluvení, žádné zdůvodňování.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#20 » stř 3. kvě 2017, 13:06

Lynx píše:vzdát se svých práv můžeš (snad každý jsme někdy psal "práva na odvolání se výslovně vzdávám"), není možné vzdát se práv, která dosud nenastala
No právě: můžu se vzdát práva na jednotlivý/časově omezený úkon, ale patří sem právo držet zbraň ve "své" pronajaté nemovitosti? Nebo zůstává "otevřené" po celou dobu nájmu?
Při podpisu smlouvy jsem zbraně neměl a nějaké hypotetické omezení jsem neřešil, pak jsem si zbraně pořídil, ale stěhovat se mi kvůli nim nechce.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#21 » stř 3. kvě 2017, 20:03

gogan: pokud jde o zvířata, zcela jistě se mýlíš, po implementaci NOZ jsem nechával právníka sestavit smlouvu o pronájmu, a jako majitel nemůžeš nájemci zakázat v bytě chovat zvířata, dokonce se na to snad ani nemáš ptát. Jak je to s kouřením, nevím, ale skoro bych se vsadil, že stejně. Tuším, že je to dokonce v NOZ nebo výkladu k němu někde výslovně uvedeno.
Jestli si může pronajímatel vymínit například, že tam nechce zbraně, to je otázka na právníky, ale v dnešní překorektní atmosféře nemůže majitel prakticky nic, a od 2018 po další novelizaci bude moci ještě méně.

Lynx: potíž je v tom, že ti to na začátku nikdo nemusí říkat, když si po uzavření smlouvy o pronájmu přivede do bytu slona, nebo začne dávat krabičku Havanas denně, nic s tím nenaděláš. Tedy, ten slon je trochu přehnaný, tam by to možná šlo uhrát na nosnost podlahy, ale jinak ne.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#22 » stř 3. kvě 2017, 20:30

Držte se tematu !



tequilla
Příspěvky: 29

Příspěvek#23 » stř 4. dub 2018, 08:43

Kontrolní otázka: Pokud v trvalém nebo přechodném bydlišti ztratím možnost zabezpečení zbraně proti zneužití, ztrátě a odcizení (§ 58 odst. 2) nebo chci předejít riziku zneužití po dobu své nepřítomnosti, mohu zbraň uložit třeba 200km od domova v nemovitosti příbuzných , kteří mi k tomu poskytnou písemný souhlas (§ 2 odst. 2a)? Pro jednoduchost uvažujme, že se jedná jen o jednu zbraň a budu ji mít zamklou v příručním trezoru, PZ si nechám u sebe.

Setkal se s tím už někdo někdy?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#24 » stř 4. dub 2018, 09:35

ZoZ klade požadavky na úroveň zabezpečení, ale neříká nic o umístění. Takže ano, otázkou je vhodnost zabezpečení odnositelným příručním trezorem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti