Další byt - hlásit?

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#1 » pon 1. srp 2016, 19:44

Budu část roku nyní bydlet jinde, než-li mám trvalé bydliště, tak jsem začal přemýšlet jak se zbraněma.

Předpokládám, že není problém, když si tam bez jakéhokoliv oznámení na PČR umístím trezor, budu přechovávat odpovídající objem střeliva/zbraň a rozšiřovat obzory na tamnějších střelnicích.

Jinými slovy vím, že si na PČR psali, kde bydlím a předpokládám, že umístění zbraní pokud splním vyhlášku ve smyslu uskladnění jim může být putna a mně nějaká oznamovací povinnost nevzniká?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2 » pon 1. srp 2016, 19:58

Uložení odpovídajícím zůsobem je možné v kterékoliv nemovitosti, se souhlasem majitele nebo oprávněného nájemnika.
Policii se nic nehlásí.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#3 » pon 1. srp 2016, 20:08

Budu vlastník bytové jednotky, takže v pohodě, díky moc za ujištění.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#4 » sob 10. zář 2016, 23:10

Mimo konkretni pripad - pokud bydlim v byte v klasickem najmu (tedy mam najemni smlouvu), pak ulozeni soukromych zbrani nemusim resit s majitelem.



kiv61
Příspěvky: 575

Příspěvek#5 » sob 10. zář 2016, 23:47

Uložení zbraní není vázáno na trvalé bydliště.
Lze je uložit v jiných svých nemovitostech příp. v těch, na které mám platnou nájemní smlouvu.



Paragun
Příspěvky: 17

Příspěvek#6 » úte 2. kvě 2017, 19:58

Resim ted podobnou vec. Mohu nechat na chalupe u rodicu 2 pistole bez trezoru, aniz by meli zbrojak?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#7 » úte 2. kvě 2017, 20:05

Paragun: Zákonně tomu nic nebrání. Proti zneužití stačí i kasička za 500. Tj. nikde to nenechat volně ležet.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#8 » úte 2. kvě 2017, 20:15

Musi byt takto vzdalene ulozena zbran vybavena soucasne PZ? Jen me napada, ze by se to rodicum treba spatne vysvetlovalo bez nej v pripade problemu...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#9 » úte 2. kvě 2017, 20:20

V případě problému je tu přece registr. V případě použítí rodiči pak "čin jinak trestný ... ...". Hlavně by zbraň měla být zabezpečena, jak psal vgj, třeba v plechové pokladně.



Paragun
Příspěvky: 17

Příspěvek#10 » úte 2. kvě 2017, 21:38

Bude to v supliku na zamek i s papirama. Pouziti od nasich nehrozi:) . Diky za koment



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#11 » úte 2. kvě 2017, 21:42

JardaB: PZ musis mit u sebe, pokud s tou zbrani "manipulujes" nebo s ni cestujes apod. a chytla by te hlidka. Asi jako technicak od auta. Taky muzes nechat auto u rodicu v garazi a technicak mit u sebe. Ale s tim autem nikdo nesmi jezdit pokud nema u sebe malej technicak.

Magic: Podle zakona je policajtum putna kde to mas ulozeny (pokud to mas ulozeno dle zakona) a pokud tam nemas zbrane nebo strelivo na vyjimku.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#12 » stř 3. kvě 2017, 05:27

Cmk, kiv61:
Možná mi to po ránu nemyslí, ale opravdu, pokud mám nájemní smlouvu, ve které není souhlas výslovně uveden, a nemůžu "doložit" třeba svědkem ústní souhlas, nemusím s majitelem řešit? Doposud jsem měl pocit, že běžná nájemní smlouva se za takový souhlas nepovažuje a pokud vím, NOZ tento případ na rozdíl třeba od zvířat neřeší.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#13 » stř 3. kvě 2017, 05:34

Je to opravdu tak, viz § 2, který říká, že držením zbraně se rozumí mít zbraň uvnitř bytových prostor se souhlasem vlastníka nebo nájemce. Týká se ovšem pouze nájemce, nikoli podnájemce. Souhlas si jako nájemce uděluješ sám. A je tam "nebo", takže souhlas vlastníka, pokud jsi nájemce, není nutný.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#14 » stř 3. kvě 2017, 06:04

Pravda, to mi uniklo, díky za nakopnutí.



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#15 » stř 3. kvě 2017, 08:20

Spíš je otázka, co když si pronajímatel vymíní, že tam nájemce zbraně mít nesmí.
Spadá to do smluvní volnosti (ber nebo nech být), nebo je to neplatné (nelze se vzdát zákonných práv)?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host