Zbraň na pracovištiPetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#16 » stř 11. led 2017, 09:57

mrkev píše:PetrSSS: Ale to je přece problém jen toho dotyčného pacifisty, pokud s tím má problém. Splníte-li podmínky ve smyslu zejména § 2 odst.2 písm.a) zák. o střelných zbraních a střelivu, tzn. máte zbraň uvnitř provozních prostor nebo zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem jejich vlastníka nebo nájemce, nejste pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, dbáte při manipulaci s řádně zabezpečenou zbraní zvýšené opatrnosti, máte u sebe zbrojní průkaz i průkaz zbraně, v kanceláři nestřílíte a činíte podle § 29 odst. 1 a nebo naopak nečiníte podle § 29 odst. 3 i všechny ostatní věci, uložené výše uvedeným zákonem, přestává to být de iure problémem Vaším.
Nevím, co by přivolaná PČR měla v tomto případě činit za jiné úkony, než požadavek na předložení ZP a PZ, ověření souhlasu vlastníka nebo nájemce objektu a odjezd.


Super, díky, přesně takovou odpověď jsem hledal.AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#17 » stř 11. led 2017, 10:25

U nás v práci se na nošení/držení vztahuje interní směrnice, která jasně definuje zákaz vnášení zbraní a střeliva (mimo další seznam věcí). Tudíž tady jasně platí, moje hřiště, moje pravidla.
Z tohoto důvodu sem zbraň ani nenosím. Je nás tady více se ZP a nijak moc se s tím netajíme v rámci "naší zbraňové grupy" - víme kdo má a kdo nemá ZP, sdílíme zkušenosti...a pomalu nás přibývá. Přece se jen potkáváme na střelnicích v okolí.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1243

Příspěvek#18 » stř 11. led 2017, 10:34

Rozhodně není dobré vnášet zbraň někam, kde je jejich militantní odpůrce a hájit se nějakým právem. Povede to k neshodám a vyvolá to problémy.

A nemyslím, že je hodně míst, kde Ti vydají povolení vnášet zbraň na pracoviště, když by tam proti tomu někdo jiný brojil.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 147

Příspěvek#19 » stř 11. led 2017, 10:43

Pokud zamestnavatel povoli ukladani zbrani, tak predpokladam, ze tomu bude jako u meho predesleho zamestnavatele. Na starost to budou mit bezpecaci, kteri vas vezmou do "kumbalku" stranou s trezorem. Ze by zamestnanci meli manipulovat v kancelarich se mi moc nepozdava.
Muj soucasny zamestnavatel ulozeni neumoznuje - i kdyz mimo jine pronajima bezpecnostni schranky (do kterych je zakazano ukladat zbrane) a je tam trezor jako krava. Nicmene v zadnem dokumentu krome popisu rezimovych pracovist neni nic o zbranich a v tom zminenem je vyslovne zakazano viditelne noseni zbrani. Takze nosim denne a mam cely den v kalhotach :D kolegove z kanclu vi ze mam ZP nikoliv vsak ze nosim - nechci je drazdit.AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#20 » sob 14. led 2017, 21:42

Vidíš to. U nás je zmíněný bod uveden ve směrnici o základních povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele (seznam je kratší než u zaměstnance :-D ).

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí TapatalkMichal1
Příspěvky: 76

Příspěvek#21 » úte 28. úno 2017, 20:52

Jak zde již zaznělo, hlavně se nikoho neptat, nikomu nic neříkat.

Pokud v práci nosíte, nikoliv uschováváte, zákon to nijak neřeší (narozdíl třeba od alkoholu). Zaměstavatel může zakázat vnášení zbraní do jeho objektu, ale takový zákaz je jen součástí smluvních podmínek k vaší pracovní smlouvě. Ignorováním takového zákazu nespácháte trestný čin ani se nedopustíte přestupku. Pokud vás při tom chytnou, bude vám nejspíše vynadáno. V krajním případě vás vyhodí (za porušení pracovních povinností, ve smlouvě máte povinnost dodržovat všechno co vám zaměstnavatel nařídí), ale nic víc vám nemůžou. Pokud vás zaměstnavatel potřebuje, žádný postih vás nečeká.

Pokud nosíte důsledně skrytě tak jako jinde na veřejnosti, nikdo nic nepozná.anti2t
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » ned 12. bře 2017, 15:24

No u mě ji v práci viděli .....výsledek? Další 3 držitelé ZP:-)WMartin
Příspěvky: 109

Příspěvek#23 » ned 12. bře 2017, 19:16

No v kanclu bych nošení taky neřešil. Pořád u sebe. Ale mít ji v montérkách a lítat kolem mašin, pile apod. A pak po montážích nebo u zákazníka doma.....? To si nedovedu představit. Dobrý den, vezeme Vám kuchyň. Mohl bych si tu zatím někde položit tenhle kanón? ;-) Než to namontujeme. Já budu muset teda mít ještě ve skříňce na zamykání další bezp.schránku. Jinak nevím kam s ní, když budu po šichtě chtít na střelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti