Zbraň na pracovišti



PetrSSS
Příspěvky: 13

Příspěvek#16 » stř 11. led 2017, 09:57

mrkev píše:PetrSSS: .....


Super, díky, přesně takovou odpověď jsem hledal.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#17 » stř 11. led 2017, 10:25

U nás v práci se na nošení/držení vztahuje interní směrnice, která jasně definuje zákaz vnášení zbraní a střeliva (mimo další seznam věcí). Tudíž tady jasně platí, moje hřiště, moje pravidla.
Z tohoto důvodu sem zbraň ani nenosím. Je nás tady více se ZP a nijak moc se s tím netajíme v rámci "naší zbraňové grupy" - víme kdo má a kdo nemá ZP, sdílíme zkušenosti...a pomalu nás přibývá. Přece se jen potkáváme na střelnicích v okolí.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#18 » stř 11. led 2017, 10:34

Rozhodně není dobré vnášet zbraň někam, kde je jejich militantní odpůrce a hájit se nějakým právem. Povede to k neshodám a vyvolá to problémy.

A nemyslím, že je hodně míst, kde Ti vydají povolení vnášet zbraň na pracoviště, když by tam proti tomu někdo jiný brojil.

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#19 » stř 11. led 2017, 10:43

Pokud zamestnavatel povoli ukladani zbrani, tak predpokladam, ze tomu bude jako u meho predesleho zamestnavatele. Na starost to budou mit bezpecaci, kteri vas vezmou do "kumbalku" stranou s trezorem. Ze by zamestnanci meli manipulovat v kancelarich se mi moc nepozdava.
Muj soucasny zamestnavatel ulozeni neumoznuje - i kdyz mimo jine pronajima bezpecnostni schranky (do kterych je zakazano ukladat zbrane) a je tam trezor jako krava. Nicmene v zadnem dokumentu krome popisu rezimovych pracovist neni nic o zbranich a v tom zminenem je vyslovne zakazano viditelne noseni zbrani. Takze nosim denne a mam cely den v kalhotach :D kolegove z kanclu vi ze mam ZP nikoliv vsak ze nosim - nechci je drazdit.



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#20 » sob 14. led 2017, 21:42

Vidíš to. U nás je zmíněný bod uveden ve směrnici o základních povinnostech zaměstnance a zaměstnavatele (seznam je kratší než u zaměstnance :-D ).

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#21 » úte 28. úno 2017, 20:52

Jak zde již zaznělo, hlavně se nikoho neptat, nikomu nic neříkat.

Pokud v práci nosíte, nikoliv uschováváte, zákon to nijak neřeší (narozdíl třeba od alkoholu). Zaměstavatel může zakázat vnášení zbraní do jeho objektu, ale takový zákaz je jen součástí smluvních podmínek k vaší pracovní smlouvě. Ignorováním takového zákazu nespácháte trestný čin ani se nedopustíte přestupku. Pokud vás při tom chytnou, bude vám nejspíše vynadáno. V krajním případě vás vyhodí (za porušení pracovních povinností, ve smlouvě máte povinnost dodržovat všechno co vám zaměstnavatel nařídí), ale nic víc vám nemůžou. Pokud vás zaměstnavatel potřebuje, žádný postih vás nečeká.

Pokud nosíte důsledně skrytě tak jako jinde na veřejnosti, nikdo nic nepozná.



anti2t
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » ned 12. bře 2017, 15:24

No u mě ji v práci viděli .....výsledek? Další 3 držitelé ZP:-)



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#23 » ned 12. bře 2017, 19:16

No v kanclu bych nošení taky neřešil. Pořád u sebe. Ale mít ji v montérkách a lítat kolem mašin, pile apod. A pak po montážích nebo u zákazníka doma.....? To si nedovedu představit. Dobrý den, vezeme Vám kuchyň. Mohl bych si tu zatím někde položit tenhle kanón? ;-) Než to namontujeme. Já budu muset teda mít ještě ve skříňce na zamykání další bezp.schránku. Jinak nevím kam s ní, když budu po šichtě chtít na střelnici.

Uživatelský avatar
bicek
Příspěvky: 13

Příspěvek#24 » ned 16. pro 2018, 11:05

Ja to vyresil tak,ze mam zbran pod stolem v kufru od vrtacky zamcenym zamkem a retezem privazanym k trubkam topeni. Kolegove vi co tam je,ze by se tam motal nekdo cizi sam nehrozi. Zbran je nenabita. Myslim ze pozadavek na zabezpeceni to splnuje bez problemu.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#25 » ned 16. pro 2018, 12:21

Promiň, ale k čemu tam v takovém stavu je? Napadá mne jen výhoda, že ji narozdíl od domova máš pod kontrolou i přes den. Použitelnost ale velmi omezená.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#26 » ned 16. pro 2018, 12:32

Asi aby ji mel k dispozici cestou do práce a z5? V praci myslim az takove nebezpečí nehrozi...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#27 » ned 16. pro 2018, 12:51

Však píšu, že tím ji má pod kontrolou větší část dne, tedy i po cestě. Pokud ji nejde mít na těle v práci, tak pak ok.

Uživatelský avatar
bicek
Příspěvky: 13

Příspěvek#28 » ned 16. pro 2018, 18:05

Nenapsal jsem,ze ji v praci takto mam jen kdyz jdu po praci na strelnici. Nenosim ji. Jinak je doma zamcena v tom kufru.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#29 » ned 16. pro 2018, 20:52

Michal1 píše:Pokud vás při tom chytnou, bude vám nejspíše vynadáno. V krajním případě vás vyhodí (za porušení pracovních povinností, ve smlouvě máte povinnost dodržovat všechno co vám zaměstnavatel nařídí)


S tím vyhazovanim je to pro zamestnavatele dost složité. A dle mého laického názoru by mu měl předcházet vytykaci dopis. Takže do prvního odhalení je to v klidu... :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#30 » ned 16. pro 2018, 21:12

Nevím co tu řešíte. Účelem skrytého nošení je, že o tom nikdo nesmí vědět. Takže nosit tak, aby to nikdo neviděl ani nevěděl. Tohle je účelem zákona.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů