Zbraň na pracovišti

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pon 17. pro 2018, 10:10

Domnívám se, že pokud nejsou v práci rámy, tak by se zbraní neměl být problém. Taková CZ 45, nebo 92 se vejde i do montérek. Když nejde nosit něco většího, tak v nouzi lepší něco než nic.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#32 » pon 17. pro 2018, 10:18

Já bych hlavně nikomu neříkal, že nosím (upozornění kolegů je už na hraně, beru to tak, že člověk chrání hlavně sebe, neví co druhého kdy napadne). Že chodím střílet ví jen nejbližší kolegové z kanceláře, že nosím pravidelně, neví ani oni. Ve firmě mám podezření, že nosí ještě minimálně jeden člověk, soudím dle pohybů, když mi sem tam přijde, že si zkontroluje zakrytí zbraně. To, že chodí střílet vím, ale o nošení jsme se nikdy nebavili. A asi bych se na to ani neptal, takové vyptávaní mi přijde nepatřičné.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#33 » pon 17. pro 2018, 10:47

Co se kam vejde je nepodstatné, ale já si nějak nedovedu představit, že pobíhám po kancelářích ve firmě se zbraní v režimu nošení. Tolik nebezpečí v práci opravdu necítím :-)

To děláte pro CIA ??

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » pon 17. pro 2018, 11:11

To děláte pro CIA ??[/quote]
Pro vyšší instituci :lol:
Do práce dojíždím, buď autem, nebo autobusem, zhruba 30km. Po práci nákupy apd. Pokud jdu na střelnici, bylo by zbytečné se vracet domů a znovu jet do města.
Navíc jsem zastánce názoru, že je lépe zbraň nosit stále s sebou a nikdy ji nepotřebovat, než ji jednou potřebovat a nít ji doma zamknutou v trezoru.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#35 » pon 17. pro 2018, 11:21

Mě už v práci jeden propuštěný zaměstnanec (ve zk. době) vyhrožoval, že si na mě počká :D

Jo a prý nosil plynovku, to mi řekli jeho spolupracovníci z dílny, ale až mnohem později. To bych na něj PČR v tu chvíli zavoval, vědět to. Byl to fakt magor (pro představu, měl jen základní vzdělání, pozice za minimální mzdu, to člověk fakt neví, co se takovým lidem honí v hlavě).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#36 » pon 17. pro 2018, 11:24

Mimo vaši diskusi vám připomenu toto: až nějakého terotistu napadne vzít si útočnou pušku, 10 zásobníků a nabehnout do nějaké (starší) kancelářské budovy (nebo do školy), tam to začne kosit kancelář po kanceláři patro po patru od zdola nahoru, tak to budou teroristické žně ( za málo času a energie spousty mrtvých, za 10 minut je vymalováno a může se nechat picnout od policie, která zrovna prijela), že by Bin Ládin v hrobě závistí puknul. Vím, že pravděpodobnost takové situace je dost malá.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#37 » úte 18. pro 2018, 15:48

Jo my máme ve výrobě, žel bohu rámy s takovýma těma typickýma strejcama z ochranky s detektorama. (Holt se u nás dřív dost kradlo) Dřív jsem to neřešil protože jsem tam nechodil vůbec, nyní mě tam práce občas zavede, takže nesmím zapomínat se odzbrojit. Na nůž co jsem jim dával do krabičky nic neřekli.

Což je paradox, protože větší nebezpečí hrozí přeci jen na place. Dělá nám tady půlka východní Evropy + Asie a bůh ví kdo ještě.
Když jsem ještě jezdil jako kontrolor po automobilkách a jejich dodavatelích, tak taky člověk potkal kde co. Do jedné fabriky v Nymburce si pro chlapa přijeli policajti rovnou na směnu - vražda prostitutky.
Jezdil jsem často do TPCA Kolín - magoři na bezpečnost, Toyota system a kdesi cosi. Za pitomý nůž jim vstávaly vlasy na hlavě (zdrbali mě vlastní, TPCA by jančilo hrozně) protože přece všichni safe, řezání pásek leda bezpečnostním nožem po řádném zaškolení.

Nu a pak se stane to že se nějaké hovádko pro něco rozčílilo na naši (ke všemu těhotnou) teamleaderku, když se ji zastal její přítel, toho času zaměstnanec TPCA byl skopán na zemi takovým způsobem, že přišel o oko.
Stát se může kde co.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#38 » úte 18. pro 2018, 18:32

Ono taky ve většině fabrik je ochranka jen na oko a dělá to pár starobních/invalidních důchodců plus nějaká studentka u přepážky. Kdyby se pár těch debilů domluvilo a napadli pár tier 1 dodavatelů, tak je dostane automobilový průmysl pěkně na prdel...
Jo, člověk tam nesmí mít blbý obyčejný nůž, aby se nepořezal do prstu, všude samé bezpečnostní, se kterýma často ani pořádně řezat nejde, ale to je jen ochrana uvnitř...

Je na tom TCPA líp?

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#39 » úte 18. pro 2018, 21:10

Jj zákaz vnášení zbraní asi mají všude, a myslím že všude se na to zvysoka sere. Když pak jdete z odpolední v půl jedenacty domu tak vám s fabriky ke dveřím asi ochranku neposkytnou. Pokud tam nejsou rámy, což do fabrik nebejva, někam si malýho glocka nebo kevina vždycky schovate.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#40 » stř 19. pro 2018, 22:04

Nastesti v praci to berou v pohode, ve skole(VUT) zadne smernice nejsou, a nejhure jsem se zatim potkal s nadavajicim docentem, ktery tvrdil, ze by daval ramy a dva vratne ke dverim. Odpovedel jsem mu, ze to je 10 korun navic za dva naboje. Nastval se, zacal rvat a my pochopili, ze nema cenu s timhle clovekem o cemkoliv diskutovat. To ze jsem zrovna nosil jsem radeji nezminoval.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#41 » stř 19. pro 2018, 23:16

Nosit sem začal měsíc po tom, co jsem si před dvěma roky udělal zbroják.
Protože si při objíždění poboček nemůžu dovolit aby někdo zahlíd zbraň, tahal sem jí v tašce přes rameno. Nicméně to nebylo ideální, je jí občas potřeba odložit,někdy překáží, pořád na ní musíš myslet. Tak sem si pořídil kapesního Tauruse TCP, kterého nosím v "dokladovce" na opasku.
Nosím prakticky pořád, když jdu mimo dům automaticky beru klíče, mobil, pistoli. Je to parádní, v práci nemůže nikdo zjistit, že mám pistoli. Já na ní taky vůbec nemusím myslet, kontrolovat jestli nikde nekouká a pod., prostě tam pro případ potřeby je.

Že mám zbroják, ví jen pár lidí, nikde se s tím nechlubím. To že nosím ví jen kolega z kanclu a asi 3 další lidi. V kanclu mám pod stolem k podlaze přišroubovanou plechovou bedýnku na fabku a ústní souhlas šéfový pobočky, abych splnil literu zákona, když bych náhodou potřeboval pistoli odložit.

2 kolombo: Ne u CIA rozhodně nedělám.
Ale před chvílí sem se dozvěděl, že jednu z poboček kam jezdím, prý odpoledne přepadl někdo se zbraní.
Víc podrobností nevím, ale utvrdilo mě to v tom, že nosit budu opravdu neustále. Protože i když šance, že se k něčemu člověk nachomítne je naprosto minimální. Ale pořád tam je a to, že je v tu chvíli pistole bezpečně zamknutá v trezoru je fakt úplně k h.... jak již napsali jiní.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#42 » stř 19. pro 2018, 23:58

hustý. co to bylo za přepadenou firmu? šlo by jméno nebo jen popis velikosti pobočky a co dělají? (např. stavebniny se skladem 10 lidí, kancelář pojištovny 3 lidé, apod)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#43 » čtv 20. pro 2018, 20:20

osobně do práce taky nosim, bud glock 42, nebo ted nově 637Sw, mam to ve falco kapsiccce a každej ví prd, spousty lidítam tahá ledvinky a různý kapsičky, takže se to mezi tím ztratí a nikdo neví, nikdo netuší nikde se nechlubim a je klid.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#44 » pát 21. pro 2018, 08:41

No jo, co oči nevidí, srdce nebolí (ani kolegů). :-)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#45 » pát 21. pro 2018, 17:59

Přesně tak, Indiane a hlavně k celý týhle problematice přistupuju těžce pragmaicky a otázku zda na pracovište ano, či ne neřešim a prostě nosim výše popsaným způsobem. Cokoliv se mi stane na dlouhý cestě do práce, nebo z práce, na nákupu, při výběru peněz po práci, se stane mě, jsem to já, kdo třeba nemusí dorazit domu k rodině, protože na cestě z práce vybíral prachy na sunar a někoho napadlo,že bych mu třeba zadotoval fet. Zaměstnavatel si pak dá letáček, že přijme. No a pokud by se to nějakou obrovskou náhodou profláklo, že nosim, tak nemám problém dát ultimátum, mezi dovolením a výpovědí- práce je všude mraky :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron