Zbraň na pracovišti



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#46 » pát 21. pro 2018, 20:01

Já jsem v práci ten, kdo by měl povolovat nebo zakazovat. Záměrně toto nestačím jako problém k řešení. Každý kdo chce nosit musí dodržovat zákon o zbraních. Čili žádné předváděčka železa či plastu v práci. A víc mne nezajímá. Sám nosím a nikomu to neříkám.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#47 » pát 21. pro 2018, 21:05

Jak jsem pochopil,jde o to ,,nosit,nebo nenosit,,Já nosím.Pomohlo mi to už 3x a z toho jednou jsem byl v procesu tří měsíců vyšetřování.I tak jsem zastánce názoru nosit a neříkat.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#48 » pát 21. pro 2018, 21:32

Použil jsi nebo jen pohrozil zbraní?



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#49 » pát 21. pro 2018, 21:35

Je to teda OT do tohoto vlakna, ale psal jsi už někde na forum v jakém kontextu ti to pomohlo? Nebo klidne PM.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#50 » pát 21. pro 2018, 21:46

Dvakrát střelba ,,do země a jednou rozbitá hlava zbraní,,

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#51 » pát 21. pro 2018, 22:08

Vzpoměl jsem si na to důležité-:-)zbraň byla moje -hlava taková cizí a tmavá.

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#52 » pát 21. pro 2018, 22:50

Jsem také zastánce nosit, ale neříkat. Dokonce v práci se mi stalo, že jsem byl nucen použít hrozbu. Já se díval přes mířidla, on do laufu.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#53 » sob 22. pro 2018, 07:10

Nemyslim si, že by krátký naznačení toho, co se stalo bylo Ot, ba naopak. Myslim, že to je pro nás všechny velice zajimavá informace, která s tématem souvisí a lze to vzít i jako takový poučení, na základě cizí zkušenosti. Všichni víme, na jak úzký hraně se balancuje vždycky, když musí zbraň z pouzdra ven.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#54 » sob 22. pro 2018, 13:31

Asi prodejce :). O podobných případech už jsem taky slyšel.



kilovolt
Příspěvky: 6

Příspěvek#55 » úte 25. pro 2018, 21:37

nějak si neumím v reálu představit jak by mohlo nošení v práci vypadat. v drtivé většině "normálních" zaměstnání" to buď překáží nebo se to nedá nosit skrytě.

Spíše mě momentálně trápí jiný problém - zbraň nenosím, ale občas ji potřebuji, řekněme, z logistických důvodů vnést do budovy a nechat během dne v kanclu. Vnášení zbraní zaměstnavatel zakazuje - důvody asi nejsou rozhodující. V autě na parkovišti se mi to nechávat nechce. Tak to zatím dělám tak, že ten vnitřní předpis porušuju a doufám, že se na to nepřijde a kdyby i náhodou ano, tak že mi to nějak projde, ale úplně dobrý pocit z toho nemám. Nemáte s touhle situací někdo zkušenost? případně jak to řešit?



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#56 » úte 25. pro 2018, 22:17

kilovolt: definuj normální zaměstnání. V kanceláři nosit skrytě snad není problém a popravdě by mi kvér nevadil ani na lince. Nošení je i po stránce logistické nejlepší, protože má člověk zbraň neustále u sebe a neřeší ruzné zamykání v šuplíku, nošení(držení) v tašce atp.
S dlouhou je to už poněkud těší, to víc bije do očí. Pokud kolegové neví, dá se říct, že je to obal na pruty. :D Zaměstnavatel tak nějak nemá moc jak na něco přijít.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2219

Příspěvek#57 » úte 25. pro 2018, 22:23

Asi málokdo je tak blbej, aby se mu dalo říct, že to jsou rybářské pruty :-)

Já bych tedy kanceláře s pistolí u pasu obíhat nemohl. Občas se musíš ohnout, někdy je nutné přepojit pod stolem pár kabelů a lezeš po zádech pod stoly. To se zbraní u pasu fakt nejde.



kilovolt
Příspěvky: 6

Příspěvek#58 » stř 26. pro 2018, 00:01

úředník, prodavač, holič, zedník, hasič, doktor, učitel, skladník, řidič, atd. atd. .........ano, je fakt, že u některých profesí nebo konkrétních pracovníků by to asi šlo.....ale nemá cenu se chytat za slovo. Podstata dotazu byla někde jinde.
V kanceláři to právě problém je - že bych si to strčil do kapsy od kalhot? :) ono asi je otázka co znamená skrytě. jestli, že zbraň není vidět, nebo že vůbec nejde poznat, že ji mám u sebe

PS: mimochodem víte, že se nám naprosto běžně prohánějí poslanci se zbraněmi po parlamentu?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#59 » stř 26. pro 2018, 00:08

Řešení je nenosit. Dle předpisů firmy třeba nože OK. Záleží na koulích,jestli to stojí za vyhazov.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#60 » stř 26. pro 2018, 08:35

Řešení je, pokud dotyčnej chce nosit, falcokapsička. V kanceláři běžně, po výrobě běžně a nikdo nic neví. Ohejbání bez problémů. Je to jen kapsička, kterou v ruznejch variantách nosej ostatní :-), takže nikdo nic neřeší a nepátrá. Ostatně ani nemůže, protože neví a s předpisama? Na tuhle otázku si každej musí odpovědět sám, co je pro něj priorita :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti