Zbraň na pracovišti



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#61 » stř 26. pro 2018, 14:04

kilovolt: Z toho vypsanýho možná leda ten hasič, nevým jaké kanony kdo tahá, ale běžný compact nosit jde. O subcompactech ani nemluvě. IWB kydex pouzdro a je klid. Tuck-in pouzdro a košile a je klid ještě větší košile je zastrčená člověk se může plazit. Skrytě znamená, že nejde vidět. Klidně ji můžeš mít vyrýsovanou ta že to pozná každý a je to dle zákona OK. Lidi tu zbraň na druhém nečekají, nehledají (pokud nejsou od fochu) a i kdyby jak se nosí skrytě inzulinová pumpa?
Já se můžu sklonit a v klidu, dělá to pravda ta kratší rukojeť..nosim IWB pod tričkama a docela úzkýma polo trikama. Naučí to člověka spíš si dřepnout a dávat pozor když si sundávám svetr/mikinu. Všecko se dá řešit. Nikdo nic nepoznal a to o mě všichní ví že jsem zbraňovej fanatik. :D

kolombo: Já bych dlouhoudo toho rybářskýho klidně i narval. A pouzdro na dlouhou mám zelený, kdyby na to dal nášivku petrův zdar tak to snad projde. Když jsem jezdil s kufrem na baskytaru a nebavilo mě to lidem vysvětlovat řekl jsem jim že tam mám závodní brokovnici...velikostně je to úplně mimo a taky ti to sežerou. :D :D



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#62 » stř 26. pro 2018, 14:14

Taky nechápu, kde je problém. Já nosím upravený IWB od RHH a nikdo neví, jestli něco mám, i když zrovna táhnu na střelnici PPQ s kolimátorem.
Vzpomínám si, jak jsem nějakou zbraň prodával nějakýmu klukovi, co měl jenom úzkou košili v kalhotech, oblečení klasickej letní dresscode do paláce ze skla a oceli na špičatění imaginárních h... a nepoznal jsem, že má na prdeli G43 v pouzdru od Šakala, dokud mi to neřekl a neukázal.



ren
Příspěvky: 492

Příspěvek#63 » stř 26. pro 2018, 14:36

Občas jdu rovnou z práce na střelnici a někdy mám i dlouhou. I když mám vždy závěr z malorajdy vytažený a daný do aktovky, v autě v kufru bych ji na parkovišti nenechal. Parkoviště je sice pod kamerou, ale jeden nikdy neví. Problém se vyřešil sám, malorajdu nosím v prostém zeleném látkovém futrále bez jakýchkoliv vyzývavých nápisů či obrázků, když jsem takhle onehdá přišel do práce s dlouhou ve futrále přes rameno, kolegyně sama od sebe povídá, to máš pruty, že jo? Odpověděl jsem, že jasně a že jdu hned z práce na ryby. Tam tamy roznesly po firmě, že jsem rybář a je klid, myslím, že teď bych v zeleném futrále pronesl bez povšimnutí i panzerfaust. Akorát jsem se bál, aby po mě nechtěli na Vánoce kapra...



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#64 » stř 26. pro 2018, 15:43

Kolegovi z předchozí práce ukradli celkem drahé kolo ze stojanu pod kamerou kousek od vchodu s pukltíkem pro sekuriťáka, který mu ho zakázal vzít do kanclu, protože přece jsou všude kamery a on to t hlídá. No, pak jsme se podívali aspoň na záznam, jak mu neznámý (nikdy nedopadený) pachatel krade kolo v ceně pres 50 litrů. Takže tolik k hlídaným parkovištím.
Jinak taky používám sem tam k přenosu zbraní rybářský futrál a krom toho, že mi sem tam neznamí lidi řekli něco ve smyslu "Dnes brát nebudou", to nikdo neprokoukl. :D



kilovolt
Příspěvky: 6

Příspěvek#65 » stř 26. pro 2018, 16:10

dragunov: mně nejde o to mít zbraň u sebe kvůli tomu, že bych ji chtěl použít. nejde ani tak o zákon. jde o vnitřní předpisy. mám Shadow 2. to asi pod košili nebo triko neschovám. jde o to přechovat tu zbraň někde bezpečně během pracovní doby. tak ji mám v kufříku v tašce přes rameno a doufám, že nikdo se mi v té tašce hrabat nebude. to je dost podobné jako ty pytle na rybářské udice. mimochodem to by mě zajímalo jak byste vyřešili situaci kdyby nějaký kolega ty pruty chtěl vidět.

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#66 » stř 26. pro 2018, 16:46

Bývalý kolega do práce nosil. Někdy jich s sebou měl i víc. V kanceláři (lokomotiva) sedával sám. Jednou za ním na stroj přišla kontrola-chlapík, kterého osobně neznal. Během jízdy se kontrolor chtěl přesvědčit, zda má kolega ve své brašně platné předpisy. Nezeptal se, vlezl do brašny. Jenže ouha. Mezi předpisy byla uložená druhá krátká. A tak byl pod namířenou hlavní vystoupen v nejbližší stanici. Ostuda byla. Ale tuším, že to bez větší úhony ustál. Proběhlo jen mytí hlavy na koberečku nejvyššího. Nosil dál.



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#67 » stř 26. pro 2018, 16:54

kilovolt: Kup si subkompakt a nemusíš nic řešit. Jak bylo řečeno: G43 v IWB nikdo nemá šanci najít, pokud nebudeš dělat blbosti. Shadow asi někde vidět může být a pokud to máš zakázané vnitřním předpisem, tak si zaděláš pouze na problém. Debata o prutech je trochu o ničem.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#68 » stř 26. pro 2018, 17:22

G43 nosím v IWB od Ongear a SFP9 v taštičce Falco. Už jsem měl v práci í obě najednou když jsem se po práci chystal na střelnici. A k tomu v tašce 200 nábojů, ty jsem si zamkl do šuplíku. A nikdo nic nevěděl... :-)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#69 » stř 26. pro 2018, 18:35

kilovolt: No to je jiná, tím se mělo začít. Určitě by to šlo nosit,ale už by to chtělo asi úpravu odívání se.Doporučoval jsem nošenína těle proto, protože je to nejbezpečnější a nejmíň nápadný režim. Nedá se to nikde zapomenout nebo nechat a nikdo si toho nevšímne. V příadě aktivního securiťáka tak ti kontrolují někde jen zavazadla. Tak proto.
Ale pokud se ti s tím nechce zaobírat, tak bych to taky viděl na tu Falco tašku nebo nějakou podobnou příruční kabelku (pánskou tašku). U té nebude tak blbé to mít pořád u sebe. A protože ti primárně nejde o nošení, pro klid duše pořídit třeba zámek na lučík, protože tahat se s kufrem navíc je takové naprd.
Pokud je to u vás tak přísné, že vás prohledávají na vstupu, nebo je ta možnost, tak tak to už je pak blbý. Jinak přece nikdo nemá právo lízt někomu do věcí.



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#70 » stř 23. úno 2022, 17:58

Zdravím,měl bych dotaz na zdejší zdravotníky/lékaře z nemocnic,jak event řeší nošení...V soukromé ambulanci asi není o čem přemýšlet,ale jak to řešit v nemocnici,kde nemám prakticky možnost odložit v souladu se zákonem? Klidně pište do PM.Díky za případné odpovědi ;)



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#71 » stř 23. úno 2022, 19:34

Myslím, že to odladěné pořád není.
Kolega popisoval situaci, kdy mazal na očkování přesně na čas a na vrátnici se "přiznal". Službu konající Pinkerton to vyřešil tak, že mu uschoval zásobník a bylo vyřešeno.
Asi ne všude se to takhle jednoduše povede.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#72 » stř 23. úno 2022, 23:23

Ono je nemocnice něco jiného než jiné zaměstnání? A proč odkládat? A šuplík se zámkem neni?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#73 » čtv 24. úno 2022, 07:27

Pokud nemá "kancelář", ale jen se na šatne, kde jsou plechove, nebo lamino strinky, prevleka a pak pendluje po oddeleni, max si na sesterne da kafe, tak nemá moc moznosti ji bezpecne nekde ulozit.

Tj. holt mit stele u sebe. A nebo so di strinky proste pridelat malej trezor. :)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 844

Příspěvek#74 » čtv 24. úno 2022, 08:44

Andy, v nemocnici, když jsem tam pracovně a jsem nuceně převlečený do nemocničního, nosím ledvinku od 5.11. Beru si kazajku velikosti 5, v pohodě to tu ledvinku překryje a nikdo nic nevidí.



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#75 » sob 26. úno 2022, 22:15

Díky moc za reakce:) Malý trezor do skřínky bude asi optimum, nicméně ta ledvinka stojí také za úvahu...Zajímavé:)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů