Bezpečnostní dveře vs. trezor

Uživatelský avatar
eda.flyboy
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » ned 19. bře 2017, 15:43

Ahoj, chtěl bych pořídit trezor do bytu, jenže problém je, že prakticky není kam dát. Do zdi nelze, protože nikde není natolik široká, či volná (elektrika, překlady, anténní rozvody, ...). Mám 2+1, takže není fakt možnost někam, kde by to neupoutalo pozornost hned při vstupu. Ve spíži bych se těžko dostal k oknu, o to větší problém, že tam bývá otevřeno nonstop ventilační okno a vlhkost přes zimu je pro zbraně řekněme nepříznivá. Skříně zase nejsou schopny zátěž např. 70kg unést. Nicméně jsem nedávno dával dveře bezpečnostní třídy č. 3 a tak by mě zajímalo, jestli to nějaká polehčující okolnost, kdyby se sem někdo dostal a zbraň, která není v trezoru, našel. Bydlím sám, takže zneužití zevnitř zatím nehrozí a stejně ten trezor do budoucna budu muset řešit. Nikde jsem nic podobného, co by vypovídalo o legislativě, nenašel. Ani info, jestli dveře mají něco jako odporové jednotky. Všem díky za informace. Pokud i přese všechno hledání duplikuji, prosím odkaz a zamknout. :P



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#2 » ned 19. bře 2017, 16:42

Podľa zákona stačí 1-2 zbrane a menej než 500 nábojov "vhodne zabezpečiť", takže na to by mohla zatiaľ stačiť aj zamknutá zásuvka.

Bežné bezpečnostné dvere celkom určite nemajú certifikát na akýkoľvek počet odporových jednotiek, myslím, že ten majú jedine trezorové dvere.

Teoreticky by si si ešte mohol nechať niektoré interiérové dvere nechať vymeniť za trezorové, nainštalovať na okná mreže/sklá s príslušnou odolnosťou, a mal by si trezorovú miestnosť s neobmedzenými možnosťami uloženia zbraní :D. Ale v 2+1...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » ned 19. bře 2017, 17:41

Základ je kolik máš zbraní. Více než 2 a více než 500 nábojů = předepsané zabezpečení.

Uživatelský avatar
eda.flyboy
Příspěvky: 8

Příspěvek#4 » ned 19. bře 2017, 18:02

Vím, o čem mluví zákon, vím, od kdy musí být trezor a jaké třídy mají být zámky apod. Na to jsem se ale neptal. Dejme tomu, že za rok budu mít 3 zbraně a 1000ks střeliva, ano, měl bych mít již trezor, o tom se nepřu, ale jde mi spíš o to, že než to vyřeším/koupím/vhodně zabezpečím, jestli dveře č. 3 jsou "polehčující okolnost". Prosím bez odpovědí typu, jak jsem mohl dostat ZP, ať si projdu zákon, a když nevím, apod. Nebo se zeptám jinak, dejme tomu, že mám 1 zbraň a 499ks střeliva. Jsou dveře "dostatečným zabezpečením", co se týče přístupu PČR - a opět, vím, že "vhodně", vím, že nemusím trezor..

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#5 » ned 19. bře 2017, 18:28

A proč se tedy ptáš, když znáš předem odpověď ?

Máš jen dvě možnosti: A. Dodržet zákon B. nedodržet zákon



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#6 » ned 19. bře 2017, 19:09

eda.flyboy: muzes najit neco s kotvenim do podlahy ... treba wico je s kotvenim do podlahy a ceny jsou od 3.5tisc za ty mensi.
Co se tyce dceri, dej si tam trezorove dvere, do oken mrize v predepsanem rozestupu a sile a pokud mas i zdi z predepsaneho materialu tak pak jsi v klidu a zadny trezor nepotrebujes, protoze v nem budes bydlet...

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 19. bře 2017, 19:13

Narizeni vlady c. 338. Buďto trezor nebo trezorová místnost. Dveře by musely mit bezpečnost tridy 5 (a ty sam ani pomalu neotevřeš), takže trezorove dvere a musel by jsi mit zamrizovana okna. Jinak jedine samostatnej trezor.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#8 » ned 19. bře 2017, 21:38

Upravit byt tak, aby splňoval podmínky trezorové místnosti pro uložení zbraní. Protože bydlet ve zbraňovém trezoru, to už je známka punku. :-)



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#9 » úte 28. bře 2017, 19:54

Máš do 2 zbraní a 500ks střeliva, pak jsou tvé dveře dostačující. Máš více jak 2 zbraně (500ks střeliva) = pácháš přestupek. Přestupek to bude a v tom ti žádná polehčující okolnost nepomůže (při druhém přestupku přijdeš o zbroják). Polehčující okolnost to může být při udělení výše pokuty za přestupek, kterou zákon stanoví "do 50000Kč". Zde by měly okolnosti nějakou roli hrát - u 3 zbraní by sankce měla být menší než u než u 10, bezpečnostní dveře by měly znamenat lepší postavení než dveře papírové...

Uživatelský avatar
eda.flyboy
Příspěvky: 8

Příspěvek#10 » stř 29. bře 2017, 06:05

Děkuji všem za reakce. S tím mě napadl ještě jeden dotaz. Zbraň mám (zatím) jednu a nábojů asi 300ks, takže mě to fakt zajímalo z toho důvodu, jestli se ke dveřím spíš "přihlíží", nicméně k dotazu. U zbraní o tom nebudu ani uvažovat, protože to bych z důvodu vyššího rizika neudělal, ale dejme tomu, že mám doma, kde bydlím, oněch 300ks, jak zákon kouká na to, že bych si třeba dalších 201ks dal do sklepa, ve stejném bytovém domě, ale o 3 patra níže (nebo třeba půda o 2 výše), bezpečnostní FABka, ale je to prostě jen sklep a dalších 100ks, v rámci paranoii, do neobydlené místnosti na druhé straně města. Taky FABka, ale neobývané. Dalo by se to přirovnat k zahrádkářské oblasti. Jde mi o to, jestli mám 300ks v jednom místě, v rámci zákona, nebo jestli prostě mám v držení 601ks a něco z toho by mělo být v trezoru. Předem upozorňuji hnidopichy, rozumbrady a machýrky, že mi nejde o nějaké obcházení zákona, nebo slovíčkaření, spíš bych si chtěl zašít náboje na více míst - které jsou mým majetkem (jakkoli se to může zdát zbytečné). Velice děkuji. Snad si rozumíme :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#11 » stř 29. bře 2017, 07:08

No, když vyjdeme ze zákona, tak do 500 nábojů stačí vhodně zabezpečit. Jen zákonodárce asi nepředpokládal, že to pochopíš tak, že si jich 500 dáš domů, 500 do sklepa, 500 na zahrádku ....

Obávám se, že řešení se dozvíš až v případě krádeže, až Ti Policie řekne, co jsi udělal špatně :-(



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#12 » stř 29. bře 2017, 07:40

No, co se tyce naboju, asi neni moc pravdepodobne, ze se zjisti, kolik jich skutecne bylo. Kdyz budou na vice mistech, asi vyberou jen cast a o dalsich nemusi nikdo vedet.
Zajimala by mne jina vec - kdyz ma v jedne domacnosti zbrane vic lidi, muze to byt tak, ze ja treba budu mit 4 kvery a svoje naboje v trezoru 15RU a jiny clen domacnosti svoji jednu pistoli a par naboju vhodne zabezpecene kdekoli jinde ve stejnem baraku? Tedy pokud by ukradli treba zbran jemu ze zamceneho supliku, jestli bych nemel problem, ze je celkem v baraku vic nez 2 zbrane. Ja si myslim, ze by problem byt nemel.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#13 » stř 29. bře 2017, 08:58

Už se zase motáme dokola ... Počítá se to na osobu a "místo uložení". Z toho titulu může být třeba 30 zbraní ve třech skříních po deseti. A klidně může být 10 zbraní v bytě, když je tam 10 držitelů, jen "vhodně" zabezpečeno. Taktéž se opakuji, když zase říkám, že "vhodně zabezpečit" je z hlediska uživatele mnohem horší, než když dodržíš 15RU/A/kotvení, protože "vhodně zabezpečit" je pokaždé jinak, kdežto 15RU/A/kotvit je jasně dané.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#14 » stř 29. bře 2017, 12:13

Uz jsem to tu psal, jak jsem byl informovan ministerstvem:
- 3-10 zbrani musi byt skrin 15RU ...
- pokud vlastnim vice nez 2 zbrane musim zajistit skrin nebo trezor nebo...
- jednu skrin/trezor muze sdilet vice drzitelu zbrani, ale nikdy nesmi pocet zbrani v te skrini/trezoru prekrocit limit bez ohledu na to kdo je drzitel zbrane

Priklad:
Já mám 6 zbrani, pritelkyne 4 zbrane, mame jednu skrin do 10 zbrani a jsme v pohode. Jakmile jeden z nas koupi dalsi zbran, musime zajistit skrin na 11 zbrani ... tedy trezor nebo dalsi skrin.

Proste jednoduse:
Ja mit 10 zbrani a pritelkyne 10 zbrani ve skrini na 10 zbrani proste nikdo neokeca, ze tech dalsich 10 neni moje... a je to prestupek pro nas oba.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#15 » stř 29. bře 2017, 12:17

eda.flyboy: proste vlastnis vic nez 500ks streliva? musis mit skrin 15RU atd. nebo trezor nebo trezovou mistnost. To proste neokecas. A je jedno jestli to mas ulozene jak tu nekdo psal na zahrade v garazi atd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů