Transport zbraně vlakem/autobusem



Crocodile Dundee
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 18. kvě 2018, 15:25

Zdravím všechny,

nejdříve bych rád zmínil, že pokud jsem založil téma na nevhodném místě tak se omlouvám a žádám o případné přesunutí.

Jsem čerstvý držitel ZP a již delší dobu hledám zkušenosti lidí s transportem zbraně (ve stavu držení v obalu) ve vlaku či autobusu.
Zatím jsem nebyl uspokojen a tak se chci zeptat na Vaše zkušenosti či případné problémy s tímto postupem.
Zároveň bych se rád dozvěděl jestli je problém s ''nápadností'' např. pouzdra které není maskované jako vak na pruty či hud. nástroje.

Všem děkuji za přispění.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#2 » pát 18. kvě 2018, 15:38

Není problém s pouzdrem které není maskovane. A vypadá že v tom může být cokoliv (pruty, tenis, babiccina váza, puška, kytara, luk a šípy, apod) Dokonce by ani nebyl problém s zbraňové kufr. Lidi nemají rentgenové oči, myslí si jen co vidí. Černá dlouhá taška. Co nic.

Max Pár lidí by mohlo tušit, kdybys měl pouzdro maskacoveho vzoru a na něm zvenku zahnuté kapsy na zahnuté zásobníky do ak47. (viděl jsem takové v prodeji). Já bych ho nekupoval.

Vyjma výše uvedeného kup co chceš.

Ps: a v těch kapsách plné zásobníky :-D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#3 » pát 18. kvě 2018, 15:43

Já vím, že ty když máš teď ZP, tak teď kouknes a víš, když vidíš nějaké pouzdro, ale 19 z 20 lidi ani netuší. A ten 20. Má buď ZP, nebo s tebou bude souznit, nebo se bát. Žádný problém.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#4 » pát 18. kvě 2018, 15:59

Já sem tam jezdím vlakem a pravidelně tramvají/metrem s dlouhýma v pouzdrech od Dasty. Nikdy mi nikdo nic neřekl, ani blbě nečuměl.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#5 » pát 18. kvě 2018, 16:08

Normoš to mám v pouzdru na dlouhou flintu, je maskáčový a ješte nikdo si nestěžoval a i kdyby, tak literu zákona plnim, v režimu držení záosbník mimo, náboje mimo zásobník, zbraň nevykukuje a šmitec.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6 » pát 18. kvě 2018, 17:08

Na zádech mám toto plné nábojů:

https://www.alfatactical.cz/detail/2590 ... cerny.html
https://www.armed.cz/nasivka-boj-proti- ... zbrani-eu/
+ občas terče

Na jednom rameni toto s Mosinem:

https://www.decathlon.cz/pouzdro-na-zbr ... 82669.html

Na druhém toto s SA 58:

https://www.decathlon.cz/pouzdro-na-kul ... ml#v331833

A v autobuse ani metru zatím nikdo nic neříkal.
Občas někdo blbě kouká, ale to na mě koukají i bez toho.

Každopádně kdyby něco, tak jen doma nenechat doklady :D

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#7 » pát 18. kvě 2018, 17:15

Taký ruksak nosím tiež, ale v olivovej a k nemu buď jedno alebo druhé púzdro rovnakej farby - v tom jednom je MAO, druhé je na karabínu/SA ale nikdy ich obe súčasne neberiem... :lol:
(dlhú perkusnú som kedysi prenášal v skrátenom plátenom obale na lyže nádhernej červenej farby) :P



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#8 » pát 18. kvě 2018, 17:40

Taky vozím dlouhou na střelnici busem a nikdy žádný problém. Mám černé pouzdo od Dasty a jen se mě jednou sousedka ve výtahu ptala na co hraju.... :)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#9 » pon 21. kvě 2018, 12:27

Lidi většinou neví, nebo je to nevzrušuje. Jel jsem vlakem s pouzdrem na rybářské pruty pro malorážku přes půl republiky... no jenže malorážka byla delší, takže cca 10 cm hlavně čouhalo ven. Na nádražích si toho nikdo nevšiml (vč. hlavního v Praze).
Byla to moje první dlouhá, takže jsem to prostě neodhadnul a pouzdro jsem kupoval až později.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#10 » pon 21. kvě 2018, 13:27

Vyčuhující hlaveň hravě skryje igelitka. Známý takhle vozil Sa58 se sklopkou v batohu na zádech a nic nebylo poznat.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#11 » pon 21. kvě 2018, 14:00

Nebo ponozka, nebo takovy ten pytliko/batoh, co ted mlady nosej. Ja tka vyresil pazbu brokny, co mám v tom "navleku", co konci u pistolovky.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#12 » pon 21. kvě 2018, 14:46

Docela pekne funguje obal na florbalovou hokejku (vzniklo to trosku jako z nouze ctnost, ale pumpa se vejde akorat).
Jen kdyz mi to ve vytahu upadlo, lide trosku koukali, ten zvuk neodpovidal :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#13 » pon 21. kvě 2018, 16:33

Připomínám, že sa58 sklopka pasuje do obalu na tenisovou raketu (123 Kč sportisimo) a ještě zbývá asi 8 cm na délku. U mě to sportisimo bohužel lze jen bez zasunuteho zásobníku, s ním to už nejde zapnout.

Jinak levné obaly mají zde http://www.armymarket.cz/transportni-po ... zbrane-k86 , jedno za 500 Kč na pušku mám, je v pohodě, zipy základní. Autem nebo hromadnou v pohodě. Válku a 1000x násilně rozepnout se asi roztrhne.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#14 » pon 21. kvě 2018, 19:19

mobil-man: tak tak, lidi tohle neresej a kdyz jo, tak si stejne myslej ze tam mas nejake sportovni instrumenty a dalsi veci. Zbrane lidi v tom hned nevidi. To jen my strelci protoze se v tom pohybujeme tak to vidime, nebo pozname.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#15 » pon 21. kvě 2018, 20:56

Souhlasím s druhým příspěvkem audise. Dojeď se podívat do Brna na Bratislavskou. Po-st-pa je to samý rybář (vaky na pruty), zemědělec (pytle, vaky), stěhovák (prostěradla), sportovec (vaky na tenis rakety - taky používám :D , na florbalky a celkově sportovní kabele nebo krosny), případně staří nimrodi se zlomenou brokovnicí přes rameno :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti