Střelecká sluchátka



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#136 » pát 17. srp 2018, 21:43

řešení jsou...
já používám špunty od 3M - lamelové na šňurce a není to nepříjemné. Ale top volba v komfortu budou na míru dělané. Má je dost muzikantů (často jako in ear monitory). Nemají ale tak silný útlum

Největší ůtlum ale stejně mají ty klasické pěnové. Tyhle "raketky" https://www.alza.cz/hobby/honeywell-zat ... 276079.htm jsou docela pohodlné, ale musí to člověk umět správně zavádět.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#137 » sob 18. srp 2018, 06:12

Commando.tn píše:Vážení, včera jsem 2 hodiny
.....
.... se pochlubit, zda si někdo také tímto prošel a dostal se z toho, a co začal používat. Každopádně, nyní mám nucenou pauzu.


Neprošel jsem tím naštěstí já, ale kamarád, muzikant. Párkrát tohle pískání po koncertech přešel a teď mu píská v uchu už 5. rokem s prognózou, že se toho už nikdy nezbaví.
Říká že to je na palici....
Ale vzhledem k tomu, že jsem fotil kocerty, tak mám mezi hudebníky dost přátel a tenhle je jediný, kterému zůstaly trvalé následky, tak snad se vám to spraví.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#138 » sob 18. srp 2018, 19:39

3M penové špunty do uší pod "hluchátka" sú asi optimálnou voľbou. Ear Classic, Ear Soft, 1120. Lacné, účinné, jediná chyba je, že je treba sa ich naučiť vložiť do ucha = sformovať/zlisovať tlakom medzi prstami na tvar "jehlice", zasunúť do vonkajšieho zvukovodu, pričom si súčasne druhou rukou ťahať ušný boltec dozadu, a následne počkať chvíľu, kým pena expanduje a perfektne vyplní zvukovod. Potom brýle a hocijaké trochu slušné "hluchátka".

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#139 » úte 21. srp 2018, 08:04

Mám taky Walker's Razor Slim a ani s brýlemi nemám problém, ALE - tahle sluchátka mají jenom pěnový polštářky, tak mě napadlo, jestli by se to nedalo vyřešit sluchátky, která mají gelové polštářky. Ty jsou tvárnější, možná by brýle líp obklopily.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#140 » stř 29. srp 2018, 17:48

Update: 3x vyšetřen na ORL, poškození sluchu nemám. Nicméne v obou uších mi zůstal Tinnitus (pískání) a večer skoro nespím :( Tedy na všechny apeluji, chraňte si uši, zejména na vnitřní střelnici a u pušek. Jako problematické skutečně vidím používání kombinace dioptrické brýle a sluchátka. No nic, snad to nejak překonám, střílení se vzdát nechci. Asi zainvestuji do MSA Sordin Supreme PRO, které mají gelové náušníky a pod ně i tak pro jistotu narvu ještě pěnové špunty. Nějaké zkušenosti s těmito sluchátky? Nebo nevíte i o nějakých pasivních s gelovými špunty a slušným útlumem, kvůli ceně? Pro manželku jsem již okamžite koupil pasivní 3M Peltor X Series X5A s rekordním útlumem SNR 37 dB. Nemají gel, ale ona brýle nenosí a ty střelecké mají velmi placatou obroučku s tím, že pokud se nestřílí na kov, tak to není až zas tak potřeba je mít.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#141 » čtv 30. srp 2018, 09:34

Tinnitus je zlo, měl ho naštěstí přechodně náš kytarista a ještě znám jednoho člověka. Na spaní prý pomáhá pustit si bílý šum nebo zvuky moře či něco podobného. U toho druhého člověka, taky muzikanta, tinnitus zmizel po operaci ramene nebo plotének nepamatuji se. Paradoxně za něj nemohlo hraní ale motokros, měl někde něco skříplé.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#142 » čtv 30. srp 2018, 13:18

co vy na tohle?
https://www.ebay.com/itm/Tactical-Noise-Cancelling-Peltor-TAC-6-S-Electronic-Headset-IPSC-Emerson-LN/163054739521?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=462174639894&_trksid=p2060353.m2749.l2649
???
Dorazilo to za čtrnáct dní.
Jsou to Peltor (konstrukce a funkce) NePeltor (nějaká neznámá značka).
Fungujou zatím dobře.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#143 » čtv 30. srp 2018, 17:36

Commando.tn: zkušenost s MSA nemám ani nezpochybňuji jejich kvalitu ale útlum SNR 25dB pro daný účel může být málo. Pro svůj přecitlivělý sluch používám špunty 3M s Peltory Optime II(SNR31) a Optime III(SNR35) a je to slušný útlum. Abych nebyl úplně mimo dění okolo mě, přemýšlým o elektronických ale s vysokým útlumem, třeba tyhle https://www.tegus.cz/sluchatka-3m-peltor-protac-shooter (SNR32). Právě ty sluchátka Optime jsou myslím v kombinaci se špunty 3M levným řešením pro ty co nosí brýle, přestože nemají gelové náušníky. A X5 budou asi to nej v dané kategorii.



Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#144 » čtv 30. srp 2018, 19:29

Tie Shootery mám a tlmia ozaj výrazne viacej ako Sportacy a oveľa viacej ako Sordiny.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#145 » ned 2. zář 2018, 08:34

Děkuji za tip na sluchátka 3M Peltor Protac Shooter, asi by mohla být lepší než MSA Sordin Supreme PRO (i přes poloviční cenu?). Poradili by jste mi ještě, zda se k nim dají sehnat gelové (silikonové) náušníky, jaký typ na ně pasuje a kde je koupit? Něco je různě po Amazonu, ale není z toho patrné, na co to vlastně pasuje. Nedělá něco přímo 3M Peltor?

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#146 » ned 2. zář 2018, 18:25




Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#147 » ned 2. zář 2018, 20:42

Gelove usniky sú pre všetky Peltory rovnaké len je trocha problém ich zohnať. Naposledy som ich bral z nejakého shopu tuším ipscstore.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#148 » pon 3. zář 2018, 05:28

Při hledání na netu se dá najít tohle: https://www.4shooters.cz/Nahradni-gelov ... A-d618.htm zkušenost s nimi ale nemám.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#149 » ned 9. zář 2018, 14:47

Potvrzuji kompatibilitu sluchátek 3M Peltor Series X 5A s gelovými náušníky DAA.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#150 » čtv 4. říj 2018, 05:43

Commando.tn:
a zkušenost po výměně ? byla by ? Přinášejí gelové náušníky citelné zlepšení při používání brýlí, případně i pro uživatele bez brýlí ? X5 by měly být špice i s origo pěnovými náušníky tak by mě zajímalo jestli gel jako tekutina může být lepší nebo ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů