Střelecké brýle - pistole

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#151 » čtv 17. čer 2021, 11:30

Téma rozděleno a příspěvky přesunuty do existujících témat:

viewtopic.php?f=72&t=1532 Střelecké brýle-pistole

viewtopic.php?f=72&t=6930 Střelba s dioptrickými brýlemi

Není třeba zase vše smatlat dohromady.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#152 » čtv 17. čer 2021, 15:57

Rád bych se zeptal, zda někdo používá některý model od ESS, s touhle dioptrickou vložkou UNIVERSAL PRESCRIPTION (URX) INSERT. Nejde mi ani tak o konkrétní model (ten budu nejspíš muset vybrat podle velikosti), jako spíš o zkušenosti s tou vložkou (výrobou dioptrických skel, a tak).



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#153 » úte 14. pro 2021, 11:02

Střelec píše:Využiji dotazu, doporučíte mi nějaké nové "balistické" brýle na střelnici. Svoje staré jsem ztratil a když jsem si vzal provizorní z pracovních potřeb, tedy zřejmě, nějaké 3M, tak se neúnosně mlží. To je hlavní požadavek. Na to by prý měly mít vliv obroučky, co jsem slyšel.
Ideálně s možností výměny skel čirá, kouřová - protisluneční. Díky.

Asi už s křížkem po funuse, ale třeba pro někoho dalšího kdo hledá - mám teď WileyX Rogue a nemohu si vynachválit. Mám tu verzi s užšími bočnicemi a po letech nemusím na střelnici brýle ani na okamžil sundavat, abych ulevil různým otlakům kolem uším. Perfektně sedí a nemlží se. Naprostá spokojenost.



blacknight25
Příspěvky: 3

Příspěvek#154 » pon 3. led 2022, 13:58

risa2000 píše:Rád bych se zeptal, zda někdo používá některý model od ESS, s touhle dioptrickou vložkou UNIVERSAL PRESCRIPTION (URX) INSERT. Nejde mi ani tak o konkrétní model (ten budu nejspíš muset vybrat podle velikosti), jako spíš o zkušenosti s tou vložkou (výrobou dioptrických skel, a tak).


Já jsem si od ESS vybral vložku bez rámečku. Sice jsem měl ze začátku pochybnosti, jestli to bude držet a proto jsem zvažoval tu s rámečky. Ukázal jsem obrázek optikovi, popsal co a jak a neměl jakýkoliv problém s výrobou skel a osazením. Udělal mi to přesně tak velké ,aby se okraj dioptrických skel opíral vnější stranou o ochranné sklo. Všechno v pohodě drží už druhým rokem. Brýle se nemlží o nic více než bez vložky. Jako výhodu bych viděl větší zorné pole oproti verzi s rámečky. Použití s pistolemi v pohodě. S puškami většinou potřebuji vyšší montáže.
Původně jsem zvažoval dodělání vložky jen do rámečku, ale po důvěrném seznámení s odraženou 0.45 jsem raději pořídil Crossbow s vložkou.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#155 » sob 6. srp 2022, 09:19

Ahoj jaké střelecké brýle do 1000 Kč byste mi doporučili? Střelecké brýle z Decathlonu mi nevyhovují, hodně se mlží, takže hledám něco s dobrým odvětráváním a nejlépe žluté, protože je budu používat na kryté střelnici.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#156 » sob 6. srp 2022, 09:27

Co znamena dobry odvetravani?
Radsi si kup v optice sprej proti mlzeni a jednou za cas tim vycisti ty, co ti sedi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#157 » sob 6. srp 2022, 16:30

Nemlzive brýle: Fastlink. Mám funguje. Výrobce jsem zapomněl. Pred rokem 600 Kč.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#158 » sob 6. srp 2022, 18:11

Dle testu tacticoolna i velmi odolné balisticky. Sem potivy člověk, měl jsem je celý den koncem léta na závodech, ani prd mlžení.

Legrační bylo jednou, že manželka mi nevěřila, že se nemlzi. Snažila se je zkusmo dechem zamlzit, nepodařilo se. :-D:-D:-D

Koupil bych znovu? Ano 10x. Tohle se prostě podařilo. Jsem nadšený. Dělají se tmavé myslím i žluté a teď nevím zda polarizační. Nastuduj sám.



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#159 » sob 1. říj 2022, 15:55

Ahoj,

používáte někdo ochranné brýle přes dioptrické brýle?
Já našel nejlevnější za cca 120
https://www.portwest.com/products/view/PS30/CLR

Pak jsou od značek Uvex či 3m, ty už jsou několikanásobně dražší

Tlumí přes to sluchátka, aby je to nošení dvojích brýlí přes sebe nepoškodilo?

Díky za zkušenosti.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#160 » sob 1. říj 2022, 16:46

Dotazu nerozumím. Ano sluchátka nic poškodí. Ano sluchátka tlumí i s brýlemi.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#161 » sob 1. říj 2022, 18:41

film: hele, to ti asi moc fungovat nebude. Nosit brýle přes brýle... Nevím no, až si přes ty dvoje nožičky nasadíš sluchátka a ty ti je přimáčknou k hlavě, tak tě podle mě za chvíli ta hlava začne bolet. Nehledě na to, že to asi od samého začátku bude nepříjemné.
Ostatně si to klidně vyzkoušej. Vezmi si dioptrické brýle, nasaď si přes ně třeba sluneční, pak si vezmi sluchátka a nech si je tak dlouho, jak jsi běžně na střelnici. Uvidíš sám

Edit: ptáš se ale v blbém vlákně



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#162 » sob 1. říj 2022, 18:44

Já to tak nosim a nemám problém. Ale faktem je, že ne prýle zaq padesát kaček, ale právě ty uvexy... Ono... ochrann=é brýle, u kterých se nedočteš ani nějaký odolnosti... bych si jako asi ani nekoupil.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#163 » sob 1. říj 2022, 18:53

Jsou to pracovní a ne střelecké brýle. Ale zase furt lepší, než nic. Letící hilznu od souseda to zastaví.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#164 » sob 1. říj 2022, 19:07

Já mám taky pracovní a ne střelecký. Ale klasifikaci odolnosti na letící předměty (nebo jak se to jmenovalo) jsem v příbalovym letáku našel. A některý to maj vyražený i přímo na sobě.
https://www.tomiscz.cz/galerie_clanky/big/192.jpg
https://www.korus-eshop.cz/jak-vybrat-pracovni-bryle#



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#165 » ned 2. říj 2022, 10:10

Poškození jsem měl namysli tu část sluchátek co přilne k hlavě kolem ucha. Někde se to označuje jako těsnící kroužky.

Co mám zkušenosti, tak je lepší kupovat ochranné např. sluchátka v pracovních potřebách, než ty samé koupit o dost dráž jako střelecké u prodejce zbraní.

Carloss jsou to tyhle? https://www.uvex-safety.cz/cs/produkty/ ... super-otg/

Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů