Střelecké brýle - pistole



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#16 » sob 29. pro 2012, 14:39

A právě ochranu ze strany bych nepodceňoval. Občas se mi stane,že si zapomenu brýle spustit z čela na nos. A při jednom takovém zapomenutí,se mi odrazila nábojnice v boxu od přepážky rovnou pod oko. Ale znaš to,když máš brýle,tak ti tam nepadne. :geek:



jeanxixao
Příspěvky: 1

Příspěvek#17 » úte 16. dub 2013, 09:07

Osobně používám na tréninkovou střelbu starý Drulov 75, jednoranka, vyhazuje nábojnice poměrně vysoko a pěkně horké. Takže když ti to cvrnkne na víčko nebo spadne za košili, je to slast. Používám na trénink žluté M3ky, docela levné a odolné brýlky za lidovku. http://www.eshop-pracovniodevy.cz/ochrana-zraku/ochranne-bryle-3m/Osvědčilo se mi i to, že to jde napasovat na klasické dioptrické brýle, takže mi odpadlo nasazování čoček.



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#18 » čtv 29. srp 2013, 09:20

Neporizoval si nekdo ochrane bryle do kterych je zabrousena dioptricka cocka? Kde to poridit nejlevneji - nechce se mne moc davat 5t - co za to chteji u nas v optice.

Diky

Pavel

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#19 » čtv 29. srp 2013, 09:56

Existují levné brýle z Číny v cenách od 5ti do cca 20 dolarů kde je již připraven vkládací vložka na dioptrické skla. Kolik stojí výroba dioptrických skel do těchto vložek netuším, sám mám zrak zatím v pořádku. Jedny takové levnější brýle jsem na zkoušku z Číny koupil.

Příklad: http://www.ebay.com/itm/250835096351?redirect=mobile



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#20 » čtv 29. srp 2013, 16:55

Pruser ale byva v tom, ze jsou pak moc "na ocich". Ja si o ty vlozky drhnul rasama a vubec jsem mel dost neprijemny pocit. Pul a 3/4 diopt nejsou hruza, ale chtel jsem zkusit, jestli budu strilet lepe ;-)
Ocima to neni ;-( (asi)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#21 » čtv 29. srp 2013, 17:00

Ja to resil kontaktnima cockama. Plne doporucuju!



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#22 » stř 4. zář 2013, 23:22

dělaj se dioptrický vložky i do ESS, Okley Mframe myslim taky ma, ale do těch ess vycházej nejlevnějc, brejle cca 700 + vložka asi 500 (samostatná ale do toho by to měl kvalitní optik umět udělat :), dost lidí to takhle nosí)



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#23 » čtv 12. zář 2013, 15:47

Zrak se nějak horší a hledí a muška jsou jaksi rozmazané... když si vezmu brejle, jsou ostré ale terč na 25m je jakýsi flek u kterého není jasné kam mířím... V obou případech je to špatně...
Soudím že v tom nejsem sám... co s tím?

Sloučeno, M.

Uživatelský avatar
joerg.s
Příspěvky: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pát 20. zář 2013, 19:27

sided píše:Nosím jen dioprický, pevný obroučky, tvrzený skla a věřím jim.


Nevěř. Tvrzení obyč optických skel je jen činí trochu odolnější proti poškrábání a při rozbití by neměly dělat tak ostré střepy... Alepoň mi to tak řekli v optice. Na střelby to chce čečky a ochranné brýle, nebo ochranné s vložkou.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#25 » sob 21. zář 2013, 09:34

mocima píše:Ja to resil kontaktnima cockama. Plne doporucuju!

Kolik máš dioptrií a jaký používáš čočky? Já s čočkama obecně vidím ostřeji než s brejlema (nejspíše proto, že jsou přímo na oku)...ale při střílení mám pocit, že to je lepší s brejlema...těžko říct proč :?



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#26 » sob 21. zář 2013, 09:45

kralik píše:Zrak se nějak horší a hledí a muška jsou jaksi rozmazané... když si vezmu brejle, jsou ostré ale terč na 25m je jakýsi flek u kterého není jasné kam mířím... V obou případech je to špatně...
Soudím že v tom nejsem sám... co s tím?

To je celkem jednoduché...když koukáš na dvě věci (pokud beru hledí a mušku jako jednu)...přičemž jedna je od Tebe cca půl metru a druhá 25 metrů, tak prostě nemůžeš vidět obě z nich úplně ostře, protože lidské oko není schopno dokonale zaostřit na dva tak vzdálené objekty současně, tzn. buď vidí ostře ten v popředí, nebo ten v pozadí...

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#27 » pát 27. zář 2013, 08:49

Jde to, ale musíš koukat jen jedním okem.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#28 » pát 27. zář 2013, 09:22

U mně právě ani to nezabírá :|

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#29 » pát 27. zář 2013, 10:29

Tak máš vadnou optiku. Zkus to reklamovat. :lol:

Ba ne, to je normální.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#30 » ned 29. zář 2013, 14:59

kralik: co koupit lepsi brejle :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů