Stránka 1 z 8

Střelecké brýle - pistole

Napsal: pon 20. čer 2011, 19:45
od erfas
ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké brýle používáte hlavně při střelbě s pistolí. jak na venkovní, tak i vnitřní střelnici.

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: pon 20. čer 2011, 20:34
od Patrik
Používal jsem takové ty "lepší" pracovní, ale na Losu jsem se v nich nedokázal orientovat, nějak mi zkreslovali periferní vidění. Teď jsem ve fázi hledání něčeho dobrého a né příliš drahého. Vím, že Hungry má (měl?) v burze inzerát na sadu za dobré peníze. Další mi ukazovala Phoenix, třeba napíše co má zač.

Napsal: pon 20. čer 2011, 21:18
od Missak
nevím, kolik jich Hungry měl, ale jedny jsem mu prodal (dohodil jsem mu zájemce) na předposledním LOSu ;) mají tu výhodu, že je v nich i dioptrická vložka a výměnná skla.
já sám mám ESS ice se třemi skly. bohužel mi tam chybí polarizační, která bych celkem uvítal. sehnal jsem je za slušný peníz a jsem s nimi spokojený.
určitě to chce hledat něco kvalitnějšího, jednak kvůli odolnosti proti poškrábání a případným odrazům. určitě větší skla a krytí i z boku (odražené kousky od popperů si dokáží najít cestičku. a taky aby právě nezkreslovaly, což u těch pracovních (hlavně těch levnějších), není zaručené.

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: pon 20. čer 2011, 21:28
od erfas
TAk našel jsem tohle: http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-35 ... alpha.html

Nemáte někdo zkušenost?

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: úte 21. čer 2011, 08:59
od Joe
Otázka je, zda potřebuješ dioptrickou vložku :?:

Ty od Hungryho mám. Příjemně sedí na nose, dobře zakrývají oční partie, takže pod ně nesvítí a nefouká (mám strašně citlivé oči na průvan, a na prach), a přesto se skoro vůbec nemlží (jen na kole, když vydupu kopec a zastavím, tak se okraj zamlží).
Ale:
- žlutý zorník je pěkně jedovatý, preferoval bych oranžový (to je individuální; já potřebuji pro zlepšení kontrastu teplé tóny)
- dioptrická vložka je poměrně malá, její obroučka omezuje periferní vidění
- měnit zorníky je pěkný ojeb

Takže Hungryho brýle mám nafurt s hnědým zorníkem, nosím je na kolo a na venkovní střelnici (oboje 100% spokojenost), a pod zářivky si beru staré čiré dioptrické brýle.

Před dvěma roky jsem se rozhodl, že si koupím pořádné sportovní brýle, zakoupil pekelně drahé dokonalé oranžové UVEXY ... a už rok je nemůžu najít :evil:

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: sob 15. pro 2012, 22:37
od eM
Ahoj, začínám se střelbou a zároveň držím i nosím dioptrické brýle :). Na většině střelnic se zatím u mířenky tvářili, že "brýle ok" a nikdo mi nenabízel/nepožadoval ještě ochranné. Je to nebezpečný? Resp co byste mi doporučili? Obyčejný pracovní přes svoje nenarvu a o tom, že jsou i ochranné brýle umožňující vložit dioptrické vložky jsem se tu dočetl popravdě poprvé. Tak abych měl aspoň trochu představu co se nosí a kolik to asi tak může stát. Díky!

Napsal: sob 15. pro 2012, 22:51
od peggy
Já střílím léta jen s dioptrickými, bez problémů.
Ale v práci a na airsoft používám polykarbonátové ochranné brýle, pod které se vejdou normální dioptrické brýle. Jsou to například tyto:
http://www.profesional-plzen.cz/ochrana ... 69260.html
nebo tyto:
http://www.korus.eu/3m/index.php?main_p ... cts_id=333
Tyto brýle jsou odolné proti poškrábání a dají se rozumně čistit. Dioptrické vložky mi vždy přišly horší, ale to může být subjektivní.

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: sob 15. pro 2012, 23:01
od eM
Zajímavý. Nezhoršujou ale tou hranou nějak výrazně periferní vidění?

Napsal: sob 15. pro 2012, 23:12
od Carloss
Já jsem koupil nějaký v bauhasu... A jdou mi i přes brýle. Nebyly to ty nejlacinější.

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: ned 16. pro 2012, 02:03
od sided
Nosím jen dioprický, pevný obroučky, tvrzený skla a věřím jim.

Napsal: ned 16. pro 2012, 09:11
od peggy
pro eM:
S periferním viděním u nich problém nemám, tedy ne větší, než s čímkoli jiným. U mě je to m.j. tím, že mám dost silné brýle, takže periferní vidění mám slabší i normálně. Je to mimo jiné i důvod pro to, že nemohu nosit tvrzená nebo plastová skla v brýlích.

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: stř 19. pro 2012, 09:53
od Igrlik
eM píše:...Na většině střelnic se zatím u mířenky tvářili, že "brýle ok" a nikdo mi nenabízel/nepožadoval ještě ochranné. Je to nebezpečný?
...

Riziko pri mierenke je minimálne, pokiaľ ti nehádže zbraň vystrelené nábojnice do čela :cry: (vyrieši šiltovka stiahnutá na oči), respektíve nedôjde ku "ka-boom" :evil:
Pri streľbe na popery a gongy by som ale už v každom prípade chcel niečo, čo kryje oko aj zo strany. Problém dioptrickej vložky do ochranných brýlí je v zakrivení tých ochranných :!: - šošovka do nich potom nemôže byť "rovinná" ako v klasických brýloch a optici chcú za to majland!!! :roll:

Napsal: stř 19. pro 2012, 10:01
od Carloss
Na vnitřních střelnicích a na střelnicích, kde jsou napravo od střelce zástěny se mi stávalo, že mi zapadla odražená nábojnice za brejli (normální dioptrické). Vyřešil jsem to "novinářským (golfovým, tenisovým...)" kšiltem. Dobré ochranné brýle toto řešej taky. Takže za mě: doporučuju ochranu, zejména po "okrajích" dioptrických brýlí zvětšit.

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: čtv 20. pro 2012, 17:55
od eM
Díky za rady! Začnu zkoušet a... zkoušet :)

Re: Střelecké brýle - pistole

Napsal: sob 29. pro 2012, 10:36
od eM
http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-78 ... -lima.html

Aktuální favorit s dobrým poměrem cena a doufám že i výkon. A dioptrickou vložkou :)