Peltor - sluchátka



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#46 » úte 1. zář 2015, 18:21

Otevrena strelnice a oddelene zastresene boxy a SA 58 bez kompiku.Nicmene chci koupit u nas ve meste a ne platit jeste 130Kc postu.Ty z meho odkazu by meli bejt asi tyhle http://www.alfatactical.cz/peltor-sluch ... cerne.html maj nejak bordel v tech modelech ale podle vzhledu jsou stejny.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#47 » úte 1. zář 2015, 18:40

Bulls Eye I z odkazu mají útlum 27dB, X4 33dB a to je rozdíl, kterej už poznáš. Osobně bych s kosou nešel pod 30dB a nerozhodoval se podle poštovnýho v ceně dvaceti patron, ale dělej jak myslíš. X4 bejvaj k dostání i v obchodech s pracovníma pomůckama.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#48 » úte 1. zář 2015, 19:00

Ok obchod s pracovnima pomuckama tu mame tak se tam mrknu.Dik

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#49 » úte 1. zář 2015, 22:14

Int1m1thy píše:a co si jako myslis ze ty sluchatka ti udelaj, vypnou uplne vsechen zvuk ? :D to si musis potom obalit celou hlavu od krku a to taky nepomuze 100% :D

A jak pise sided strelecka sluchatka jsou hlavne delany na spicky zvuku na urcity frekvenci ne na ultum v celym spektru.

BTW: ty jsi clovek ze pokud to je 5x drazsi to musi bejt 5x vykonejsi ? :D

Int1m1thy: precti si muj prispevek jeste jednou. Pokud cist neumis nebo nedokazes pochopit psany text, omlouvam te.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#50 » úte 1. zář 2015, 22:26

Já to četl taky. V podstatě jsi optime III. sepsul. Ale Intimithy má pravdu. A ještě víc: db je logaritmická veličina. V případě zvuku je to logaritmické vyjádření akustického tlaku. A rozdíl pouhých 3 db je rozdíl dvojnásobku akustického tlaku. Navíc... pokud se vybírá ochrana sluchu, tak je to zase jak píší ostatní: Nikdy není důležitá celková hodnota, jako charakteristika. Aspoň je potřeba vědět, na jakých frekvencích má maximum. Další důležitou věcí ovlivňující funčnost je usazení na hlavě. Např. nožičky brýlí tomu opravdu nepomáhají. Atd... atp... Akustika je komplexnější věda, než jen říct "zkusil jsem to na muzice a nefunguje to"...

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#51 » úte 1. zář 2015, 22:41

Ano charakteristiky...

Svýho času jsem měl Peltor II a byly fajn. Studoval jsem charakteristiky útlumů při různých frekvencích a nakonec se rozhodl, že X4 zkusím koupit. (Střílím zhruba stejně často pušku jako pistoli.) Další důvod byl to, že X4 jsou plošší a lehčí.
I přítlak mi přijde tak nějak ucelenější - netlačí, ale mám pocit větší uzavřenosti.

Můj subjektivní dojem je, že minimálně puškové rány tlumí X4 o poznání líp. (Pistolové se sluchátky už tak nějak filtruju a je mi to jedno.) :)

Nevýhoda je, že na kurzech musím sundavat pro výklad - s Peltory jsem některé části obstojně odposlouchal i se sluchátky, s X4 to prostě nejde. (Ano, neznamená to, že tlumí střelbu lépe, proto to zmiňuju jako nevýhodu.)

Takže já jsem s nákupem spokojen, i cena byla docela příznivá - ale nikomu je nenutím.
Myslím, že Optime III jsou fajn, ale dost objemné.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#52 » stř 2. zář 2015, 13:43

Taky jsem zakoupil X4 a jsem spokojen. Včera jsem byl střílet na kryté střelnici SW MP15, Steyr AUG a CZUB Bren S1 (vše v .223REM) a tlumení naprosto v pohodě, z hlediska komfortu mi ani nepřekážely když jsem "zalehl" na lícnice pažby. Vedle mě v boxu taky střílela nějáká MP15 a pak klasický plnotučný AKčko - rázové vlny mi hýbaly terčem když jsem zalepoval zásahy tak že jsem musel počkat až dostřílí serii. A tlumení sluchátek v pohodě.

Ještě jeden benefit bych uvedl - kvalitní pevný náhlavní most který je prý i dielektrický (budu to věřit). Omylem jsem procházel pod pojezdem na kombatové střelnici a vrškem hlavy se praštil o deflektory mající za účel ochránit pojezd před střelami. Pár lidí si předtím takto pěkně otevřelo hlavu, já jen ucítil lehké drcnutí, jako v helmě. Všechno schytal most a rozvedl to na celou hlavu, nic se mi nestalo a na mostu taky jen malý škárbanec.

Abych jen nechválil, tak jedno malé mínus uvedu - šílená výrazná barva ušníků. Nějáká decentnější by se mi víc líbila :) Ale zase se to dá lehce převést do plusu - nikdy je nebudete hledat v trávě atd, protože prostě nejdou přehlédnout :D

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#53 » stř 2. zář 2015, 20:45

Carloss píše:Já to četl taky. V podstatě jsi optime III. sepsul. Ale Intimithy má pravdu. A ještě víc: db je logaritmická veličina. V případě zvuku je to logaritmické vyjádření akustického tlaku. A rozdíl pouhých 3 db je rozdíl dvojnásobku akustického tlaku. Navíc... pokud se vybírá ochrana sluchu, tak je to zase jak píší ostatní: Nikdy není důležitá celková hodnota, jako charakteristika. Aspoň je potřeba vědět, na jakých frekvencích má maximum. Další důležitou věcí ovlivňující funčnost je usazení na hlavě. Např. nožičky brýlí tomu opravdu nepomáhají. Atd... atp... Akustika je komplexnější věda, než jen říct "zkusil jsem to na muzice a nefunguje to"...

"Četl" a "pochopil" často nejde ruku v ruce. Kde jsem napsal "nefunguje to"? Napsal jsem, že jsem z chvály na ně zatím hodně rozčarovaný a že doufám, že u střelby budou výsledky lepší. Připomínám, že šlo o první nasazení sluchátek a neměl jsem zatím jinou možnost, jak je vyzkoušet. A v těchto hladinách je rozdíl neznatelný. Bohužel, vždy se najde někdo, kdo nepochopí.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#54 » úte 8. zář 2015, 07:01

Po hodině střílení z 9L a 357M musím konstatovat, že má obyčejná pracovní sluchátka tlumí hůř, ale subjektivně ne o tolik, abych z Peltorů skákal radostí. Pokud bych udělal stupnici 0 (bez sluchátek) až 10 (úplné ticho), Peltorům bych dal 8, NoName 7. Takže rozčarování se změnilo na vyslovené zklamání.

Berte to, prosím, jako jednu z mnoha informací, pokud o tom chce kdokoli polemizovat, můžeme se sejít na střelnici a vyzkoušet obojí ještě jednou osobně.

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pon 8. úno 2016, 09:40

Taky se přidám. Koupil jsem též X4A od 3M a paráda, je v nich až příliš ticho. Jsou pohodlné, náušníky jsou plněné nějakým paměťovým gelem a příjemně se tak vytvarují kolem uší a netlačí. Malá nevýhoda (pro někoho možná velká) je že nejsou skládací. Pro mě velká výhoda je barva (reflexní zelená) a celkový profil sluchátek, jsou placatá a nevypadá v tom člověk jako Pepa z depa...

Pokud je nemůžete sehnat a jste z Prahy tak doporučím obchod alliancze.cz speciálně je pro mě objednávali. Mají v nabídce jak X3A tak X4A ještě pár kusů. Každopádně jsou schopní je cca do týdne objednat a cena 800Kč je také super.



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#56 » pon 22. úno 2016, 20:19

Ahoj, chtěl bych si koupit sluchátka peltor X4 a chtěl bych se zeptat střelců kteří je používají, jestli tlumení nesnižují nasazené ochranné brýle.
Děkuji za odezvu.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#57 » pon 22. úno 2016, 20:26

No ono je to spíš o tom mít vhodné, tedy tenké a ideálně i pružné, packy od brýlí. Jinak Peltory sedí na uších dobře i s ochrannymi brýlemi.



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#58 » pon 22. úno 2016, 20:43

Style, děkuji za postřeh, asi první koupím ty sluchátka a k nim pak vhodné brýle kterým nebudou odstávat packy, jsem rád že teď vím, jak píšeš, že jsou i takové s kterýma sluchátka sedí.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#59 » pon 22. úno 2016, 20:48

relaxos: koupil jsem sluchátka Peltor X4A a tyhle brále: http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... 1775p.html
mají průžné nožičky a pod sluchátka se v pohodě vejdou, aniž by je nějak nadzvedávali a snižovalo to útlum.



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#60 » pon 22. úno 2016, 20:59

Sedmej píše:relaxos: koupil jsem sluchátka Peltor X4A a tyhle brále: http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... 1775p.html
mají průžné nožičky a pod sluchátka se v pohodě vejdou, aniž by je nějak nadzvedávali a snižovalo to útlum.


Děkuji za typ, vypadají dobře a jsou za rozumnou cenu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů