Střelecká sluchátka



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#151 » ned 7. říj 2018, 12:08

Byl jsem střílet jen 1x a to malorážkou, na 15 minut, tedy nemohu soudit. Rozhodně jsou pohodlnější. Osobně už nikdy nebudu u žádných sluchátek, ani s gelem, věřit utěsnění kolem nožiček brýlí a už jedině a vždy se špunty pod sluchátky.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#152 » pon 8. říj 2018, 11:23

Potvrzuji kompatibilitu sluchátek 3M Peltor ProTac III s gelovými náušníky DAA. Rovněž by to tedy mělo jít nasadit i na 3M Hunter a Shooter, protože jsou stejná, liší se jen v barvě a útlumu.



kamik
Příspěvky: 12

Příspěvek#153 » ned 21. říj 2018, 23:39

Ahoj,
uvazuju nad sluchatky do 3000. Mam vyhlidle Peltor protac III nebo protac shooter.
https://www.tegus.cz/sluchatka-3m-peltor-protac-shooter
https://www.tegus.cz/sluchatka-3m-peltor-protac-iii
Koukal sem na specifikace techto sluchatek a vypada to, ze jsou uplne stejna, az na barvu a to, ze shooter stoji o 250 kc vic :-). Mate s tim nekdo zkusenost? Opravdu platim jen za to ze jsou ty shooter zeleny?
Jedine co jsem k tomu jeste nasel je tohle:
https://www.telcom-shop.de/2016/12/08/3 ... c-shooter/
ale moc nerozumim tomu, co tim chteli panove rict ... .

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#154 » pon 22. říj 2018, 00:04

z popisu soudím, že jsi začátečník. A tedy nevíš v pokročilé rovině, co od sluchátek chceš a potřebuješ. Pokud se nemýlím ..
Já bych doporučil koupit napoprvé sluchátia z číny za necelých 500 kč (někdo je tu před časem chválil, jako nebo skoro jako origoš https://www.ebay.com/itm/Tactical-Noise ... 3054739521 ) a poté na nich otestuješ, čím jsou dobré nebo špatné a další už budeš vědět, dle čeho vybírat.
Já kdybych měl před lety tyto informace, koupil bych takto. Před lety já koupil sluchátka na doporučení obchodě vhodné "pro brýle", špatné to není, ale trochu mě pod ušima bolí díky těm nožičkám + sluchátkám. takto bych si mohl něco vyzkoušet za pár stovek a příště už vědět, co mám chtít.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#155 » pon 22. říj 2018, 05:25

Já bych se vůbec nezaobíral sluchátky z číny a objednal z německého Amazonu Impact Sporty

https://www.amazon.de/Honeywell-1013530 ... pact+sport

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#156 » pon 22. říj 2018, 05:53

kamik píše:Ahoj,
uvazuju nad sluchatky do 3000. Mam vyhlidle Peltor protac III nebo protac shooter.


Ahoj, vypadá to, že HUNTER a SHOOTER mají jinou elektroniku, jež umí zesílit chtěné okolní zvuky až o 8dB.
Jen si ujasni jak moc a kde budeš střílet. Uši máš jen jedny a sluch Ti nikdo pak už nevrátí. Levný za 4-600 koupit obyč pasivní a nebo jako základ asi Howardy z předchozího linku, ale na vnitřních střelnicích můžou tlumit při větších rážích málo. Mám je už pár let, nejsou špatný, fungujou a jsem línej koupit jiný, ale osobně bych dnes sáhl rovnou po Peltor Sporttac nebo pokud by to peněženka unesla tak MSA Sordin Supreme Pro. Hlavně sluchátka s gelovejma náušníkama. Není nic horšího než nožičky brejlí zalisovaný do lebky na 8 hodinovým závodě :lol:
Jinak jsem za sluchátka od počátku vyhodil tak 4-5tis včetně posledně koupených Howardů a mohl jsem si to "šetření" ušetřit a mít sluchátka bez kompromisů zrovna :lol:
PS: gelovky se daj sehnat i k těm Howardům a je to dost obrovská změna v komfortu.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#157 » pon 22. říj 2018, 06:45

Já teda ještě rozvedu svoji teorii k výše zmíněnému.

Mám zkušenosti s:
Peltor ProTac III slim, které používám dejme tomu jako svoje "hlavní sluchátka" a budu je uvádět jako "etalon"
Peltor SportTac
Peltor X4
HW Impact Sport

Peltor ProTac III slim
- na začátku jsem měl jen jedny tyhle, takže jsme si nemohl vybrat, normálně jsem s nimi fungoval
- na vnitřní střelnici je to dle její dispozice a ráže, kterou střílíš, obecně jsem ale začal nosit kombinaci špunty + sluchátka
- jsou trošku silnější, i když "slim", takže nejsou úplně ideální na pušku
- chvilkově jsme je vyměnil za Howardy, ale zase jsem se k nim vrátil
- pořídil jsem k nim gelové naušníky od DAA - pecka !!!

Peltor SportTac
- skládací, užší než výše zmíněné ProTac III
- útlum stejný (subjektivně drobně nižší než ProTac III)
- obecně nevidím důvod, proč za ně utratit tolik peněz a i když jsme je chtěl, nakonec jsme je nekoupil

Peltor X4
- pasivní
- subjektivně o něco pohodlnější, než ProTac a SportTac
- super útlum i na vnitřní střelnici, bphužel nejsou elektronické

HW Impact Sport
- útlum o drobek nižší než ProTac III a subjektivně o chloupek nižší než SportTac
- skládací a úzké, vhodné pro pušku
- přijdou mi drobně méně pohodlné, než ProTac III, ale nic výrazného, vydržet se v nich dalo
- hledám gelové naušníky, jak někde rozumě budou, koupím si je taky

Za mě bych moc rád vyzkoušel Sordiny, ale pokud nebudou mít výrazně vyšší útlum, než ProTac, nějak nevidím důvod za ně utrácet.

Aktuálně mi nejlepší z mých přijdou ty ProTac s gel. náušníky, jsou pohodlné, dobře tlumí a hezky přilnou i přes obroučky.
I když si můžu vybrat, po čem šáhnu, většinou rpostě vezmu ProTac.
Čekám, že Howardy s gel. náušníky budou podobné a získají i trošku na pohodlí
Do obou občas používám i špunty na vnitřních střelnicích.

Takže kdybych věděl, co vím teď, koupil bych Howardy, gelové naušníky a byl bych spokojen-
Kdybych chtěl o něco víc utrácet, vzal bych zase ProTac III slim.

Kdyby jste někdo věděl o elektronických s velkým útlumem (alespoň jako Peltor X4) dejte vědět.



kamik
Příspěvky: 12

Příspěvek#158 » pon 22. říj 2018, 21:01

Co se tyce sluchatek, tak jsem zacatecnik. Mam stromeckove spunty do usi, ale hodne zalezi, jak dobre si je nandam nebo jak davam pozor, takze se mi nekdy stava, ze odjizdim s pocitem nafoukle hlavy a piskotem v usich. Vzhledem k tomu, ze nemam v planu ohluchnout, resim sluchatka . Kriterium je elektronika, abych to furt nesundaval, co nejvetsi utlum a za rozumne penize. Co tak koukam na ty howardy, sporttacy a MSA, tak maji vsechny utlum kolem 25, coz mi prijde celkem malo. Ty peltor protac shooter maji 32 za podobnou cenu. Pak tu jsou jeste caldwell platinum s NRR 21 za 2250kc ... . V cem jsou ty drazsi lepsi, kdyz maji utlum nizsi? Hlavni je ochrana sluchu a tim padem utlum, ne? Jsou nejaka vhodnejsi sluchatke nez shootery s SNR > 30?



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#159 » úte 23. říj 2018, 04:12

Ono to vypada, ze Shootery jsou obycejne ProTac III, jen zelene.

https://www.tegus.cz/sluchatka-3m-peltor-protac-shooter

Maji vetsi utlum, ale uz to jsou fakt obri sluchatka.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#160 » úte 23. říj 2018, 04:35

Ty "dražší" mají obvykle "vymakanější" elektroniku a lépe odfiltrují nežádoucí zvuk výstřelu.
lepší sluchátka výstřel odfiltrují, ostatní obvykle ořežou výstřel i se zbytkem okolního zvuku.. A MSA jsou navíc voděodolné..



kamik
Příspěvky: 12

Příspěvek#161 » úte 23. říj 2018, 06:55

Potapet se s tim nehodlam a ani pri vetsim desti nepocitam se svou ucasti na strelnici. Co je teda lepsi nez ty shootery s podobnym utlumem a treba i za vic? Pochopil sem, ze silikonove nausniky sou asi podstatne - mam bryle. Jinak shootery sou asi poradne bambule, ale ja dlouhou neplanuju ... tak by to nemuselo tak vadit ... i kdyz nikdy nerikej nikdy. Prolezl sem ruzne nabidky a nevim co by melo podobny utlum a nebyly to takovy bambule (pro prip. strelbu z dlouhe) a melo to ty gelove nausniky (daji se prikoupit).



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#162 » úte 23. říj 2018, 07:07

No nic takového bohužel není, fyziku neočůráš :)

ProTac III slim, SportTac, MSA, Howardy - tohle všechno má +/- podobněj útlum

ProTac III klasika, Shooter, případně pořádné pasivní maj dobrej útlum, ale zase to jsou bambule :-)

Gel jde sehnat na Peltory i na Howardy

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#163 » úte 23. říj 2018, 07:17

Moc se v tom plácáš..Nikdy jsem s Howardama venku neměl problém, že by málo tlumily. Vnitřní střelnice je horší, ale při střílení pistolí 9x19 je to v pohodě až puška a větší ráže už jsou na hraně a je lepší si pod ně hodit špunty.
Ale pokud Ti neva velký sluchadla, kup velký sluchadla s větším tlumením.. :) Ale koukni kolik střelců používá ty slimový...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#164 » úte 23. říj 2018, 07:41

Taky mám howardy, akce na Brownells za asi tisícovku a fungují dobře, ale střílím vesměs na venkovní střelnici, párkrát jsem je měl i na honu a fajn, tam je elektronika skoro nutnost, protože člověk potřebuje i slyšet, další plus je, že se vlezou do kapsy...



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#165 » úte 23. říj 2018, 14:50

Kde jste koupili gelové náušníky na Peltory?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů