Střelecká sluchátka

Sedmej

Příspěvek#76 » úte 16. úno 2016, 12:08

já se rozhodnu jestli ty X4A nebo Optime II dneska v obchodě. asi podle toho které mě budou příjemnější na uších. vycházím z toho, že útlum 31 a 33 je na střílení na střelnici oboje v pohodě.

a děkuju za info k brýlím. tam ještě nemám jasno, váhám jestli čiré nebo žluté. :)
(vím, že asi řeším ptákoviny, ale tak, když člověk s něčím začíná ....)

Zulda

Příspěvek#77 » úte 16. úno 2016, 12:57

Taky jsem váhal, ale měli jen žluté a jsem s nima spokojenej.

brýle se řeší tady

Sedmej

Příspěvek#78 » úte 16. úno 2016, 16:42

Tak jsem koupil ty Peltor X4A. Jsou na hlavě příjemnější než ty Optime II. Uvidím, jak to bude na střelnici. :-) A zkoušel jsem si tam nasadit i brýle a šlo to taky. jen škoda, že tam neměli žádné co bych chtěl. tak ty musím koupit později.

Návštěvník

Příspěvek#79 » pát 19. úno 2016, 17:14

Chtěl bych koupit https://www.indiegogo.com/projects/pros ... ugs#/story, protože mají na špuntíky neobvyklé SNR 30db a zároveň možnost otevření tlačítkem, když zajdu za roh do kantýny. Do ČR je poštovné $20. Takže bych rád udělal sdruženou objednávku, přidá se někdo? Pokud se nás sejde 5, na jednoho to vyjde do 500 Kč dle aktuálního kurzu.

Edit: zájemci prosím nejlépe email, případně PM.

rcc

Příspěvek#80 » sob 20. úno 2016, 14:05

Zkoušel jsem Peltor Optime II, III a X4A. Nejvíce mně vyhovují X4A, jsou vhodné hlavně pro ty co si zastřílí i z dlouhé zbraně. Útlum mají na úrovni Optime III, avšak mají výrazně užší ušníky, což je u střelby z dlouhé zbraně jednoznačně plus.

ouvi

Příspěvek#81 » ned 28. úno 2016, 00:08

Koukam na ty indiegogo spunty a z komentaru na te strance to nevyzniva ze by s nima byli zakaznici zrovna spokojeni.

Octopuss

Příspěvek#82 » pát 27. kvě 2016, 18:32

Liší se nějak zásadně obyčejný sluchátka okolo 500Kč, nebo je úplně jedno co člověk koupí?

honzazd

Příspěvek#83 » pon 20. čer 2016, 22:53

Octopuss: já si myslím že je to jedno co se týče hluku, akorát ti musí dobře sedět aby tě netlačily. Osobně jesli už mám dát 500 nebo koupit od strobla http://cs.strobl.cz/elektronicka-slucha ... w-profile/ , měl jsem je pučený na střelnici a paráda.

Bohuliby

Příspěvek#84 » ned 14. srp 2016, 22:23

Mám ty elektronická, ale strašně šumí !

Medicinbal

Příspěvek#85 » ned 14. srp 2016, 22:36

Zkousel jsem optime II a III. Nakonec jsem vybral peltor X4A, jen kvuli jejich velikosti (skladnosti a neprekazi pri dlouhych zbranich) a udelal jsem dobre. Jsou na stejne urovni, jak vyse zminovane a pritom o polovinu mensi.
Mel jsem strach, jestli nebudou tlacit kolem bryli (dioptricke nebo ecc crossbow s diopt. vlozkou, pouzivam oboje) a i kdyz maji uzsi konstrukci, tak mekcene polstrovani je na stejne urovni a vubec netlaci. Za me vrele doporucuji.

Werewolf

Příspěvek#86 » pon 15. srp 2016, 06:17

Vypozoroval jsem jednu věc. Nosit hluchadla přes brýle je pitomost! Nosím teda jen střelecké na určitých akcích, jinak nic, a mám zjištěno, že jak v místech, kde jsou hluchadla lehce nadzvednuta brýlemi, vnika hluk dovnitř. Pokud mám hluchadla přes brýle, je snížen jejich útlum velmi výrazně. Nosím tedy brýle tak, že nožičky brýlí jsou zvenku nad hluchadly. Brýle jsou tak sice trochu vykloněné dolů, ale prakticky mi to nevadí. Důležité pro mě je kvalita odhlučnění.
Elektronické hluchátka jsem už zavrhnul. Nepoznal jsem taková, co by tlumila minimálně tak dobře, jako Peltor X4.

Pablo.gs

Příspěvek#87 » pon 15. srp 2016, 07:04

Je to individuální a asi záleží na tom, jaké máš brýle, jaká sluchadla a i jak ti brýle (nožičky) sedí/odstávají. Pokud se tedy bavíme o dioptrických, tak já u svých s cca 2mm silnýma nožičkama absolutně žádné snížení útlumu nepozoruju. Ani u Peltor X4 na střelnici, ani u Oregon sluchátek k motorovce. U střeleckých brýlí to ale asi trochu problém se snížením útlumu bude.

peggy
moderátor

Příspěvek#88 » pon 15. srp 2016, 07:12

Ono jde taky o to, jaké ušníky na sluchátkách jsou. Běžně nosím přes dioptrické brýle. Gelové polštářky docela dobře kopírují. Jinak osobně mám s elektronickými střeleckými sluchátky jediný problém, a to že se v létě pod nimi krutě potím. Útlum a akustické vlastnosti tlumení/odposlech mi vyhovují, ale tím netvrdím, že by vyhověly každému.
Používám Caldwell Platinum.

Enerccio

Příspěvek#89 » pon 15. srp 2016, 09:46

Taky problem s elektronickymi jsou kdyz primaji gsm signal do mobilu

Mates Picco

Příspěvek#90 » pon 15. srp 2016, 10:45

Používám Peltor Pro Tac a jsou absolutně super. Nemuzu proti nim říct ani pul slova.

Zpět na