Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#91 » pon 15. srp 2016, 11:00

Jo, to musím potvrdit, používám brýle 3M Peltor Maxim Balistic a elektronická sluchátka Peltor Pro Tac II a žádné problémy s tím nemám, sluchátka i přes brýle sedí těsně a tlumí bezvadně, žádný šum v nich není slyšet, GSM signál také nechytají, naopak velmi dobře tlumí a odposlech funguje bezvadně, takže slyším co se kolem šustne a přitom hluk střelby je silně potlačen. Tuto kombinaci mohu doporučit.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#92 » pon 15. srp 2016, 11:49

GSM signál,brum ze zářivek apod chytají ty levné zelené Caldwelly. MSA na to netrpí, ovšem ani ta nejsou dokonalá. Způsob útlumu je sice dobře řešený, ale na vnitřní je "výpadek hovoru" dlouhý díky ozvěně výstřelu, na venkovní je problém reakce na silnější vítr, možná by pomohla nějaká chlupatá chránítka, jako u reportážních mikrofonů. Ideální by bylo, kdyby šlo kromě hlasitosti nastavit i další parametry filtru (citlivost nezávisle).



Rony
Příspěvky: 17

Příspěvek#93 » stř 29. bře 2017, 21:42

Zvažuji nákup Peltor ProTac III Slim nebo Peltor ProTac Hunter. Nemůžu ale přijít na to, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Podle informací, které jsem našel, mají stejný útlum, elektronika bude asi taky stejná. Kromě vzhledu (nepodstatné) je snad rozdíl v hlavové pásce. Na jednom eshopu jsem se dočetl, že Hunter má sklopnou hlavovou pásku. Znamená to snad, že jsou skládací?
Poradí někdo?



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#94 » úte 18. dub 2017, 15:34

Hunter nejsou skládací, právě jsem jedny koupil.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#95 » úte 18. dub 2017, 15:59

A nějaká recenzička bude? Případně srovnání s jinými. Docela o nich uvažuji.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#96 » úte 18. dub 2017, 17:33

Až budu na střelnici. Srovnání těžko, staré elektronické sluchátka jsou poškozená (asi konstrukční vady, podle toho, co jsem našel na netu), max. se skládacími peltory.



Rony
Příspěvky: 17

Příspěvek#97 » úte 16. kvě 2017, 09:19

Nakonec jsem koupil Peltor ProTac III Slim. Tak uvidíme, resp. uslyšíme :-)



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#98 » pon 29. kvě 2017, 06:43

Ceny a sortiment se meni, tak se mozna nebudu ptat tak blbe. Ale doporucite nejaka levnejsi el. sluchatka? Nejaky kompromis mezi cenou a kvalitou. Mam predstavu tak do 2000,- kdyz zavru oko, tak 3000,-. Mam jedny pasivni, ale porad potrebuju dvoje kdyz s nekym jdu a tak jsem si rikal ze druhe elektrika. Ale zas nechodim obden a netravim tam puldne, takze zkousnu jisty kompromis. Diky

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#99 » pon 29. kvě 2017, 08:16

Přidávám své zkušenosti:
- peltor s gelovými ušníky
Slušný kompromis, bohužel jejich gelové ušníky nejsou dostatečně pevné, ten silikon či co to je se hodně poddává a deformuje, přičemž se nevrací do svého původního tvaru. Ty gelové ušníky nejsou standardní příslušenství. V době kdy jsem je kupoval jsem si musel vyjednat povolení z centrály Peltoru abych je mohl zakoupit v zahraničí neboť autorizovaný prodejce u nás to nebyl schopen dovézt a prodat a všichni zahraniční prodejci se odkazovali na interní pravidla, která zakazují prodávat do zemí, kde je zástupce Peltoru.
- MSA
Jednoznačně nejlepší uzavřená sluchátka jaká jsem měl. Po akustické stránce by šlo ještě něco vylepšit viz připomínky výše ale mechanická konstrukce vč. gelových ušníků (perfektně drží tvar) je naprosto skvělá.
- Surefire #EP5-OR-MPR Sonic Defender Max (špunty)
Možno zakoupit na eBay. Skvělé na léto na venkovní střelnici. I zcela zapuštěné v uchu propouští řečové frekvence, lze je povytáhnout a tak slyšet naprosto běžně, přesto třesk nečekaného výstřelu docela dobře utlumí, samozřejmě venku. Teď mají něco podobného u ARMED s možností mechanického přepínání jakousi klapkou a je to levnější.
- Otis-Technology-Ear-Shield-26-DB-Hearing-Protection
Tato sluchátka s rezonanční dutinou jsou na léto také docela dobrá. Na rozdíl od sluchátek jsou lehká. Rezonanční dutiny poskytují možnost "příposlechu" při zajištění ochrany proti hluku výstřelu. Trochu nevýhodou je postupné opotřebovávání ušního molitanu (té měkké hmoty co leze do ucha) ale pár let vydrží a dají se koupit náhradní.

Vše výše popsané mám a až na Peltory aktivně používám. Peltory leží ve skříni jen proto, že jsem koupil MSA.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#100 » pon 29. kvě 2017, 08:35

davidoff:
Mám Peltor ProTac III, kupováno asi před dvěma měsíci za cca 2700. Chce to googlit, někde je prodávají i za 5000. Tlumí o něco méně než moje staré pasivní Optime III, ale to jsem z útlumu čekal. Akci s dlouhými jsem s nimi zatím neabsolvoval, jeden závod venku a několik akcí na vnitřní střelnici. Obvykle pod ně dávám ještě normální špunty z lékárny, potom i když mám hasitost na max tak bych přivítal větší zesílení elektroniky. Žádné interference z GSM apod. jsem zatím nezaznamenal, ani výpadky v okamžiku výstřelů. Shrnutí: moje první aktivní sluchátka, od Peltoru jsem čekal o něco víc, ale v zásadě za tu cenu OK. Kdybych je kupoval za 5000, tak budu nespokojen :-).



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#101 » ned 23. črc 2017, 12:24

planý poplach, už jsem našel, co jsem hledal, nevím jak se maže příspěvek. :)

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#102 » stř 26. črc 2017, 10:38

kopil jsem Peltor X4A, a chtěl bych se vlastníků zeptat do jaké míry jde upravit přítlačnou sílu roztáhnutím sluchátek? Jestli je uvnitř drát, nebo jen plast. Aby mi náhodou v ruce nezůstaly 2 kousky :)



Rony
Příspěvky: 17

Příspěvek#103 » sob 19. srp 2017, 15:39

Zkušenosti po pár střelbách s Peltor ProTac III Slim (provozováno zatím pouze na krytých střelnicích):
Myslím, že by to pro někoho mohlo být použitelné i samostatně, ale mně se pod ně jednoznačně osvědčily ještě špunty. To mě sousední střelci vůbec nerušili. Když se dá hlasitost na maximum, tak je i se špunty okolí slyšet dobře. Přesto by bylo dobré, kdyby to šlo zesílit ještě víc. Nenarazil někdo někde na návod na modifikaci elektroniky, aby byla hlasitější? Jediné mínus, které mi vadí, je, že se ve sluchátkách v létě potí uši. Ale to bude, předpokládám, vlastnost všech takových uzavřených sluchátek (doposud jsem používal pouze špunty).



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#104 » stř 18. říj 2017, 18:03

Potřeboval bych poradit která slcuhátka.
Chtěl bych si objednat i nějaké další věci na Brownells.cz a mají tam zrovna u sluchátek docela pěkný ceny. Problém je že naprostá většina je pod 30 db. Klidně i 25/23 db. Pravda měří to americkou metrikou NRR, ale snad by neprodávali na střeleckým obchodě něco co je na prd.
konkrétně třeba tyto

https://www.brownells.cz/LEIGHTNING-SUP ... -749101241

Zatím chci střílet krátkou, krytá střelnice a občas tunelovka. Ale časem kdo ví.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#105 » čtv 19. říj 2017, 06:30

Na krytou střelnici bude 24 dB řekl bych dost málo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů