Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#661 » sob 11. lis 2023, 11:49

Nevím třeba jsem se špatně vyjádřil ale mám oboje sluchátka a tudíž posuzují je co slyším a říkám znovu, že SWATCOMY mají lepší příposlech a o mnoho lepší stereo, nevím jak to popsat a doporučuju je mít a zkusit si to, rozdíl je velkej.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#662 » sob 11. lis 2023, 19:08

Pokud to někoho zajímá tak zde něco málo rozepíšu jak se to má se swatcomy, které jsme sem začali vozit jako první -habresto a tak to může být pro někoho komerční pro jiného přínosné insight info.

Poměrně dlouhou dobu zde byly dostupné produkty msa, sordin, nebo prostě msa sordin kde byl víceméně jeden dovozce od kterého jsme odebírali tak nějak všichni prodejci. Sem tams e našel někdo kdo si začal vozit ze zahraničí sám, především z politických důvodů neshod s původním dovozcem. Pak se udál bordel v tom, že se msa a sordin trhly od sebe a na trhu nějakou dobu byly sluchátka jak sordin tak msa sordin.

Konkrétně zde :

https://us.msasafety.com/ - Sluchátka s označením MSA supreme - některé mají pěnové náušníky, některě gelové - i zde na CZ trhu se objevují
https://www.sordin.com/ - Sluchátka s označením SORDIN supreme pro X apod - opět některá mají pěnové a některá gelové náušníky.

Všechny varianty jsou na našem trhu dostupné. Některé aby v tom byl větší bordel mají již hear2 elektroniku, některé ještě nemají, takže u sordinů a msa je potřeba dávat pozor které kupujete. Nejnovější verze mají na krabici psáno hear2.

Jak si můžete všimnout tak dovozce do čr u msa na webu není značen, ale stejně se zde přes různé kanály objevují. U sordinů jsou dovozci uvedení na webu, kde se to dělí na tři divize - profi, hunt a tactical. Poté co zde nebyly od púvodního obchodního kanálu k dispozici více jak půl roku jsme začali řešit jak je možné že všude jinde je již mají a my stále čekáme na dodávku. Začal jsem tedy zjišťovat jak to je s dovozem a byl jsem odkázán na uvedené firmy s tím, že dovoz zajišťují oni a mám to řešit s nimi. Je to standard postup se nejprve zeptat zda je již zde oficiální dovozce a pokud ano tak brát od něj a pokud ne tak to řešit dál. Po kontaktování zcela neznámých firem se jedna pro jistotu neozvala vůbec a od druhé čekám na ceník dodnes. Můžete si také povšimnout že na Slovensku, které je prostě za našim trhem několik let pozadu, několik firem ozářil podnikatelský duch a třeba u sluchátek sordin si jedna firma zařídila zastoupení rovnou pro dvě divize. No a tím, že zde půl roku nic pořádně nebylo vznikla na trhu díra. Tu aktuálně saturuje asi 6 dovozců sordinů a msa dohromady a vše jsou to dovozy mimo oficiální kanály uvedené na webu sordinu.

Nějakou dobu se tento stav kdy jsme sluchátka neměli dal držet, ale začalo to být prostě neúnosné a tak jsem začal hledat alternativu a objevil jsem swatcomy. Donedávna neznámá firma na našem trhu. Samozřejmě nabídli po nějakých jednáních také sordiny a jelikož zde s dovozci co byly na webu sordinu uvedeni nebyla řeč, dovezli jsme asi 6ks na zkoušku také - Některé s pěnovými a některé s gelovými náušníky. Plus také swatcomy o kterých již nějaké recenze na US webech byly. Hned nám volal náš dodavatel že to považuje za podraz a na argumenty že nikde není uveden, sordin o něm nic nepsal a že půl roku nic nedovezl a ostatní zde sluchátka mají, nebral zřetel.

Jsou to takové ty momenty kdy si řeknete že se na to můžete vyjebat a tak šly všechny sordiny do výprodeje za nákup a nadále je dělat nebudeme, protože to sem vozí doslova kdokoli, nejvíce z SK a okolích států zcela neřízeně a v takovém bordelu se nedá fungovat. Alespoň ne pro nás.

No a tak se na našem trhu objevily SWATCOMY. Na první várku se dovezlo asi 6ks aby se vyzkoušelo zda ty kecy okolo jsou pravda, nebo se jedná jen o marketing a rebrand sordinů s opepřenou cenovkou. První zákazníci byly poměrně nedůvěřiví, protože vysolit 9k za sluchátka už je docela dost a moc argumentů krom marketingových informací od výrobce také nebylo. Začali jsme to tedy z počátku dělat tak že jsme nechali lidi vyzkoušet jak sordiny tak swatcomy na jednom místě. Sordiny byly v akci pod 5 k a swatcomy prostě za 9. S tím, že uvidíme jak na to budou lidi reagovat a zda tam uslyší ten proklamovaný rozdíl natolik že budou ochotní vypláznout 4k navíc. Téměř každý kdo přišel na prodejnu a porovnával a tím nemyslím 3 minuty a hotovo, ale někteří zákazníci to vzali důkladně a hodinu běhali po prodejně. Jeden si dokonce donesl ve skleničce čmeláka, kterého vypustil v prodejně a půl hodiny testoval zda ten 3D zvuk odkuk čmelák bzučí pozná. Poznal a i přes prskání nad cenou vzal swatcomy. Pak druhý, třetí pátý a začalo se to šířit tak nějak samo. Ano honza shooter pomohl také, ale ač si někdo myslí, že dostal rozkaz vychválit sluchátka do nebes tak opak je pravdou. Dostal prostě swatcomy s tím, že to má vyzkoušet a ať o tom natočí pravdu. Video recenzi a výsledek jsme si zkoukli až nám zákazníci posílali odkaz že je video pár dnů venku.....

K samotným swatcomům je pravda že to zainteresované dovozce sordinů sere a tak se množí informace různého charakterů s cílem swatcomy poškodit i když je dotyční neměli ani na uších - To se děje běžně u všeho a když jsme jako první začali vozit a přinesli na náš trh KORE opasky, tendence zde byly stejné.

Nutno podotknout, že někteří rozdíl ve zvuku neslyšeli a tak jim to přišlo jen jako marketing. Na to říkám že je to zcela v pořádku, protože i u optik s HD a UHD skly někteří rozdíl nepozorují. Kdo má již msa nebo sordin může být v klidu a rozhodně nemusí měnit za swatcomy.

U některých msa nebo sordinů se píše životnost baterie 400 nebo 600h - těžko říct zda je to chyba nebo prostě novější verze vydrží víc.
Bateriové uložiště mají jak msa, sordin tak swatcom stejné a do všech to jde úplně nahovno. U Swatcomů je aspoň v balení taková tyčka pro lepší zavádění baterie do domečku.

Swatcom má lepší odolnost proti vodě a celá elektronika resp celá sluchátka můžete hodit po vodu. Sordiny ne. Otázkou je kdo to bude dělat, a proč by to dělal takže byť je to benefit, nemyslím, že by to někdo chtěl zkoušet.

Swatcom má ten čepeček na baterku na lanku, takže se při demontáži neztratí - je to sice pytlovina, ale komu to již spadlo do bláta tak to ocení.

Co třeba swatcom nemá jsou látkové náhlavníky, ale jen koženkové, kdežto sordiny můžou být i s látkovými. Toto je o preferenci.
Swatcomy jsou jen s gelovými náušníky - jiné se nedělají.

Zásadní rozdíl by měl být ve zvuku kdy sordiny mají hear2 a swatcom asic digital. Záměrně nepíšu JE, ale MĚL BY. Vysvětleno nám to bylo tak,že swatcomy používají digitální zvuk kde jsou některé frekvence potlačeny více a jiné méně - prostě mají jinou specifikaci zvukové linky která se dostává k uživateli. Nepíšu lepší než sordin, ale prostě jinou, díky které má být zvuk vnímán uživatelem jako 3D - viz čmelák výše.

Cenový rozdíl zde je. Není zde proto, že bychom prostě nasadili vyšší cenu a čekali jak to dopadne, ale prostě je zde vyšší pořizovací cena než u sordinů a navíc se tak nějak vozí z mimo eu země... Obchodně to dokonce není až tak zajímavé jak si někteří myslí a rozhodně jsem nečekal že se strhne takový zájem. Prostě jsem chtěl vlastní další značku, stejně jako primary arms, athlon, kore, gatorz, breakthrough, arken optics které sem vozíme. Očekávalo se že se prodá tak 10ks za rok takže nám to bylo jedno. Nečekali jsme že se to tak utrhne a budeme mít furt vyprodáno - další várka dorazí kolem 17.11. .



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#663 » sob 11. lis 2023, 19:30

Kdo je vůbec oficiální dovozce Sordinů pro CZ trh? Mluví se tu nějak v šifrách.
Mám už X let Sordiny od Decathlonu, přiznám se, že jsem je tehdy koupil, protože byla akce a cenovka byla nejlepší na trhu. Nicméně Decathlon si může dojednat určitě jiné podmínky než kdejaký obchodník u nás.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#664 » sob 11. lis 2023, 20:50

No píšou : www.eurofire.cz a Alcaserv Czech, a.s. -

Al tahá se to sem přes Battle Tested SK, pak prej vozí morris a další taky nějak přes kontakty po evropě nebo v usa. Cesty se vždy najdou.
Dřív tam byl psán bestpatron ale už nějakou dobu není a nevím ani proč. Decathlon vozí myslím jen s pěnou bez gelovek - říkám že je v tom bordel a vozí to všichni. :?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#665 » sob 11. lis 2023, 21:49

2 sokar - díky za perfektní popis. Je to tedy jak jsem si myslel (a psal v příspěvku dříve), že ty Swatcom mají jiný DSP...

Jinak co se týče čepičky baterií, i u těch mých MSA je na té krytce takový čudl který by to lanko uživil, ale lanko samotné bohužel absentuje (viz fotka níže). Možná si tam nějaké lanko dodělám a pak už budu mít "skoro" Swatcomy ;-)

IMG_20231111_214249_313.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host